wyprawka dla maluszka na pierwszy spacer i dla mamy lista i zakupy
Adobe Stock/materiały prasowe/kolaż Weronika Zagojska (torba Skip Hop, poduszka antywstrząsowa La Millou by Marta Żmuda)
Noworodek

Wyprawka noworodka: co się przyda na spacer [lista]

Na pierwszy spacer latem możecie wyjść z noworodkiem już kilka dni po powrocie do domu. Zimą – zależnie od pogody. Dlatego wyprawkę na wyjścia z domu warto kompletować bardzo starannie. Podpowiadamy, jak skompletować wyprawkę na spacer.

Zdrowe dzieci urodzone latem można już po kilku dniach od powrotu z porodówki zabierać na spacery. W zimniejsze miesiące najpierw niemowlaka werandujemy, ale – gdy pogoda pozwala, czyli gdy nie ma dużego wiatru,a najwyżej lekki mróz – na pierwszy spacer też długo nie czekamy. Ważne jest bowiem, żeby dziecko dobrze do wyjścia przygotować. Odpowiedni wózek, torba z matą do przewijania, śpiworek lub latem porządna parasolka przeciwsłoneczna – maluch potrzebuje do wyjścia całkiem sporo akcesoriów.

Dzięki naszej liście unikniesz wysyłania męża do sklepu po kolejne zapomniane rzeczy, a spacer z dzieckiem zawsze będzie przyjemnością.

W wyprawce noworodka powinny się znaleźć takie rzeczy związane z wychodzeniem na spacer:

Plus niekonieczne, ale bardzo praktyczne:


Co kupić do jesiennej wyprawki dla dziecka? – szczegóły

Głęboki wózek: gondola lub wielofunkcyjny
Ważne, aby gondola była obszerna i wentylowana od spodu, a stelaż wózka dobrze amortyzował wstrząsy. Zwróć też uwagę, czy składanie budki nie robi za wiele hałasu – będzie budziło malucha! Poza tym, zastanów się, czy nie warto wózka pożyczyć lub kupić używany, to znacznie obniża koszt wyprawki noworodka. Jeśli zdecydujesz się na wózek wielofunkcyjny, szukaj modelu z wieloma akcesoriami albo np. wózka głęboko-spacerowego – będzie służył kilka lat, możesz mieć później kłopot z ich zakupem.

 Torba do wózka
Są one specjalnie zaprojektowane, dzięki czemu pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria spacerowe, takie jak pieluchy, butelki (osobne przegródki). Posiadają maty do przewijania, zawieszki na klucze i stabilne podstawy dzięki którym nie przewracają się nawet na miękkiej nawierzchni.

Chusta do noszenia dziecka
Niektórzy rodzic rzadko korzystają z wózka dla dzieci i noszą dziecko od początku w chuście. Na długi spacer nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale wszystko zależy od waszych preferencji. Jeśli decydujesz się na chustę w chłodne miesiące, pomyśl też o specjalnej obszernej kurtce, którą ogrzejesz i siebie, i malucha. 


Kocyk lub lekka chusta
W ciepłe miesiące za przykrycie świetnie posłuży dziecku lekki kocyk, pielucha tetrowa lub chusta-otulacz – grubość ich zawsze dostosuj do pogody i gustu maluszka. Chusta przyda się też jako okrycie np. podczas karmienia piersią, gdy będziesz chciała zapewnić dziecku intymność i spokój.


Śpiworek do wózka
Powinien być lekki, miękki i ciepły. Dobrze, gdy jest też nieprzemakalny, w razie gdybyś zapomniała folii przeciwdeszczowej... Jeśli decydujesz się na śpiworek do wózka w wersji o-3 lata, wybierz rozpinany u dołu – starszaki uwielbiają spacery w kałużach i po błocie.

 


Fotelik samochodowy – kołyska
Niezależnie, czy wybierasz kategorię wagową: 0-10 kg, 0-13 kg, 0-18 kg oraz 0-25 kg, zaopatrz się we wkładkę dla noworodka, która dodatkowo zabezpiecza główkę dziecka i pozwala mu na przyjęcie wygodnej i bezpiecznej pozycji. Fotelik najlepiej kupić nowy, ewentualnie od znajomego, by mieć pewność, że nie uczestniczył w wypadku samochodowym.

