Poród na granicy polsko-białoruskiej
fot. Adobe Stock

Nielegalna imigrantka urodziła dziecko tuż po przekroczeniu granicy

Zakrwawiona kobieta leżała na śpiworze. Omal nie doszło do tragedii.
Dominika Bielas
Poród na granicy polsko-białoruskiej
fot. Adobe Stock
Straż Graniczna regularnie raportuje, co dzieje się w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze pomogli ostatnio kobiecie, która chwilę wcześniej urodziła dziecko. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Czepiele, gdzie straż patrolowała granicę.

Kobieta urodziła w lesie przy granicy

Gdy strażnicy podeszli do grupy cudzoziemców przebywających w lesie – prawdopodobnie pochodzących z Iraku – zauważyli, że jedna z kobiet leży zakrwawiona na śpiworze. Migrantka urodziła dziecko chwilę po przekroczeniu granicy. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, jednak by kobieta szybciej uzyskała pomoc, mundurowi sami podwieźli ją do karetki.

Kobieta wraz z synkiem została zabrana do szpitala w Sokółce. Ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. „Ukrywanie się przed strażnikami granicznymi omal nie doprowadziło do tragedii” – napisała na Twitterze Straż Graniczna.
 
To nie pierwsza taka sytuacja. Na początku października obywatelka Konga w zaawansowanej ciąży przekroczyła nielegalnie granicę z Polską. Urodziła w szpitalu w Sokółce. Złożyła wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce i obecnie przebywa w Ośrodku Recepcyjnym Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Jak informuje Rzecznik Straży Granicznej, ostatniej doby zatrzymano 6 nielegalnych imigrantów z Iraku, w sumie granicę z Białorusią nielegalnie próbowały przekroczyć 424 osoby. Od początku tego roku odnotowano ponad 22 tys. usiłowań nielegalnego przekroczenia granicy z Polską z terytorium Białorusi.

Źródło: Twitter

Zobacz także:
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy