GRY
 
 

Nie oglądaj się za siebie – sprawdź, dlaczego!

Nie strać całego życia patrząc wstecz. Sprawdź, dlaczego dziecko nie powinno skupić na sobie twojej uwagi.Czy wiesz, że powadzenie samochodu, gdy jest w nim małe dziecko, jest 12 razy bardziej niebezpieczne niż rozmowa telefoniczna w trakcie jazdy? Gdy dziecko płacze, marudzi w aucie, ciężko powstrzymać się przed odwróceniem w stronę dziecka. "Tylko zerknę" - myśli kobieta jadąca na filmie samochodem. Chce spojrzeć na dziecko podróżujące na tylnej kanapie. Wtedy właśnie wydarza się coś, co już na zawsze odmienia jej życie. Od tej pory do końca życia nie będzie mogła uwolnić się od tamtego feralnego dnia.

Zobacz też: Przygotowania do podróży

 Spot przygotowała irlandzka Road Safety Authority, prowadząca działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Prosty, ale jak ważny przekaz, którego tłumaczenie brzmi: "Nie patrz wstecz" ("Don’t look back"), "Nie strać życia patrząc wstecz. Nie pozwól, by dziecko odwróciło twoją uwagę od tego, co się dzieje na drodze. Zatrzymaj się, jeśli musisz".

Zobacz też: Sztuczka ze znikaniem - świetny film na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze
Redakcja poleca: Nagrzane auto jest jak piekarnik! Nie zostawiaj w nim dziecka [WIDEO]
Nigdy! Nawet na chwilę. Dlaczego? Wiesz, że w nagrzanym aucie temperatura sięga nawet 65 °C! Pozostawienie dziecka na 15 minut może być tragiczne w skutkach.
Doładuj
Przeładuj