Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Noworodek

Łóżeczko noworodka

Jak wybrać i dbać o łóżeczko dla noworodka.

Kup drewniane lub metalowe (najłatwiej zadbać o jego czystość), z wyjmowanym materacem. Bez obić i baldachimu.

Szczeble przy łóżeczku noworodka.
Raz w tygodniu przecieraj je wilgotną ściereczką.

Materac do łóżeczka noworodka. Najlepszy jest ze sztucznych materiałów (zdarzają się bowiem przypadki uczulenia na różne składniki naturalne, np. kokos, trawę morską).

Kołdry, poduszki do łóżeczka noworodka. Powinny być antyalergiczne, wykonane z materiałów nieprzepuszczających roztoczy. Kup takie, które można prać w temperaturze 60 st.C i wyższej. Nowoczesna pościel dla alergików ma np. wypełnienie z włókna, na które jest nałożona warstwa ochronna zapobiegająca rozwojowi bakterii i grzybów. Pościel dobrze jest codziennie wietrzyć, a raz w miesiącu prać.

Powłoczki dla noworodka. Najlepsze są bawełniane. Pierz je raz w tygodniu, w temperaturze co najmniej 60 st.C. Nie krochmal (bo sam krochmal jest świetną pożywką dla roztoczy). Używaj delikatnych proszków i dwukrotnie płucz każde pranie.

Pokrowce na kołdrę, poduszkę i materac noworodka. Można je kupić w specjalistycznych sklepach dla alergików. Są wykonane z takich materiałów, na których roztocza nie mogą się rozwijać. Kosztują sporo (100-200 zł), ale warto je kupić.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

dziecko, mama, tulić, płacz, łzy
Zdrowie
Rady dla rodziców alergików
Stosując się do naszych porad, złagodzisz lub nawet unikniesz objawów choroby dziecka.

Ogranicz przedmioty gromadzące kurz Najlepiej pozbądź się rzeczy, których nie można wyprać, przetrzeć mokrą szmatką lub opłukać pod bieżącą wodą. Książki trzymaj w oszklonych regałach, a zabawki w zamkniętych pojemnikach. Zrezygnuj z dywanów i wykładzin, a także z chodników przymocowywanych na stałe do podłóg i ścian. Pamiętaj, że kurz zbiera się na zasłonach , serwetach, narzutach, tapicerowanych meblach i suszonych kwiatach. Pamiętaj! Jeśli masz meble tapicerowane, odkurzaj je odkurzaczem przynajmniej raz w tygodniu. Dbaj o wentylację Poproś administratora domu o sprawdzenie, czy drożne są kanały wentylacyjne, bo wtedy para wodna z kuchni lub łazienki nie rozchodzi się po pokojach. Poprawa wentylacji ograniczy ilość alergenów roztoczy nawet o 70%! Warto zrezygnować z używania nawilżaczy powietrza . Regularnie wietrz i sprzątaj mieszkanie, a po roku ilość alergenu roztoczy zmniejszy się aż do 83%! Pamiętaj! Jeśli w mieszkaniu zatrzymywane są wyziewy ze źle wentylowanych kuchni, dym z papierosów, opary chemikaliów i z aerozoli, u dziecka wzrasta ryzyko rozwoju chorób alergicznych. Utrzymuj umiarkowaną temperaturę Temperatura w mieszkaniu nie powinna przekraczać 20°C. Unikaj ogrzewanych podłóg, bo sprawiają one, że w powietrzu unoszą się drobiny kurzu. Dbaj o czystość w sypialni Najwięcej roztoczy znajduje się tam, gdzie śpimy. Usuń z sypialni dywany, wymień materace na nowe i regularnie je odkurzaj i trzep (także od spodu!). Zastąp poduszki z pierza takimi, które nadają się do prania (poduszki, kołdry, koce pierz przynajmniej raz na trzy miesiące). Kup pokrowiec na materac, który nie przepuszcza roztoczy. Uwaga! W pokoju alergika najlepiej zrezygnować z zasłon, kotar i firanek. Pierz i wietrz pościel Pierz pościel co siedem, dziesięć dni w temp. przynajmniej 55°C. Do prania możesz dodawać preparaty zwalczające roztocza, np....

niemowlę, dziecko, rozwój dziecka, rozwój niemowlaka
Zdrowie
Dom małego alergika
Jeżeli Twoje dziecko często ma nieżyt nosa, zapalenie spojówek, napady kaszlu, może to być znak, że cierpi na alergię spowodowaną roztoczami kurzu domowego, pleśniami lub sierścią zwierząt.

Aby poprawić jego stan zdrowia i samopoczucie, trzeba zupełnie zmienić wystrój mieszkania. Gdy winny jest zwierzak Niemal każde dziecko marzy o posiadaniu zwierzątka, psa, kota, chomika, świnki morskiej lub choćby akwariowych rybek. Niestety, po diagnozie: alergia – konieczne jest oddanie domowego pupilka w dobre ręce. Kontakt ze zwierzętami często rozpoczyna ciąg reakcji alergicznych w postaci przewlekających się przeziębień, alergicznego nieżytu nosa, zapalenia spojówek, zmian skórnych, astmy. Głównym źródłem alergenu jest sierść, ślina (np. boksery uczulają częściej niż inne rasy psów), a także białka zawarte w moczu takich zwierząt, jak myszki, chomiki, świnki morskie, szczury, króliki miniaturki. Trzeba jednak pamiętać, że nawet po oddaniu zwierzątka jego alergeny mogą jeszcze przez pewien okres utrzymywać się w dywanach, tapczanach, materacach, choć oczywiście w mniejszym stężeniu. Oddanie ukochanego kota czy psa jest bardzo bolesne dla rodziny małego pacjenta, ale lekarz ma obowiązek poinformować, że to zwierzątko uczula i jest przyczyną złego samopoczucia dziecka i jego częstych chorób – podkreśla dr Irena Wojciechowska z Kliniki Pneumonologii i Chorób Alergicznych Akademii Medycznej w szpitalu przy ul. Działdowskiej w Warszawie. – Jeśli zwierzę zostaje jednak w domu, zaleca się, by je często kąpać czy spryskiwać specjalnymi środkami, wyczesywać sierść, ale w innym pomieszczeniu (nie w obecności dziecka). Takie postępowanie jest jednak często trudne do zniesienia dla zwierzęcia i lepiej oddać je w dobre ręce niż narażać na tego typu codzienne zabiegi. Pożegnanie z wełną, futrami, pierzem Z domu alergicznego dziecka powinno się też usunąć futra, koce z wełny owczej, wielbłądziej, koziej, swetry typu moher. Dzieci nie mogą nosić futrzanych czapek, kołnierzy. Bardzo silnym alergenem jest włosie końskie, używane często do...

Pielęgnacja
W pokoiku niemowlęcym
Urządzanie kącika dla maleństwa to sama przyjemność. Czy wiesz, co powinno się w nim znaleźć?

Urządzanie kącika dla maleństwa to sama przyjemność, zwłaszcza jeśli możesz przeznaczyć dla niego osobny pokoik. Czy wiesz, co powinno się w nim znaleźć? Sypialnia dla niemowlęcia musi być też wygodna dla ciebie. Młodej mamie wszystko wydaje się niezbędne. Zastanów się, co naprawdę jest Ci potrzebne i nie daj się ponieść pokusie urządzenia „najsłodszego pokoiku na świecie”. Sprzęty dla malucha muszą być praktyczne, łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne. Najlepiej na początek wybierz tylko te niezbędne. Z czasem dokupisz kolejne, odpowiednie do potrzeb rosnącego dziecka. Podpowiemy, co na pewno Ci się przyda. Łóżeczko Jest konieczne – to w nim będzie się koncentrować życie dziecka przez pierwszych kilka miesięcy. Łóżeczka produkowane są w dwóch wymiarach: 120x60 oraz 140x70 cm. W większym malec będzie spał do trzecich urodzin. Są modele, które rosną wraz z właścicielem – po rozmontowaniu boków zrobisz z nich tapczanik, powiększając nawet długość spania. Wybierz łóżeczko z szufladami lub pojemnikiem na pościel i trzystopniową regulacją wysokości materaca – w miarę rozwoju malucha dno będziesz opuszczać. Przydadzą się wyjmowane szczebelki lub opuszczana boczna ścianka – kiedy pociecha zacznie chodzić, sama wydostanie się z łóżeczka. Dobra rada: zastanów się, czy warto kupować kołyskę (to ok. 200 zł). Łatwo ululać w niej maleństwo, ale szybko będzie mu ciasno i niebezpiecznie, gdy zacznie się przekręcać na boki. Może poszukasz łóżeczka z biegunami (które można rozmontować)? To model bez szuflad. Materac i pościel Materacyk powinien być dość twardy. Może mieć wypełnienie naturalne (z trawy morskiej lub włókna kokosowego), lecz mniej alergizująca jest pianka poliuretanowa. Najważniejsze, by był nowy. W używanym są roztocza i kurz. Jeśli nie ma zdejmowanego pokrowca, który...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak