Philips oczyszczacz
fot. materiały prasowe

Jak oczyszczać i nawilżać powietrze w domu?

Wzrost zanieczyszczenia środowiska sprawia, że nawet we własnym domu nie możemy już cieszyć się czystym powietrzem. Z tego powodu najbardziej cierpią alergicy. Czy możemy coś na to poradzić?
Philips oczyszczacz
fot. materiały prasowe
O tym, że powietrze, którym oddychamy, jest coraz bardziej zanieczyszczone, wiemy chyba wszyscy. Większość z nas wydaje się pewnie jednak, że gdy wracamy do domu, możemy wreszcie odetchnąć pełną piersią i czystym powietrzem. Tak jednak nieprawda, a wiedzą o tym zwłaszcza alergicy. Dlaczego tak jest i czy możemy jakoś temu zaradzić?

Powietrze (nie)krystalicznie czyste

Poziom zanieczyszczeń powietrza stale rośnie i to nie tylko – jak moglibyśmy sądzić – w dużych miastach, lecz także w mniejszych miejscowościach, a nawet na wsiach. I nie ma się co łudzić, że drzwi i okna wystarczą, by powietrze w naszym domu pozostało czyste. Zanieczyszczenie powietrza ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Może wywołać  infekcje wirusowe i bakteryjne oraz choroby przewlekłe, takie jak astma, alergie, choroby krążenia itp. Z tego powodu cierpią przede wszystkim astmatycy. Statystyki pokazują, że aż 80 procent dzieci z astmą jest również alergikami uczulonymi głównie na pyłki i kurz. Naukowcy przewidują, że w 2040 roku aż 80 procent populacji będzie miało skłonności do alergii.


Ta sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej w sezonie jesienno-zimowym, kiedy zaczynamy ogrzewać nasze mieszkania. Wyższa temperatura, a zarazem mniejsza wilgotność powietrza powoduje wysuszenie śluzówek górnych dróg oddechowych, a potęguje dyskomfort spowodowany działaniem alergenów. Doskonale wiedzą o tym mamy małych alergików. Coraz częstsze infekcje, katar i kaszel to niestety norma u dzieci z astmą lub alergią. Podczas gdy myślimy, że nasza pociecha przynajmniej w domu może odetchnąć z ulgą, szacuje się, że raczkujące dziecko wdycha zanieczyszczenia równe 4 papierosom dziennie! Czy możemy jakoś temu zapobiec i poprawić jakość powietrza w naszym domu?

Nawilżanie to podstawa

Skoro powietrze na zewnątrz jest jeszcze bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy w domu, wietrzenie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co zatem zrobić, by zwiększyć komfort oddychania naszych domowników? Przede wszystkim nawilżać powietrze, zwłaszcza teraz, jesienią i zimą, gdy nasze grzejniki będą pracować na pełnych obrotach. Jak to robić? Można oczywiście wykorzystać stary, domowy sposób i położyć na grzejnikach wilgotny ręcznik. Pamiętajmy jednak, że efekt nawilżenia powietrza będzie krótkotrwały i nadal będziemy oddychać tymi samymi zanieczyszczeniami. Lepiej zatem zaopatrzyć się w profesjonalny nawilżacz powietrza, zwłaszcza jeśli nasze dziecko ma astmę lub alergię. Jaki nawilżacz wybrać? Najlepiej tak, który jednocześnie oczyści powietrze tak jak combi 2w1 PHILIPS. Swoje efektywne działanie urządzenie zawdzięcza kilku rozwiązaniom. Technologia VitaShield IPS skutecznie filtruje zanieczyszczenia, drobne cząsteczki takie jak: gazy, bakterie i wirusy o wielkości powyżej 20nm. Urządzenie to usuwa do 99,9 procent pyłków, kurzu, roztoczy, bakterii i wirusów oraz sierści znajdujących się w powietrzu. Z kolei unikalna technologia NanoCloud zapewnia wydajne i higieniczne nawilżanie powietrza bez białym plam i mokrych śladów na podłodze wokół urządzenia. 

Oczyszczacz combi 2w1 PHILIPS jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. 3-stopniowy system wskaźników LED poinformuje cię o jakości powietrza, a 3-stopniowe ustawienia prędkości wentylatora umożliwiają dostosowanie przepływu powietrza do własnych upodobań. Nie musisz się jednak sama martwić się o ustawienia. Inteligentny czujnik mierzy jakość i wilgotność powietrza w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje wszystkie parametry, przez co możesz cieszyć się zdrowszym powietrzem w każdym momencie.
 

Dzięki łatwemu do ustawienia zegarowi urządzenie może działać przez wybraną liczbę godzin, po upływie których wyłącza się automatycznie. Urządzenie posiada także specjalne ustawienie na noc: tryb snu. Działa wtedy ciszej, z mniejszą prędkością oraz ma wyłączone wszystkie przyciemnione wskaźniki. Dzięki temu snu twojego dziecka nie zakłóci ani hałas, ani kaszel spowodowany zanieczyszczonym czy zbyt suchym powietrzem.

Oczyszczacz combi 2w1 Philips możesz kupić na www.euro.com.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy