GRY
 
 

Niedzielne warsztaty w Łazienkach

23.10.2011r., OKULARY SALOMONA - WARSZTATY OGLĄDACZA SZTUKI dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców i PUŚĆ OKO - warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

wydarzenia, Łazienki Królewskie w Warszawie
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie
OKULARY SALOMONA - WARSZTATY OGLĄDACZA SZTUKI dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców

23.10.2011r., temat warsztatu: PODWODNY HOROSKOP


prowadzący: Tomasz Sosnowski - artysta plastyk, specjalizujący się w malarstwie abstrakcyjnym oraz w instalacjach przestrzennych. Ukończył Wydział Edukacji Wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Stosuje niekonwencjonalne techniki malarskie: szpachlówka, żywica, wosk , które wykorzystuje podczas prowadzonych przez siebie warsztatów. Obok malarstwa tworzy video-art, którym rejestruje codzienne chwile ukazując ich niezwykłość. Rozpoczyna teraz swoją podróż jako edukator muzealny.

W trakcie  projektu wskoczymy w „otchłań” wody. Poczujemy zapach podwodnego świata oraz jego mieszkańców. Postaramy się spojrzeć przez lustro wody na wyjątkowe malowidła Sali Balowej. Znajdujące się  tam znaki zodiaku odkryjemy na nowo w naszym tajemniczym podwodnym namiocie - być może lwa nauczymy nurkować. Tym razem otwieranie oczu pod wodą staje się wyjątkowo przyjemne i proste.

październik – czerwiec 2011 w każdą niedzielę o g. 11:00
Miejsce spotkań: Taras przed Pałacem na Wyspie
Grupa wiekowa: dzieci w wieku 3 - 5 lat
Czas trwania: 60 min (11:00 – 12:00)
Cena biletu – 15 zł. (rodzic gratis)

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Zajęcia warsztatowe na świeżym powietrzu jak i w przestrzeni Galerii, które uczą jak oglądać i poznawać świat sztuki. Składają się z 2 części: opowiadania, na którym usłyszymy historię związaną z Łazienkami Królewskimi, oraz z kreatywnego warsztatu, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice.


PUŚĆ OKO - warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat


23.10.2011r., temat warsztatu: Zapachy i dźwięki z bliska i daleka


Biblioteczka podróżna pani Batowskiej kryła miniatury książek. Nasza biblioteczka zmysłów zabierze dzieci w dalekie podróże, wykorzystując historie z XVIII wieku, dźwięki, zapachy i smaki Łazienek. Zapraszamy w wielką podróż!

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Doniec,  edukator, pasjonatka kuchni i podróży.

Wyjątkowa kolekcja i przestrzenie Łazienek widziane poprzez design, fotografię, teatr, kuchnię, działania z wyobraźnią. Na warsztatach będziemy poznawać najciekawsze i nieodkryte przedmioty z Łazienek Królewskich, spotkamy się z ciekawymi ludźmi, którzy zarażą nas swoimi pasjami, a także nauczymy się jak można interpretować sztukę za pomocą nowoczesnych technologii. Co tydzień inny obiekt, co tydzień inne medium.

w każdą niedzielę godz. 15.00
Wstęp: 15 zł
Miejsce spotkania: Taras przed Pałacem na Wyspie

zapisy na warsztaty: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

więcej »
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj