Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, karmienie butelką, butelka
Panthermedia
Karmienie

Jak wybrać butelkę do karmienia

Szklana czy plastikowa? Zobacz, czym najlepiej kierować się przy wyborze i która butelka jest najbardziej odpowiednia dla dziecka.

Niby zwykłe bu­telki do mleka, a jednak w sklepie jest ich kilkanaście rodzajów! Na pierwszy rzut oka różnią się tylko kształtem. Zanim jednak kupisz, dokładnie się im przyjrzyj.

Materiał
Pierwsza decyzja: wybrać butelkę szkla­ną czy plastikową?
- Szklana jest wykonana z hartowanego szkła, łatwo ją utrzymać w czystości, nie zabarwia się pod wpływem płynów. Minusy: po upuszczeniu na podłogę rozbije się. Tak naprawdę możesz kupić butelkę szklaną, jeżeli sama podajesz maluszkowi mleko; jeśli ma ją trzymać starsze dziecko – to zły pomysł.
- Butelka plastikowa jest lekka i wygodna, nie stłucze się, gdy ty (lub dziecko) upuścisz ją na podłogę. Może się jednak rysować i zabarwiać pod wpływem płynów (herbatka, sok).

Kształt
Kieruj się wygodą. Najprostsze są butelki tradycyjne, wąskie, wygodne do trzymania. Możesz też wybrać butelkę w specjalny sposób wyprofilowaną – niektórym mamom (i dzieciom) wygodniej ją trzymać. Są także butelki z szeroką szyjką: ułatwi ci to wsypanie proszku, wlanie wody, a potem mycie. Jeśli dziecko samodzielnie pije, wygodna dla niego może być butelka „z dziurką”, którą łatwiej trzymać.

Pojemność
Dla najmłodszego niemowlęcia (do końca trzeciego miesiąca) wystarczy butelka 80–125 ml. Większe (200–250 ml) są przeznaczone dla dzieci po piątym miesiącu, a te największe (250–320 ml) dla malców po dziewiątym miesiącu. Oczywiście wszystko zależy od apetytu szkraba. Zwróć też uwagę na to, czy skala jest wyraźnie oznaczona. Dzięki temu szybko przygotujesz odpowiednią porcję pokarmu i sprawdzisz, ile maluszek zjadł.

Filary Rodzicielstwa Bliskości: 3. Karmienie piersią [WIDEO]

Karmienie dziecka butelką
Fotolia
Karmienie
Butelka i smoczek do karmienia: jak wybrać najlepsze?
Zwykła czy antykolkowa? Plastikowa czy szklana: czym kierować się przy wyborze butelki do karmienia niemowlęcia? Jak wybrać smoczek i inne akcesoria: sprawdź, które naprawdę ci się przydadzą.

Chcesz kupić butelkę i smoczek do karmienia niemowlęcia? Wybór jest bardzo duży, dlatego zanim kupisz, chwilę się zastanów. Dobra butelka i smoczek do karmienia dla dziecka to nie tylko kwestia wygody, ale też zdrowia. Od dobrego smoczka zależy m.in. dobry rozwój mowy niemowlęcia ! Butelka do karmienia niemowlęcia Wybierając butelkę do karmienia dla dziecka, masz do wyboru butelki szklane lub plastikowe. Przewagą szklanej butelki jest to, że jest wykonana z bezpiecznego materiału. Łatwo może się jednak stłuc, a poza tym mleko szybciej w nim stygnie. Butelki plastikowe mają lepsze właściwości izolacyjne, czyli mleko pozostaje dłużej ciepłe. Są butelki o różnym przeznaczeniu, np. jedne służą do karmienia wcześniaków, inne – do karmienia dzieci z kolką (mają odkręcane dna z odpowietrznikiem, kształt rogala, dzięki czemu dziecko nie połyka powietrza, lub smoczki z odpowietrznikami). Niektóre butelki zostały nawet wyposażone w czujniki ciepła, wymiennie montowany ustnik lub trójprzepływowy smoczek (do różnych płynów). Ciekawym rozwiązaniem są specjalne wypustki na smoczku (masują bolące dziąsła ząbkującego dziecka). Ważne! Jeśli wybierasz plastikową butelkę, sprawdź, czy w składzie nie znajduje się bisfenol A  (na opakowaniu powinien być napis: bez fisfenolu, BPA free).   Butelki do karmienia - TOP 5 według użytkowników serwisu Bangla.babyonline.pl → Praktyczny zestaw do karmienia noworodków (średnia ocena: 4,77, liczba opinii: 11) → Butelka z serii Aktywne Ssanie z systemem odpowietrzania Super Vent (średnia ocena: 4,69, liczba opinii: 127) → Butelka do Karmienia/Złota (średnia ocena: 5,0, liczba opinii: 3) → Butelka szerokootworowa EasyStart Owoce - różne pojemności (średnia ocena: 4,56, liczba opinii: 221) → Antykolkowa butelka szerokootworowa EasyStart "Newborn baby" (średnia ocena: 4,5,...

Karmienie
Butelka to nie wszystko
Wcale nie musisz zapełniać kuchni stosem butelek, smoczków i podgrzewaczy! Jednak karmienie może być prostsze, jeśli masz kilka nowoczesnych akcesoriów.

Najtrudniejszy jest oczywiście pierwszy miesiąc podawania butelki. Nie potrafisz przewidzieć, kiedy i ile twój maluszek będzie chciał jeść. Nie zawsze też dobrze rozpoznajesz, dlaczego płacze. Zdarza się więc, że niepotrzebnie przygotowujesz mleko. Albo malec budzi się w nocy, a ty półprzytomna, w pośpiechu szykujesz mu jedzenie. Po to, by dawać sobie radę w takich sytuacjach, warto mieć kilka rzeczy pod ręką. Mały zapas mleka Malec może mieć któregoś dnia większy apetyt niż zwykle. Najlepiej więc mieć zawsze jedno opakowanie mleka na zapas. Nie martw się: ma ono długi termin ważności – na pewno się nie zepsuje. Nie musisz go nawet przechowywać w lodówce. Pamiętaj tylko, by po otwarciu zawsze szczelnie zamykać opakowanie. Butelki na mleko Dwie lub trzy to minimum. Jest wiele rodzajów butelek: niektóre mają kształt prosty, inne wygięty, jeszcze inne u wlotu są szersze (dzięki temu łatwo wsypać do nich mleko w proszku, a potem umyć naczynia). Są także takie, które po założeniu specjalnego dysku można zamienić w pojemnik do przechowywania i zamrażania pokarmu. Niektóre mają wewnątrz czujnik temperatury, a specjalny wskaźnik zmienia kolor, gdy mleko jest za gorące. Jaką butelkę wybrać? To zależy: od ciebie i dziecka. → Szklana. Łatwo ją utrzymać w czystości, nie zarysowuje się i nie pęka, gdy nalejesz do niej wrzątku. Niestety, jest ciężka, może się stłuc. Nadaje się właściwie tylko wtedy, gdy to ty podajesz maluszkowi butelkę. Kiedy zacznie z niej pić sam, lepsza będzie plastikowa. → Plastikowa. Jej zaletą jest lekkość. Niestety dość szybko niszczy się i zabarwia pod wpływem mleka, herbatki czy soku. Musisz ją dokładnie myć i często zmieniać (co około 2–3 miesiące). Przed zakupem sprawdź jej jakość, lekko naciskając: nie powinna się uginać. → Antykolkowa. Warto ją kupić, jeśli dziecko szybko pije...

dziewczynka, jedzenie
Panthermedia
Karmienie
Zastawa stołowa dla malucha
Nie sugeruj się kolorami ani obrazkami na naczyniach. Dobra butelka, kubek i talerzyk powinny ułatwić dziecku poznawanie nowych smaków. O czym trzeba pamiętać?

Niezbędne do mleka Butelki. Najlepiej kup od razu pięć lub sześć o pojemności 180 ml. Szklane łatwiej utrzymać w czystości, ale są cięższe i się tłuką. Z kolei plastikowe szybciej się niszczą i trzeba je zmieniać przynajmniej raz na 2–3 miesiące. Sprawdź, czy wykonano ich z tworzywa niezawierającego szkodliwego bisfenolu A (takie butelki oznaczone są znakiem BPA free lub BPA 0). Bisfenol A pod wpływem ciepła uwalnia się ze ścianek butelki i przedostaje do mleka. Młodszemu niemowlęciu, które cierpi na bóle brzuszka, możesz kupić antykolkową. Starszemu wybierz treningową, jaką łatwo samodzielnie trzymać w rączce.   Smoczki. Potrzebne będą przynajmniej 2–3 na zmianę. Większość dzieci woli miękkie smoczki lateksowe. Są jednak mniej trwałe niż silikonowe. Te z kolei są twardsze, ale łatwiejsze do mycia. Im bardziej przypominają kształtem maminą pierś, tym lepiej dla zgryzu dziecka. Na początek wybieraj te o tzw. wolnym przepływie, z jedną małą dziurką. Szczotki do mycia butelek i smoczków. Sterylizator lub butelki samosterylizujące. Jeśli masz kuchenkę mikrofalową, wyparzysz je w kilka minut. Podgrzewacz . Przydaje się zwłaszcza w nocy. Wkładasz butelkę z odmierzoną przegotowaną wodą, a termostat utrzymuje odpowiednią temperaturę. Uwaga! W podgrzewaczu nie wolno trzymać mleka, bo namnażają się w nim bakterie. Przydatne na spacerze Termos. Idealny na dłuższy spacer lub podróż. Utrzymuje stałą temperaturę wody – wystarczy potem zalać nią odmierzone mleko, zamieszać i gotowe. Bidon. Ścianka izolująca utrzymuje temperaturę wody lub herbatki najwyżej dwie godziny. Świetnie sprawdza się w chłodniejsze dni na spacerze. [CMS_PAGE_BREAK] Zapraszamy do stołu Miseczka. Praktyczne są miseczki lub talerzyki z przyssawkami lub obciążonym dnem. Są stabilniejsze, trudniej je wywrócić. W termomiseczce...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak