Niebezpieczna metoda usypiania dziecka
fot. Imgur

Ta metoda usypiania jest niezwykle niebezpieczna – nigdy tak nie rób!

Ten film to świetny przykład, jak NIE usypiać dziecka. Dlaczego internauci nie pozostawili suchej nitki na rodzicach tego maluszka? Sprawdź!
Hanna Szczesiak
Niebezpieczna metoda usypiania dziecka
fot. Imgur
"Rodzicielski trik z wykorzystaniem miksera i białego szumu" – film o takim tytule opublikował jeden z użytkowników serwisu Reddit. Choć w wielu przypadkach takie rodzicielskie triki są niezwykle przydatne, ta "sztuczka" jest skrajnie niebezpieczna i żaden rodzic nie powinien z niej korzystać!

Niebezpieczna metoda usypiania niemowlęcia

Na filmie widzimy niemowlę w bujanym foteliku. Fotelik jest przywiązany do włączonego miksera, dzięki czemu kołysze się bez pomocy rodzica. Chociaż dźwięk miksera (tzw. biały szum) i kołysanie działają na niemowlęta i małe dzieci usypiająco, taka metoda usypiania jest niezwykle niebezpieczna. "Wyobraźcie sobie, że bujak się przewraca i dziecko wpada we włączony mikser" – napisał pod filmem jeden z internautów. "To jeden z tych pomysłów, które ma każdy z nas. Większość z nas szybko sobie uświadamia, jakie to głupie" – dodał inny użytkownik serwisu.

Ten film to świetny przykład tego, czego nie robić, próbując uśpić dziecko!

 
Parenting Hack KitchenAid Bouncer w/ White Noise 

Pamiętajcie, by korzystając z podobnych urządzeń (mikserów, robotów kuchennych czy wiatraków), zawsze wyjmować wtyczkę z kontaktu. Każdy rodzic wie, że maluchy są nieobliczalne i wystarczą sekundy, żeby doszło do tragedii!

Jakie są wasze metody usypiania niemowląt? Zgadzacie się z nami, że metoda z bujakiem i mikserem jest niebezpieczna?

Zobacz także: Jak uśpić dziecko w 75 łatwych krokach?

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Redakcja poleca: Sposób na usypianie dziecka – film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na usypianie dziecka. Sprawdź, która zadziała w przypadku twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy