Niemowlę stojące w łóżeczku ze szczebelkami
fot. Fotolia

Niemowlę płakało, matka była nieprzytomna. Zareagowali sąsiedzi

Gdy 8-miesięczne niemowlę nie przestawało płakać przez dłuższy czas, sąsiedzi wezwali policję. Ich postawa to wzór dla każdego z nas!
Hanna Szczesiak
Niemowlę stojące w łóżeczku ze szczebelkami
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło w środę, 26 kwietnia, w Hrubieszowie. Sąsiedzi usłyszeli dobiegający zza ściany płacz dziecka, przez okno zobaczyli leżącą na łóżku nieprzytomną kobietę. Interweniowała policja.

Matka spała, gdy 8-miesięczne niemowlę płakało

Policjanci wezwali pogotowie i straż pożarną. Gdy dostali się do mieszkania, 22-letnia matka płaczącego niemowlaka spała. Gdy funkcjonariuszom udało się ją obudzić, kobieta zapewniała, że nie słyszała płaczu dziecka. "Na miejsce przyjechali pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, którym przekazano 22-letnią kobietę oraz jej 8-miesięczne dziecko. Kobieta była trzeźwa. Policjanci po sporządzeniu dokumentacji z tej interwencji przekażą sprawę do Sądu Rodzinnego i Nieletnich" – powiedziała Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.

Dziecku dzieje się krzywda? Reaguj!

Postawa sąsiadów 22-latki jest wzorem dla każdego z nas. Kiedy podejrzewamy, że dziecku dzieje się krzywda, nie bójmy się reagować. Być może od naszej reakcji zależy zdrowie (a nawet życie!) malca?

Jeśli podejrzewasz, że twoi sąsiedzi stosują przemoc wobec swojego dziecka, nie bój się i powiadom o tym policję. Jeśli to dla ciebie zbyt stresujące, zacznij od rozmowy z sąsiadami – być może przyczyna ciągłego płaczu dziecka jest inna, np. maluch ząbkuje. Powinniśmy reagować również na ulicy, w parku czy na placu zabaw – jeśli widzisz rodzica zachowującego się agresywnie względem dziecka, zwróć mu uwagę. Nie odwracaj wzroku i nie udawaj, że nie słyszysz płaczu dziecka. Nasz brak reakcji jest przyzwoleniem na wyrządzanie dziecku krzywdy.

Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś zachowuje się agresywnie wobec dziecka?

Zobacz także: Kary za przestępstwa wobec dzieci będą wyższe!

Źródło: kronikatygodnia.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy