GRY
 
 

Gdy ktoś kradnie zdjęcie ciężarnej i wykorzystuje w obrzydliwym celu...

Ogromnym szokiem dla  kobiety była informacja, że jej zdjęcia w zaawansowanej ciąży znalazły się na stronie internetowej stworzonej dla mężczyzn, których podniecają ciężarne...

zdjęcie ciężarna kradzież
fot. Instagram @shutupmeg91
Miliony ludzi na całym świecie codziennie wstawiają na portale społecznościowe swoje fotografie. Wierzą, że zdjęcia dedykowane dla ich znajomych, nie wyjdą poza ten krąg. Zwłaszcza zdjęcia dzieci, czy ich samych w intymnych momentach. Oczywiście można powiedzieć,  że robią to na własne ryzyko i kiedy zdjęcia pojawią się  w niewłaściwych miejscach, będzie to ewidentnie ich wina. Czy strach powinien nas blokować przed otwartością?

Kto kradnie zdjęcia?

Meg Ireland będąc w zaawansowanej ciąży postanowiła podzielić się wspaniałą nowiną ze znajomymi. Wstawiła swoje zdjęcie na prywatnym profilu w mediach społecznościowych.  Po pewnym czasie dotarła do niej informacja, że jej fotografia "wylądowała" na stronie Preggophilia, skierowanej do mężczyzn wielbiących widok ciężarnych kobiet. Była tym zaskoczona i przerażona. Myśl,  że jacyś obcy mężczyźni mogą robić nieprzyzwoite rzeczy związane z jej wizerunkiem, była ogromnie trudna. Zdjęcia wrzucane na tę pornograficzną stronę, niestety często nie są wykonywane w czasie profesjonalnych sesji, za zgodą ciężarnej. Najczęściej są to prywatne fotografie, które wyszukiwane są w sieci i  bez zgody autora wykorzystywane w obrzydliwym celu. Jak się okazuje, często to rodzina i znajomi podsyłają takie zdjęcia, za drobną opłatą.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Kogo można za to winić?

Meg żali się, że nie ma winnego. – Ludzie piszą, że to moja wina, bo zamieściłam takie zdjęcia w internecie.  Ale ja miałam prywatny profil, a nie publiczny. Ja widzę różnicę. Teraz już wiem jednak, że muszę baczniej obserwować, kto podgląda mój profil i jeżeli nie znam tej osoby, blokować  ją. Potem może się niestety okazać, że to ktoś z bliskich osób, znajomych może zrobić  takie  świństwo.- dodaje.

Czy Wy dzielicie się swoimi fotografiami w internecie? Czy spotkała Was kiedyś jakaś niemiła sytuacja z tym związana? Piszcie w komentarzach.

Zobacz także: Jak rośnie brzuch w ciąży? - brzuszki miesiąc po miesiącu.
Doładuj
Przeładuj