Ksiądz bił dzieci
fot. Adobe Stock

Niedopuszczalne zachowanie katechety: „bił dzieci po głowach, szarpał za uszy, ciągnął za włosy”

W szkole podstawowej w Głownie katecheta bił dzieci podczas lekcji religii. Tłumaczył, że ma prawo karcić dzieci w zastępstwie rodziców. Sprawa miała finał w sądzie. To ten sam ksiądz, który ostatnio nawoływał do bicia dzieci kablem...
Joanna  Biegaj
Ksiądz bił dzieci
fot. Adobe Stock
Kilka dni temu media obiegła informacja, że jeden z księży namawia, żeby bić kablem dzieci i młodzież uczestniczącą w Strajku Kobiet. Ksiądz, jak się okazało, ma już doświadczenie w takim postępowaniu... Jako katecheta bił dzieci. Po interwencji rodziców, został on skazany przez Sąd Rejonowy w Zgierzu. 

Skandaliczne zachowanie księdza

Ksiądz z Jeruzala był katechetą w szkole podstawowej w Głownie. Podczas lekcji religii bił dzieci. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o zachowaniu księdza: „Ksiądz Dariusz D. jako katecheta bił dzieci po głowach, szarpał za uszy, ciągnął za włosy. Zdarzało mu się złapać ucznia za głowę i przycisnąć ją do ławki. Bił dłonią w pośladki, tłumacząc to tym, że „ma prawo karcić dzieci w zastępstwie rodziców”.

„Od początku jego nauki w naszej placówce były problemy, które staraliśmy się na bieżąco wyjaśniać. Jednak gdy sygnałów otrzymywanych od rodziców było coraz więcej,  jako dyrektor placówki musiałem błyskawicznie zareagować, bo to jest mój obowiązek. Dlatego sprawę zgłosiłem na policję” - powiedział Adam Kubiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie.

Interwencja rodziców

Jak informuje NOG's, rodzice złożyli w tej sprawie skargę do dyrektora, następnie do przełożonych księdza. Gdy to nie przyniosło spodziewanych efektów - zawiadomili prokuraturę. Proces ciągnął się aż trzy lata, w tym czasie rodzice, którzy interweniowali, byli bardzo źle postrzegani przez część parafian, a ksiądz publicznie nazywał ich „innowiercami”.

22 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Zgierzu skazał księdza Dariusza D. Dostał on wyrok za naruszenie nietykalności cielesnej uczniów: roczny zakaz pracy z dziećmi, a także karę grzywny. Skutkiem było także przeniesienie księdza do innej parafii.

Źródło: lowicz24.eu, eglos.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy