GRY
 
 

Nie uwierzysz, z jaką falą krytyki spotkała się ta mama!

„Mówili, że nie zasługuję na to, by być matką...” - wspomina młoda mama. Wszystko dlatego, że tak wygląda.

Zbyt mąły brzuch w ciąży
fot. Ashy Bines/Instagram

To wstyd być fit mamą

Młoda mama Ashy Bines, blogerka wywołała wojnę w sieci, gdy pochwaliła się swoimi zdjęciami z ciąży i połogu. Ciało młodej, wysportowane, zdrowo odżywiającej się kobiety oburzyło internautów, dlaczego? Uznali bowiem, że jest zbyt chuda! Nie przebierali w słowach krytyki. Blogerka wspomina:
„Jeden z komentarzy szczególnie mnie zabolał. Przeczytałam w nim, że nie zasługuję na to, by być matką, bo zabijałam swoje dziecko, bo mój brzuch był zbyt mały i dziecko urodziło się niewielkie. W innym zaś autor wyraził wielką nadzieję na to, że moje dziecko będzie miało zespół Downa, inny miał nadzieję, że poronię, bo nie zasługuję na dziecko”.
 


Blogerka nie wytrzymała i postanowiła włączyć się w falę krytyki. Tym razem to ona skrytykowała  matki, które ją zaatakowały. Zarzuciła im zazdrość o jej szczupłą sylwetkę:
„Może niektóre mamy mają poczucie winy, że nie są zbyt aktywne lub niezdrowo się odżywiają. Ludzi zawsze znajdą sobie kogoś do obwiniania, zamiast brać odpowiedzialność”.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Za grube? Za chude?

Odwieczna walka o poporodowe ciało wciąż trwa. Skąd w nas taka łatwość w ocenianiu innych? Dlaczego zamiast akceptować swoje ciała, skupiamy się na dyskusjach o tym, jak powinnyśmy wyglądać? Ciąża przynosi wiele zmian, również w naszych wyglądach. Często nie jest łatwo pogodzić się z większą ilością kilogramów czy rozstępami. Może spróbujmy spojrzeć na nie, jak na świadectwa naszego macierzyństwa. Nie oznacza to, że mamy zrezygnować z aktywności fizycznej i zdrowej diety, a ciążę stosować jako wymówkę. Spróbujmy się jednak nie obwiniać siebie i nie oskarżać innych. 

Zobacz też: Twoje ciało jest doskonałe! Nieważne, jaki nosisz rozmiar i czy masz rozstępy
 

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj