fot. photo-features.co.uk

"Nie przypuszczałam, że mogę urodzić tak duże dziecko"!

Gdy na świat przychodzi mały gigant i to w czasie porodu siłami natury,  jesteśmy pełni podziwu dla jego mamy :-)
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. photo-features.co.uk
Waga dziecka w czasie porodu waha się od 2,800 kg do 3,600 kg. To dość duża rozpiętość, ale wszystko co jest pomiędzy, mieści się w ogólnie przyjętych normach. Gdy rodzi się dziecko, które waży powyżej 5 kg, podziwiamy jego mamę i cieszymy się, gdy poród przebiegł bez komplikacji.

Sprawdź: Kalkulator wagi dziecka.

Wszyscy byli zaskoczeni

Charlotte Hawthorn z Wielkiej Brytanii nie spodziewała się, że urodzi synka ważącego 5,6 kg!! Po 5 godzinach fazy wstępnej i 2 godz. parcia, na świat przyszedł mały Rory. Już w trakcie porodu położna zauważyła że pomimo współpracy i silnego parcia, dziecko ma problem z wydostaniem się na zewnątrz. Gdy zobaczyła główkę dziecka, wiedziała, że mają do czynienia z wyjątkowo dużym noworodkiem. Wszyscy byli ogromnie zaskoczeni. 

Poród Charlotte był wywoływany 2 tyg. po wyznaczonej dacie. Dziecku nie spieszyło się z przyjściem na świat. Dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł by jeszcze poczekać, bo wtedy waga dziecka mogłaby przekroczyć 6 kg i stać się niebezpieczna dla rodzącej młodej kobiety.
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.


fot. Charlotte Hawthorn
W co go ubrać?

Gdy rodzice z maleństwem byli gotowi opuścić szpital, okazało się, że wszystkie kupione dla chłopca ciuszki... są za małe. Tata musiał natychmiast kupić nowy zestaw ubranek ;-)

- Nie zdawałam sobie sprawy, jak duże jest moje dziecko, do czasu, aż nie położyłam go pośród innych noworodków. Był ogromny! Jego waga była prawie 2 razy taka, jak innych dzieci. - opowiada mama giganta.- Patrząc na niego, nie mogłam uwierzyć, że urodziłam tak duże dziecko.

A Twoje dziecko ile ważyło w chwili narodzin?

Przeczytaj także: Jak duże urodzi się Twoje dziecko - to zależy od ciebie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy