GRY
 
 

Niedobrany fotelik i źle zapięte pasy doprowadziły do tragedii

Mama 11-miesięcznego chłopca nie zauważyła, że maluch siedzi w za dużym foteliku, a jego pasy są źle zapięte. Tego można było uniknąć!

11-miesięczny Cameron po wypadku samochodowym
fot. Holly Wagner
Gdy doszło do tragedii, Holly Wagner, mama 2 chłopców, była w pracy. 11-miesięcznym Cameronem i 3-letnim Connorem opiekował się jej narzeczony, Rhett. Rhett zabrał chłopców do parku. Gdy wracali, mężczyzna nie zauważył znaku "stop" i zderzył się z innym samochodem. Wszyscy doznali obrażeń, jednak Cameron wypadł przez przednią szybę samochodu. Mimo kilku operacji, obrażenia mózgu były na tyle poważne, że chłopiec nie miał szans na przeżycie. Holly podjęła trudną decyzję o odłączeniu go od aparatury. Dwa tygodnie po wypadku, Cameron zmarł w ramionach swojej mamy.  
 

Odpowiedni fotelik i dobrze zapięte pasy

Po  śmierci Camerona, Holly znalazła zdjęcie synka, gdy śpi w foteliku. Od razu zauważyła, że fotelik jest o wiele za duży, a pasy nie są prawidłowo zapięte. Postanowiła opowiedzieć swoją historię, by ostrzec innych rodziców i pokazać, jak ważny jest wybór odpowiedniego fotelika. "Powiedzieli mi, że gdyby Cameron jechał tyłem do kierunku jazdy i był prawidłowo zapięty, byłby tu teraz z nami" – wyznała Holly.
Redakcja poleca: Jedziesz z dzieckiem? Te zasady są dla ciebie święte! [WIDEO]
Gdzie jest najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka w samochodzie? O czym warto pamiętać, a czego nie powinno się robić podczas podróży z dzieckiem? – radzi ekspert Filip Raszewski, trener doskonalenia techniki jazdy w ŠKODA Auto Szkoła.


Jak bezpiecznie przewozić dziecko w foteliku? 7 rad Holly

  1. Nie kupuj używanego fotelika.
  2. Znajdź fotelik dostosowany do twojego samochodu i przeczytaj instrukcję.
  3. Znajdź osobę przeszkoloną w montowaniu fotelików i poproś, aby pokazała ci, jak prawidłowo używać fotelika.
  4. Jeśli nie możesz znaleźć nikogo takiego w swojej okolicy, poszukaj informacji na stronie cert.safekids.org.
  5. Do 2. roku życia przewoź dziecko wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.
  6. Dołączony do pasów klips powinien znajdować się na wysokości klatki piersiowej, przy pachach. Nie umieszczaj go na brzuchu.
  7. Upewnij się, ze pasy są proste i naciągnięte.

Choć od tragicznego wypadku minęły już 3 lata, Holly wciąż prowadzi stronę na Facebooku o bezpieczeństwie dzieci podczas jazdy samochodem. O ilu podobnych przypadkach musimy przeczytać, żeby zrozumieć, jak ważny jest wybór odpowiedniego fotelika? Do wypadku może dojść nawet podczas krótkiej podróży, w drodze do sklepu czy do parku. Bezpieczeństwo dziecka powinno być najważniejsze – upewnijcie się, że wasze dzieci są bezpieczne!

Czytaj także: Jaki fotelik wybrać dla noworodka

źródło: kobieta.onet.pl, today.com
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci