GRY
 
 

Niemowlę na wakacjach

Zobacz, jakie zabawy możesz zaproponować swojemu niemowlęciu na wakacjach.Niemowlę jest jeszcze bezradne i nie potrafi jeszcze samo korzystać z wakacyjnych atrakcji. Zobacz, jakie możesz mu zaproponować zabawy.
Bujanie nad wodą
(powyżej 6. miesiąca)
Weź malucha na ręce i podejdź z nim do brzegu. Gdy nadejdzie fala, schyl się tak, by woda lekko ochlapała mu stópki. Powtórz to kilka razy.

Jeżeli jest bezwietrznie i nie ma fal na wodzie, możesz stopniowo zmoczyć całe nóżki dziecka, a potem mokrą ręką delikatnie prysnąć kilka kropli wody na jego rączki. Zbliżaj i oddalaj malca od wody, wygłupiając się. Niemowlaki to uwielbiają! Co to daje? Rozwesela i oswaja malca z wodą.

Masowanie błotkiem (jest to zabawa dobra dla wszystkich)
Podejdź z maluchem do brzegu. Zaproponuj, żeby położył się na piasku, a wtedy Ty zrobisz mu supermasaż. Weź w dłonie trochę piaskowego błotka i delikatnie masuj nim stópki malca. Następnie przejdź do całych nóżek, rączek, a na koniec także plecków. Po masażu weź pociechę na ręce i zanurzcie się w morzu.

W następnej kolejce pozwól dziecku, by wymasowało piaskiem Ciebie. Co to daje? Rozluźnia ciało i daje uczucie odprężenia.

Burzenie budowli z piasku (zabawa dla wszystkich)
Zbuduj kilka piaskowych budowli, np. zamek z wieżami, most nad kanałem czy lodową górę i pozwól smykowi zrównać je z ziemią. Będzie miał przy tym sporo frajdy! Roczne dzieci wprost uwielbiają być sprawcami takich zdarzeń (w domu np. zrzucają lub burzą wieże z klocków). Ale potem spróbuj namówić malca na ich odbudowę, oczywiście potrzebna będzie Twoja pomoc. Co to daje? uczy myślenia przyczynowo-skutkowego.

Tekst: Marta Ramm; psycholog dziecięcy, co miesiąc na naszych łamach pisze o rozwoju dziecka w pierwszym roku życia

td_dopisek.gif


Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj