Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
TOP laktatorów manualnych i elektrycznych
Karmienie

Laktator elektryczny czy manualny: jaki wybrać? [ranking laktatorów]

Laktatory ręczne są tańsze i pracują ciszej, natomiast laktaotry elektryczne, choć głośniejsze są bardziej wydajne. Podpowiadamy, co warto kupić.

Laktator to urządzenie, które znajduje się na wielu wyprawkowych listach zakupowych dla niemowląt. Czy jest to zbędny wydatek, czy faktycznie niezbędny gadżet? Mamy, które korzystały, bardzo sobie chwalą taki zakup, ale co wybrać, gdy na półkach taki wybór. Zobacz najpopularniejsze laktatory.

TOP 10 laktatorów polecenych przez mamy

Laktator to najprościej mówiąc urzadzenie do odciagania mleka z piersi. Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu mleko jest wysysane z piersi i zbiera się w specjalnym zbiorniczku. Potem odciągnięty pokarm można zamrozić lub przechować i podać dziecku, jeśli mama chce wyjść z domu. Laktator sprawdzi się także podczas nawału mlecznego (da ulgę obolałym piersiom), a także do pobudzenia laktacji, gdy pokarmu jest niewiele. Wiele mam stosuje także laktator, by utrzymać laktację na właściwym poziomie, jeśli regularne dostawianie dziecka do piersi nie jest możliwe, np. ze względów zdrowotnych. Samo odciąganie pokarmu nie jest trudne, jednak na rynku jest bardzo wiele różnych laktatorów, w bardzo zróżnicowanych cenach. Urządzenia takie dzielimy na ręczne i elektryczne.

Laktatory elektryczne

Używanie laktatora elektrycznego nie wymaga siły i sprawdza się, jeśli chcesz pokarm trzeba odciągać często i w dużych ilościach (np. dziecko jest wcześniakiem karmionym sondą lub mama wraca do pracy).

Medela Swing Dwufazowy Laktator Elektryczny

Medela Swing Dwufazowy Laktator Elektryczny
mat. promocyjne

Cichy i kompaktowy idealnie nadaje się do dyskretnego odciągania pokarmu. Laktator posiada regulację ciśnienia, co zapewnia bezbolesne odciąganie oraz wysoką efektywność w krótkim czasie. Dzięki dwufazowej technologii łatwo można się przełączyć między trybem stymulacji a odciąganiem. Polecany szczególnie tym kobietom, które często odciągają pokarm – idealny dla mam, które pragną po powrocie do pracy zachować dalsze karmienie piersią. Zasilany jest zasilaczem lub 4 bateriami typu AA.

Canpol Babies laktator elektryczny EasyStart

Canpol Babies laktator elektryczny EasyStart
mat. promocyjne

Laktator posiada trzystopniową regulację rytmu ssania wzorowaną na naturalnym, dwufazowym rytmie ssania dziecka. Tryb rozruchu odwzorowuje szybkie ssanie dziecka stymulujące wypływ pokarmu z piersi (I faza ssania), tryb naturalny oraz mocny odzwierciedlają wolne i głębokie ssanie mleka (II faza ssania). Pracuje bardzo cicho i jest kompatybilny z innymi akcesoriami Canpol. Ma zasilanie na baterie i sieciowe.

Lovi dwufazowy laktator elektryczny Prolacctis

Lovi dwufazowy laktator elektryczny Prolacctis
mat. promocyjne

Laktator odwzorowuje naturalny dwufazowy przebieg funkcji ssania dziecka. Dzięki temu odciąga więcej mleka w krótszym czasie. Laktator zapewnia szybki i bezbolesne odciąganie pokarmu. 

Medela Mini Electric

Medela Mini Electric
mat. promocyjne

Mini Electric to bardzo poręczny i kompaktowy odciągacz, który można obsłużyć jedną ręką. Naśladuje rytm ssania dziecka, co umożliwia utrzymanie laktacji nawet przy dłuższej separacji od dziecka. Zasilany jest zasilaczem sieciowym lub 2 bateriami typu AA.

Lansinoh Elektryczny Laktator na dwie piersi

Lansinoh Elektryczny Laktator na dwie piersi
mat. promocyjne

Poprzez podłączenie jednego lub dwóch przewodów może być używany jako pojedynczy, lub podwójny laktator. Zapewnia to maksimum pokarmu w krótkim czasie. Posiada 3 tryby odciągania pokarmu, by stymulować dobre wzorce karmienia naturalnego. W łatwy sposób mama może dostosować siły ssania, by maksymalizować produkcję pokarmu. Działa zarówno z zasilaczem sieciowym, jak i na baterie.

Lovi dwufaowy laktator elektryczny Expert

Lovi dwufaowy laktator elektryczny Expert
mat. promocyjne

Innowacyjna zasada działania lejka (masuje, naciska, zasysa) inspirowana jest ułożeniem warg i języka dziecka na brodawce sutkowej. Laktator posiada funkcje 2-fazowości, co maksymalnie odwzorowuje proces ssania piersi przez dziecko. Intuicyjny panel dotykowy i czytelny wyświetlacz ułatwiają mamie odciąganie pokarmu.

Laktator Philips Avent SCF332/31

Laktator Philips Avent SCF332/31
mat. promocyjne

Jest to pojedynczy laktator elektryczny z nakładką masującą. Laktator charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją, która sprawia, że pokarm trafia bezpośrednio do butelki lub pojemnika, nawet jeśli mama nie siedzi prosto. Można wybrać jedno z 3 ustawień odciągania — zgodnie ze swoimi preferencjami. Nakładka masująca ma miękką, aksamitną fakturę, która jest ciepła w dotyku — dzięki temu wygodnie i delikatnie stymuluje wypływ pokarmu. 

Laktatory ręczne

Laktatory ręczne mają prostszą budowę i zazwyczaj się sprawdzają, jeśli pokarm zamierzasz odciągać tylko od czasu do czasu.
 

Laktator ręczny Lovi Expert

Laktator ręczny LOVI Expert
mat. promocyjne

Laktator odzwierciedla 2-fazowy rytm ssania dziecka i umożliwia odciąganie pokarmu jedną ręką. Jest delikatny i skuteczny dzięki silikonowemu lejkowi i zastosowaniu technologii odciągania 3D Pumping (masowanie, naciskanie, zasysanie).  W zestawie znajdziesz kapsel  do szczelnego zamykania pokarmu oraz smoczek najmniejszym przepływie umożliwia podawanie pokarmu butelką, nie zaburzając odruchu ssania dziecka karmionego piersią.

Tommee Tippee Laktator Ręczny z acesoriami

Tommee Tippee Laktator Ręczny z acesoriami
mat. promocyjne

Ręczna pompka umożliwia pełną kontrolę nad siłą odciągania pokarmu. Laktator składa się z trzech części i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Opakowanie można stosować jako pojemnik do sterylizacji elementów laktatora lub jako wygodne pudełko do przechowywania sprzętu używanego podczas karmienia piersią. W zestawie znajdziesz także pojemniki na przechowywania pokarmu i zapasowy zawór i wkładki laktacyjne.

Laktator ręczny Harmony Medela

Laktator ręczny Harmony Medela
mat. promocyjne

Laktator jest mały i poręczny. Jego dfziałanie opiera się na 2-fazowym rytmie odciągania (faza wywołania wypływu – ssanie szybkie i płytkie oraz faza odciągania efektywnego – ssanie wolne i głębokie). Laktator Harmony firmy Medela nie wymaga zasilania elektrycznego ani baterii i jest niemal bezgłośny. 

Zobacz także:

Dieta po ciąży i po porodzie [LIVECZAT z ekspertem]

odciąganie mleka
Adobe Stock
Karmienie
Karmienie mieszane: jak karmić piersią i mlekiem modyfikowanym [ZASADY]
Karmienie mieszane to karmienie częściowo piersią, a częściowo butelką. Takie karmienie może być konieczne, gdy masz za mało pokarmu, wracasz do pracy lub musisz wyjechać bez dziecka. Z pomocą pediatry zebrałyśmy najważniejsze zasady karmienia mieszanego, a wśród nich reguły dotyczące dopajania i dobierania ilości mleka modyfikowanego.

Karmienie mieszane budzi wiele wątpliwości wśród młodych mam. Dopóki nie ma wskazań medycznych, nie trzeba przechodzić na karmienie mieszane i dokarmiać dziecka mlekiem modyfikowanym. Jeśli niemowlę ssie regularnie, w piersi mamy będzie tyle mleka, ile potrzebuje. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy karmienie mieszane jest dobrym rozwiązaniem: np. gdy mimo wszystko mleka jest za mało lub gdy wracasz do pracy, a nie chcesz rezygnować z podawania piersi. Skąd zatem wiedzieć, ile mleka modyfikowanego przygotować dla dziecka, i jak go nie przekarmić? I co z dopajaniem niemowlaka podczas karmienia mieszanego? Spis treści: Czy karmienie mieszane szkodzi, bo picie przez smoczek jest łatwiejsze? Czy karmienie mieszane można stosować już u noworodka? Karmienie mieszane – jakie mleko modyfikowane wybrać? Jak podawać mleko butelką przy karmieniu mieszanym? Karmienie mieszane: czy można podawać mleko inaczej niż butelką? Karmienie mieszane: co ile godzin podawać mleko? Karmienie mieszane a dopajanie Czy da się utrzymać laktację, dokarmiając dziecko mlekiem modyfikowanym? Czy z karmienia mieszanego można przejść na karmienie wyłącznie naturalne? Czy karmienie mieszane szkodzi, bo picie przez smoczek jest łatwiejsze? Karmienie mieszane może zaburzyć naukę ssania piersi, a więc utrudnić karmienie naturalne. Aby sprawić, że mleko wypłynie z piersi, dziecko musi popracować 30–60 sekund. Nic dziwnego, że niemowlę, które nie nauczyło się jeszcze skutecznego ssania piersi, a dostaje od razu mleko modyfikowane, może ją odrzucić. Na szczęście to nie reguła. Bywa, że dziecko dokarmiane w szpitalu butelką, w domu ssie już tylko pierś. Jeśli planujesz karmienie piersią , nie wprowadzaj butelki wcześniej niż po 6 tygodniach od porodu, by mechanizm prawidłowego ssania się utrwalił....

fotolia.com
Dieta
Co to jest karmienie mieszane
W żywieniu mieszanym dziecka cześć posiłków mlecznych pochodzi z karmienia piersią, a część jest zastąpiona mlekiem modyfikowanym oraz potrawami bezmlecznymi.

Kiedy stosować karmienie mieszane dziecka Możesz zacząć podawać dziecku mleko modyfikowane, jeśli twoje mleko jest już niewystarczające dla niemowlęcia i mimo prób częstszego karmienia go z piersi, dziecko wykazuje objawy głodu. Zanim przejdziesz od karmienia wyłącznie piersią do karmienia mieszanego, porozmawiaj z lekarzem na temat wprowadzenia mleka modyfikowanego.  Ile mleka modyfikowanego podaje się niemowlęciu Ilość mleka modyfikowanego należy określić na podstawie wagi niemowlęcia jaką osiąga przed karmieniem piersią i zaraz po jedzeniu. Po obliczeniu ilości mleka wypitego z piersi, należy uzupełnić posiłek mlekiem modyfikowanym (zgodnie ze schematem sztucznego żywienia ). Można też dokarmiać niemowlę stosując karmienie piersią (najlepiej rano i wieczorem) zamiennie z mlekiem modyfikowanym. Czytaj też: Karmienie mieszane - kiedy, jak i po co

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta