Papierosy a dziecko
fot. screen Reddit/je_suis_un_negre

Niemowlę z papierosem w ustach – to zdjęcie wstrząsnęło internetem!

Zdjęcie palącego niemowlaka wywołało w internecie burzę. Nic dziwnego, jego mama wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością... Poznaj jego historię!
Hanna Szczesiak
Papierosy a dziecko
fot. screen Reddit/je_suis_un_negre
Od kilku dni w sieci krąży zdjęcie niemowlaka z papierosem w ustach. Przy zdjęciu opublikowanym w serwisie Reddit pojawił się podpis: "Dla tych, którzy czują się urażeni, wzięła tylko jednego buch, nawet się nie zaciągnęła, to zdjęcie tak dla żartu". Jaka matka pozwala swojemu dziecku palić papierosy?!

Niemowlę z papierosem

Papierosy to trucizna – o tym nie trzeba nikomu przypominać. Nic dziwnego, że zdjęcie palącego dziecka opublikowane w serwisie Reddit wywołało oburzenie wśród użytkowników serwisu. "Jeśli jest na tyle głupia, żeby zrobić coś takiego, zgaduję, że jest też na tyle głupia, by palić w czasie ciąży. Biedne dziecko" – napisał jeden z użytkowników. "To nie tylko głupie, ale też samolubne. Nie musisz poświęcać swojego życia, kiedy rodzisz dziecko, ale powinnaś robić wszystko, żeby żyło mu się jak najlepiej" – dodał inny. Zobaczcie zdjęcie:
 
Redakcja poleca: Palisz? Twoje dzieci, a nawet wnuki będą mieć zmiany w DNA! - film
Nie tylko dzieci, ale i wnuki palaczy są obciążone genetycznie. Zmiany w DNA możliwe są nawet w trzecim pokoleniu!

Uważaj, co publikujesz w sieci!

Zdjęcie palącego niemowlaka jest kontrowersyjne nie tylko przez to, co przedstawia. Okazuje się, że screen z serwisu Reddit to fotomontaż. To samo zdjęcie pojawiło się w 2015 roku na Instagramie 18-letniej Hiszpanki. Użytkowniczka lapelirrojah_delbarriooh napisała przy zdjęciu: "Ma dopiero rok, a już pali, kocham cię maluchu, jesteś całym moim życiem". Zdjęcie zostało usunięte z jej profilu, jednak nie wiadomo, czy jego autorka została w jakikolwiek sposób ukarana za swoje zachowanie. Ta historia przypomina nam, dlaczego rodzice powinni być ostrożni przy umieszczaniu zdjęć dzieci na portalach społecznościowych. Zdjęcie młodej Hiszpanki samo w sobie jest oburzające, jednak zostało wykorzystane ponownie i nie wiadomo, ile razy trafi jeszcze do sieci.

Każdy rodzic wie, że dzieci nie mogą palić papierosów (ani stosować żadnych innych używek!), a wkładanie im papierosa do ust "w ramach żartu" jest skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością. Nie każdy jednak pamięta, że gdy umieszczamy zdjęcie dziecka w internecie, tracimy nad nim kontrolę i nie wiemy, w jaki sposób zostanie wykorzystane!

Co was bardziej przeraża: nieodpowiedzialność rodzica, który daje swojemu dziecku papierosy czy to, jak łatwo wykorzystać cudze zdjęcie?

Zobacz także: Pomyśl, zanim wrzucisz – ta kampania trafia w sedno!

Źródło: dailymail.co.uk, kidspot.com.au
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy