Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama trojaczków i bliźniąt
Screen: Youtube
Niemowlę

Adoptowali trojaczki. Tydzień później mama zrobiła test i...

O własne dziecko starali się prawie 4 lata. Bez skutku. Kiedy jednak zdecydowali się na adopcję, okazało się, że jest im pisana cała gromadka dzieci!

Sarah i Andy o dziecko starali się przez 3 i pół roku. W końcu zaczęli myśleć o leczeniu, ale okazało się, że kuracja niepłodności jest dla nich za droga. Zdecydowali się więc na popularną w USA tzw. adopcję ze wskazaniem, która polega na tym, że kobieta, jeszcze będąc w ciąży, wybiera parę, której odda po porodzie dziecko.

Podczas adopcji ze wskazaniem biologiczna matka razem z adopcyjnymi rodzicami jeszcze przed porodem dziecka finalizują wszystkie formalności. Dzięki temu już w trójkę mogą uczestniczyć w badaniach USG, rodzice adopcyjni mogą też uczestniczyć w porodzie, a dzieci od razu ze szpitala mogą trafić do domu adopcyjnych rodziców. 

Zamiast jednego dziecka – od razu trojaczki…

Pierwsze zaskoczenie Sarah i jej mąż Andy przeżyli, kiedy razem z ciężarną, która wybrała ich na rodziców adopcyjnych swojego dziecka, udali się na badanie USG. Okazało się, że biologiczna matka jest w ciąży z trojaczkami! 

Agencja adopcyjna orzekła, że potrójna ciąża niczego nie zmienia w ustaleniach. Nadal traktowana jest jako jedna adopcja – no, chyba, że Sarah i Andy woleliby się wycofać.
Nie woleli. 

…a potem jeszcze bliźnięta!

Trojaczki, chłopczyk i dwie dziewczynki, urodziły się dwa miesiące za wcześnie. Tydzień po ich narodzinach, jeszcze zanim zostały wypuszczone do domu ze szpitala, ich adopcyjna mama poczuła pierwsze ciążowe mdłości. Zrobiła test ciążowy i wyszedł pozytywnie – a co więcej, już podczas pierwszego USG ciążowego okazało się, że w macicy Sarah biją 2 serduszka, a nie jedno! 

W ciągu roku Sarah i Andy, którzy przez prawie 4 lata bezskutecznie starali się o dziecko, zostali rodzicami 5-rga niemowląt! I chociaż tygodniowo cała piątka zużywa łącznie ok. 300 pieluszek, to ich rodzice są bardzo szczęśliwi:

– Jesteśmy przekonani, że jest w tym wszystkim palec Boży - mówi mama maluchów. – Choć akurat w naszym przypadku Bóg okazał niesamowite poczucie humoru…

mama trojaczków i bliźniąt
screen Facebook


Czytaj także:

Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]

edipresse.25317NWLCMYK75.jpg
Edipresse
Przebieg ciąży
Ciąża mnoga
Dzięki technice 4-D poznasz życie dzieci jeszcze przed narodzinami. Razem z National Geographic zapraszamy do świata wieloraczków.

Czy rodzeństwo jeszcze przed narodzinami może trzymać się za ręce? Czy już wtedy można poznać które z dzieci będzie dominujące, a które uległe? Czym różni się ciąża mnoga od pojedynczej? Twórcy filmu „ W łonie matki: Wieloraczki ” (National Geographic) odpowiadają na najczęstsze pytania przyszłych rodziców o ciąży mnogiej i życiu wieloraczków: Przez ile czasu wieloraczki rosną i rozwijają się w łonie matki Jedynak rodzi się w okresie od 37. do 42. tygodnia ciąży. Bliźnięta rodzą się zwykle mniej więcej w 37. tygodniu. Trojaczki jeszcze wcześniej – koło 34. tygodnia. W jaki sposób powstają bliźnięta jednojajowe Identyczne bliźnięta powstają, gdy jedna komórka jajowa zostanie zapłodniona, a potem – w ciągu dwóch tygodni po zapłodnieniu – podzieli się na dwa oddzielne, ale identyczne zarodki. Takie bliźnięta mają niemal identyczne zestawy genów i (z wyjątkiem niezwykle rzadkich przypadków) są tej samej płci. Na tysiąc porodów przypadają średnio cztery bliźniacze. Bliźnięta dwujajowe Mówimy o nich wtedy, kiedy matka uwolni dwie komórki jajowe, a każda z nich połączy się z innym plemnikiem. Takie bliźnięta będą miały mniej więcej połowę genów identycznych, podobnie, jak rodzeństwo urodzone z dwóch różnych ciąż. Takie bliźnięta dwujajowe mogą być różnej płci, rasy, mogą zostać poczęte w różnym czasie i wykazywać wielkie różnice wagi w chwili narodzin. Najwięcej takich bliźniąt rodzą kobiety pochodzenia afrykańskiego. Jak rozwijają się trojaczki Trojaczki mogą być identyczne, mogą być dwujajowe lub pochodzić od trzech komórek jajowych. Ten ostatni przypadek ma miejsce, gdy każda z komórek jajowych zostanie zapłodniona przez inny plemnik. Trojaczki mogą też powstać, gdy jedno zapłodnione jajeczko podzieli się na dwa identyczne zarodki („bliźnięta”), a drugie jajeczko...

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcieli sprzedać dziecko? – skandal z nielegalną adopcją
Jedni nie chcą, albo nie mogą maleństwa wychowywać, inni nie mogą go mieć. To najczęstszy powód nielegalnej adopcji. Historia z Wrocławia pokazuje, że to dramat obu stron. A największy samotnego dziecka.

18-latka z Wrocławia wraz z partnerem postanowili oddać swoje dziecko na wychowanie innej kobiecie. Jak twierdzą, nie stać ich na jego wychowanie. Dali ogłoszenie w internecie. Na czerwcowy anons odpowiedziała 30-latka, która bardzo pragnęła mieć dziecko a nie mogła. Ciężarna Agnieszka od tamtej pory podczas wizyt lekarskich związanych z ciążą posługiwała się dowodem osobistym 30-letniej Katarzyny. Taki sposób wymyśliły sobie obie strony na przekazanie noworodka.   Wszystko szło zgodnie z planem do czasu… 18-latka urodziła chłopca 28 lipca. Przyszedł na świat przez cesarskie cięcie w 37. tygodniu ciąży. Ważył niecałe dwa kilogramy. Jego stan był średni, dlatego dziecko trafiło na oddział intensywnej terapii. Matka dziecka po kilku dniach po porodzie wyszła ze szpitala. Maluch pozostał w placówce. Z dnia na dzień czuł się coraz lepiej. Po kilku dniach po odbiór dziecka zgłosiła się 30-letnia Katarzyna, podając się za matkę chłopca. Szwindel wykryto dzięki czujności położnych z oddziału noworodków Samodzielnego  Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, ale przede wszystkim pacjentek, które zorientowały się, że kobieta, która podaje się za matkę chłopca to nie ta, która go urodziła. Personel medyczny wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i biologiczną matkę dziecka . Nie trudno będzie kłamstwo udowodnić bowiem 30-latka, która podawała się za matkę noworodka nigdy wcześniej nie rodziła. Czytaj też na Polki.pl: Czy powiedzieć dziecku o adopcji?   Sprawa wyszła na jaw - będą bolesne konsekwencje dla obu stron - Matka dziecka i jej partner usłyszeli zarzuty organizacji nielegalnej adopcji w celu uzyskania korzyści majątkowej – informuje nasz portal Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.  – Oboje nie przyznają się do winy. Biologiczni rodzice...

19-letnia mama urodziła identyczne trojaczki
Providence Health&Services
Aktualności
Taka ciąża zdarza się raz na milion!
19-letnia mama nie sądziła, że jej ciąża będzie tak wyjątkowa. "To zdarza się mniej więcej raz na milion" – mówią lekarze.

19-letnia Amber i jej chłopak Logan nie sądzili, że wzbudzą takie zainteresowanie. To dlatego, że 1. sierpnia powitali na świecie trzy identyczne dziewczynki – a to zdarza się naprawdę rzadko. Naturalnie poczęte identyczne trojaczki Dziewczynki urodziły się przez cesarskie cięcie w 34. tygodniu ciąży . Są zdrowe i samodzielnie oddychają, jednak nie są na tyle silne, żeby samodzielnie jeść. Lekarze przewidują, że za kilka tygodni będą mogły pojechać z rodzicami do domu. "Nigdy nie widziałem takich trojaczków, chociaż mnóstwo razy widziałem identyczne bliźnięta i jednego innego maluszka" – przyznał lekarz prowadzący ciążę Amber. Takie przypadki zdarzają się głównie wśród par korzystających z metody zapłodnienia in vitro . Ciąża Amber jest przez to jeszcze bardziej wyjątkowa! Siostra Logana, widząc, jakim szczęściarzem jest jej brat, kupiła mu kupon totolotka. "Niestety nie wygrałem, ale nie wydałem na kupon żadnych pieniędzy, więc nie ma tego złego" – powiedział Logan. Identyczne trojaczki to zdecydowanie więcej niż wygrana na loterii! :) Gratulujemy młodym rodzicom! Czytaj także: Pierwsze na świecie nieidentyczne czworaczki bez udziału in vitro źródło: today.com

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta