GRY
 
 

Nieposłuszne dzieci mają gen prezesa

Jeśli twoje dziecko ma tendencję do sporadycznego łamania zasad znaleźliśmy powody do zadowolenia. Może to oznaczać, że posiadają gen DAT1, którym szczycą się prezesi międzynarodowych korporacji, m.in. szef firmy Apple.

fot. Fotolia.pl

Za niesforne zachowanie odpowiada gen

Psycholodzy z Kansas State University w USA przeanalizowali informacje medyczne 13 tys. dzieci. Na podstawie tych badań odkryli, że u niektórych bardzo aktywny jest gen DAT1, który jest odpowiedzialny za transportowanie dopaminy (tzw. hormonu szczęścia) do mózgu. U dzieci posiadanie tego genu objawia się nieco niegrzecznym zachowaniem. Maluch, który  jest nieco niesforny w dzieciństwie, potem jako przedszkolak rządzi na podwórku a w szkole może sporadycznie uczęszczać na wagary. Za to w dorosłym życiu gen ten odpowiada za zdolności przywódcze. Osoby posiadające ten gen maja duże szanse na odniesienie sukcesu zawodowego.

Polecamy: Posłuszne dziecko to nie zawsze szczęśliwe dziecko

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Gen może cieszyć i martwić jednocześnie

Zdaniem naukowców gen ten jest zbawieniem i przekleństwem równocześnie. Z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że dziecko takie dla rodzica sprawia zawsze większe problemy wychowawcze. A po drugie jeśli dziecko z genem DAT1 trafi na dobre podłoże, czyli środowisko w którym jest wychowywane może osiągnąć sukces zawodowy. W innym przypadku potencjał siły charakteru może być wykorzystany w złym kierunku. Stąd we wcześniejszych badaniach nazywana ten gen, genem chuligaństwa.

Czytaj też: Grzeczne, czy przebojowe - wywiad z Dorotą Zawadzką, supernianią

Kto ma niesfornego malucha? Pociesza was to drogie mamy?

Źródło: Metro
Zobacz też: Dlaczego dzieci są niegrzeczne?

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj