Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Karmienie

Znieczulenie dentystyczne a karmienie piersią

Czy znieczulenie stosowane podczas leczenia stomatologicznego może przedostać się do mleka i zaszkodzić dziecku.

 

 

Czy znieczulenie stosowane podczas leczenia stomatologicznego może przedostać się do mleka i zaszkodzić dziecku.Istnieją środki znieczulające miejscowo, które mogą być stosowane podczas ciąży i karmienia. Prawie w ogóle nie przenikają do mleka. Możesz też zapytać o to swojego dentystę.

 

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Karmienie
Jak karmić piersią?
Zanim przystąpisz do karmienia, usiądź wygodnie lub połóż się.

Zanim przystąpisz do karmienia, usiądź wygodnie lub połóż się. Następnie weź dziecko na ręce i ułóż jego główkę w zgięciu łokciowym. Jeśli leżysz, połóż je obok siebie na poduszce. Głowa dziecka powinna znaleźć się na wysokości Twojej piersi. U noworodków odruch ssania jest bardzo silny - dziecko otwiera usta w momencie, gdy jego policzek dotknie brodawki. Nakieruj dolną wargę maluszka na dolną część obwódki brodawki- wtedy górna warga będzie mogła swobodnie objąć całą brodawkę. Dziecko powinno ssać brodawkę wraz z całą jej otoczką. Niemowlę może się poruszyć, dlatego pamiętaj, aby to właśnie maluszka przystawiać do piersi, a nie pierś do niego. Kiedy piersi są obrzmiałe, występuje obrzęk brodawki, co utrudnia jej uchwycenie. Możesz pomóc w tym dziecku, uciskając okolicę brodawki kciukiem i jednym z palców. Ból w brodawce jest oznaką nieprawidłowego przystawienia noworodka do piersi. Gdy po kilku pierwszych pociągnięciach mleka z piersi, dziecko rozpocznie rytmiczne ssanie, to znaczy, że pokarm wydziela się prawidłowo. Ssanie mleka przerywane jest chwilami odpoczynku, podczas których maluch nie wypuszcza z ust brodawki. Po posiłku dziecko musi odbić powietrze połknięte podczas jedzenia. W tym celu przytrzymaj je w pozycji pionowej i lekko poklep po pleckach.

Jak podać dziecku antybiotyk?
Adobe Stock
Zdrowie
Jak podać dziecku antybiotyk: z czym podać, żeby nie wymiotowało? A jak wypluwa?
Wielu rodziców zastanawia się, jak podać dziecku antybiotyk, bo zwykle nie jest to łatwe zadanie. Najwięcej problemów mają ci, którzy muszą podać antybiotyk niemowlakowi. Zdarza się, że dziecko wypluwa lek albo wymiotuje po jego połknięciu. Jednak podanie lekarstwa nieco starszym dzieciom również stanowi spore wyzwanie. Sprawdź porady doświadczonych mam.

Jak podać dziecku antybiotyk? To problem wielu rodziców niemowlaków i kilkulatków. Lek ma zwykle ostry, gorzkawy i nieprzyjemny smak, dlatego dziecko może go wypluć, zwymiotować albo odmówić przyjęcia. Podpowiadamy, z czym można podać antybiotyk, a z czym nie wolno go mieszać. Wyjaśniamy, jakie są najlepsze sposoby, by bezpiecznie podać dziecku antybiotyk w formie zawiesiny, syropu lub nebulizacji. Jak podać antybiotyk niemowlakowi, żeby nie wymiotował? Istnieją różne sposoby, by podać dziecku antybiotyk. Niemowlęta i małe dzieci do ok. 5. roku życia nie są w stanie przyjąć leku w postaci tabletki, antybiotyk więc podaje im się w formie: zawiesiny; kropli; syropu; czopka; nebulizacji; dożylnie (w szpitalu). Podanie dziecku antybiotyku to ogromny stres dla rodziców, bo dawka musi zostać przyjęta w całości, a maluszek często wymiotuje lub pluje niesmacznym płynem i stanowczo odmawia przyjęcia. Aby dziecko nie wymiotowało, spróbuj podać antybiotyk: W strzykawce. To najlepszy sposób na podanie antybiotyku niemowlakom i małym dzieciom. Strzykawkę (bez igły) z odmierzoną dawką leku skieruj na wewnętrzną stronę policzka dziecka (jest wtedy mniejsze prawdopodobieństwo wyplucia czy zwymiotowania).  W specjalnej butelce, aplikatorze lub smoczku. Produkty do podawania dzieciom leków cieszą się coraz większą popularnością, bo pozwalają na precyzyjne odmierzenie dawki antybiotyku, a ponadto, jak zapewniają niektórzy producenci, płyn w większości omija kubki smakowe dziecka. Warto więc wypróbować taki gadżet, zwłaszcza jeśli maluch nie lubi smaku leków. Jeśli mimo twoich starań dziecko odmawia przyjęcia leku lub wypluwa antybiotyk, wykorzystaj sprawdzone sposoby doświadczonych mam. Możesz: opowiedzieć dziecku historię o lekarstwie (można wymyślić imię leku), które marzy o...

leki
Fotolia
Aktualności
Uwaga! W naszych aptekach brakuje lekarstw dla dzieci, szczepionek, mleka modyfikowanego!
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków i wyrobów medycznych, których brakuje w aptekach. Na liście znalazły się między innymi szczepionki i mleka modyfikowane dla niemowląt. Sprawdź, czego możesz nie dostać dla dziecka w swojej aptece.

Na oficjalnym wykazie opublikowanym przez MZ znalazły się 183 produkty - leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne. Wśród produktów zagrożonych brakiem dostępności są między innymi  środki stosowane u dzieci w diecie eliminacyjnej, a także insuliny, leki przeciwnowotworowe, przeciwzakrzepowe i szczepionki . Oto lista produktów zagrożonych brakiem dostępności: Mleko Bebilon pepti 2 DHA - mleko dla niemowląt z alergią pokarmową Infatrini Peptisorb - mieszanka mlekozastępcza przeznaczona do żywienia niemowląt i małych dzieci w przypadku niedożywienia związanego z chorobą Neocate Advance - hipoalergiczne mleko modyfikowane dla niemowląt z alergią na białko mleka krowiego, Nutramigen 1 LGG - preparat hipoalergiczny dla dzieci z alergią na białko mleka krowiego Alkeran - lek przeciwnowotworowy, stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego i gruczolakoraka jajnika, Megace, Megalia, Megastril - leki stosowane w leczeniu braku łaknienia, utraty masy ciała będącej wynikiem choroby nowotworowej lub zespołu nabytego niedoboru odporności (AIDS), Actrapid Penfill, Mixtard, Insuman, Humalog - leki przeciwcukrzycowe zmniejszające stężenie glukozy we krwi, Pulmicort - zawiesina do nebulizacji, Berodual - aerozol inhalacyjny, Vimpat - lek przeciwpadaczkowy, Clexane, Fragmin i Xarelto - leki przeciwzakrzepowe, Spiriva, Seretide - środki stosowane w leczeniu chorób dróg oddechowych, Combigan - krople do oczu, Neulasta - lek przeciwnowotworowy stosowany u niektórych pacjentów leczonych, chemioterapią cytotoksyczną, Infanrix Hexa, Pentaxim - szczepionki chroniące m.in. przed błonicą, tężcem i krztuścem, Zypadhera, Rispolept - leki stosowane przez pacjentów cierpiących na schizofrenię, Anafranil - lek antydepresyjny, Concerta -...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak