fot. YouTube/Charles Only

Jak przekonać malucha do warzyw? Odwracając jego uwagę... piosenką

Charles to tata, który wie, jak zachęcić niejadka do jedzenia warzyw. Kiedy zaczyna śpiewać, malec jest nim tak oczarowany, że nawet nie zauważa, jak pochłania kolejne łyżeczki zdrowego obiadku.
Hanna Szczesiak
fot. YouTube/Charles Only
Maluch pluje, gryzie, płacze i wierci się w krzesełku – w wielu domach tak zachowują się dzieci, kiedy rodzice próbują je nakarmić czymś innym niż kaszka lub biszkopty. Płacz nasila się, gdy mama lub tato próbują umieścić w buzi malca łyżeczkę z zieloną lub pomarańczową papką. Kolor zdradza wszystko – to muszą być warzywa! Rodzice próbują różnych sztuczek, by odwrócić uwagę dziecka od jedzenia (czego nie polecają pediatrzy!). Mimo to, Charles, tata 1,5-rocznego Tommy'ego, znalazł sposób, by karmienie synka było przyjemnością. Gdy przychodzi pora obiadku, panowie siadają na przeciwko siebie, a Charles... zaczyna śpiewać. ;)

 

Charles nie tylko śpiewa. Zmienia teksty znanych piosenek tak, by w ich treści znalazły się warzywa. Pomysłowe!

Co myślicie o takim sposobie przekonania malucha do jedzenia warzyw? Przyznajemy, słuchanie taty Tommy'ego to prawdziwa przyjemność, ale odwracanie uwagi dziecka od jedzenia nie jest dobrym pomysłem! Pediatrzy przestrzegają, że maluch powinien skupić się wyłącznie na jedzeniu, a odwracanie jego uwagi będzie miało negatywny wpływ na jego nawyki żywieniowe w przyszłości. Mimo to, zaśpiewanie piosenki jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż sadzanie dziecka przed telewizorem lub z tabletem w ręce...

Polecamy: Wesołe kanapki dla niejadka
Redakcja poleca: 7 sposobów na przekonanie dziecka do jedzenia warzyw [WIDEO]
Prędzej pójdzie spać głodne, niż weźmie do ust brukselkę? Nie martw się, nauka podpowiada, co zrobić, żeby dziecko polubiło warzywa!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy