GRY

Nosisz zły stanik, przygotuj się na te dolegliwości [WIDEO]

Ponad 80 procent Polek nosi źle dobrane staniki. Ta bielizna zupełnie nie spełnia swojej roli, a co więcej może wywołać ból i problemy ze zdrowiem.

Stanik wymyślono nie tylko po to, aby zakrywał kobiecy biust. Dobrze dopasowany do rozmiaru piersi i figury, może doskonale wpływać na samopoczucie, a nawet zapobiegać chorobom. Izabela Sakutova, autorka książki „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”, międzynarodowa ekspertka brafittingu, która doradza w doborze biustonoszy m.in. znanym aktorkom, wyjaśnia, ile kłopotów może wywołać niedopasowana bielizna. 

Dobry stanik na kręgosłup i skórę

Jeśli nosimy źle dobrany biustonosz, możemy odczuwać bóle karku, a czasami nawet całego kręgosłupa – tłumaczy ekspertka. – Mogą pojawić się bóle ramion, spowodowane tym, że to ramiączka stanika dźwigają cały biust. W dobrej bieliźnie ciężar powinien opierać się na stabilnym obwodzie, czyli pasie, który otacza klatkę piersiową. Zbyt ciasny lub za luźny stanik prowadzi do podrażnień skóry lub otarć, jeśli uciska ciało lub się przemieszcza. 

Mała miseczka i ostry fiszbin

Zdaniem Izabeli Sakutovej dla zdrowia istotny może być nawet za mały rozmiar miseczek lub fiszbiny, które wbijają w ciało. I nie chodzi jedynie o przykre doznania. Skutkiem noszenia takiego stanika są zaburzenia przepływu krwi i odpływu chłonki. A to poważna sytuacja, której efektem bywają zgrubienia (guzki) w tkance piersiowej. U matek karmiących źle dobrany biustonosz może doprowadzić do zastojów pokarmu i związanych z tym stanów zapalnych, które utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają karmienie piersią.

Stanik na sportowo

Jeśli nie zagwarantujemy biustowi odpowiedniego podtrzymania w czasie uprawiania sportu, może dojść do rozciągnięcia więzadeł w tkance piersiowej, m.in. więzadeł Coopera, które odpowiadają za naturalny kształt piersi. Bez dobrze dobranego sportowego stanika piersi zaczynają szybciej opadać, a tego nie chciałaby chyba żadna kobieta – mówi specjalistka.

Zobacz też: Blogerka ostrzega przed zapaleniem piersi
 

Ocena (3 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kłopoty w pieluszce

Karm piersią, polecamy!