Krem ochronny „na każdą pogodę”
Gdy chłód, wiatr i mróz, krem ochronny to niezbędne wyposażenie dziecięcej kosmetyczki. Chroni delikatną skórę dziecka przed niekorzystną aurą, czyli wysuszeniem czy odmrożeniami. Wybieraj kremy dla dzieci do stosowania od pierwszego dnia życia.

Termos lub etui termoizolacyjne na butelkę
Mogą być nim termoizolacyjne opakowania, torby termiczne czy po prostu termobutelki.

 

  • Opakowanie termoizolacyjne posiada doskonałe parametry izolacji cieplnej (szczelne zamknięcie). Przechowywany pokarm utrzymuje temperaturę aż do 6 godzin. Dostępne są w wersji pojedynczej i podwójnej.
  • Torba termiczna pomieści w sobie aż 6 butelek do karmienia różnej wielkości (również duże butelki z napojami - do ok. 1 l pojemności) lub inne artykuły wymagające chłodzenia/grzania.
  • Termobutelka to termos i butelka w jednym. Utrzymuje temperaturę nalanego do niej płynu od 6 do 10 godzin. Idealna do przechowywania mieszanki, wody i soku.


Parasolka przeciwsłoneczna lub specjalna osłonka na wózek
Latem to niezbędny gadżet. Budki wózka nie ustawisz, jak chcesz. Dobra parasolka spełni to zadanie. Poza tym, szukając dobrej parasolki sprawdź, czy jest giętka, ale nie opada, ma materiał, który dobrze chroni dziecko przed promieniami słonecznymi i daje się szybko i w prosty sposób zamontować.
Innym rozwiązaniem jest osłonka do wózka – doczepia się ją do budki i boków gondoli. Jest bardzo skuteczna, choć zasłania dziecku widoki oraz swobodny ruch powietrza.

 Folia przeciwdeszczowa
Często jest w zestawie z wózkiem lub jako akcesorium dodatkowo płatne ale dopasowane do danego modelu gondoli. Jest to okrycie przed deszczem, z otworami umożliwiającymi przepływ powietrza. Folię na deszcz warto mieć  zawsze w koszyku lub organizerze przy wózku. Uwaga, nie trzymaj pod nią dziecka dłużej niż 2 godziny, maluch powinien mieć stały dopływ świeżego powietrza. Najlepiej jest kupić model dedykowany konkretnemu wózkowi, ale są też uniwersalne.

Moskitiera
To osłona wykonana zwykle z delikatnej siatki o drobnych oczkach, wykończona gumką. Doskonale zabezpiecza niemowlaka przed owadami. Z moskitierą możesz wystawić wózek ze śpiącym maluszkiem na dwór, bez obawy, że użądli je osa czy ukąsi komar.

Mufka do rąk dla mamy
Przypina się ją do poręczy wózka i jest tam na stałe.  Nie trzeba wtedy pamiętać o rękawiczkach. Dzięki mufce w każdej chwili możesz szybko wyjąć rękę i poprawić dziecko w wózku czy podać mu smoczka, nie zastanawiając się, gdzie odłożyć rękawiczkę...


Etui na smoczek
Drobiazg, ale jakże przydatny! Przypinasz go do budki gondoli i w każdej chwili możesz włożyć do niego smoczek lub wyjąć go i podać dziecku. Najlepsze są pojemniczki sztywne, które nie deformują smoczka.


Organizer na wózek
To rodzaj torby z wieloma przegródkami, wiszącej na stałe na wózku. Do organizera możesz wkładać nie tylko rzeczy dla dziecka, np. zabawki, picie lub małe przekąski. To głównie twój pomocnik – dzięki wielu różnym przegródkom łatwo znajdziesz w nim klucze, portfel czy ekotorbę na zakupy. Wybieraj organizer z siatki lub wodoodporny, takie są najpraktyczniejsze, bo albo nie mokną w ogóle, albo zmoczone szybko schną. 


Lista na zakupy: kliknij na obrazek i wydrukuj wyprawkę do karmienia lub zapisz obrazek w telefonie

wyprawka na spacer dla noworodka lista zakupów do druku
Adobe Stock/MTJ/Weronika Zagojska


Zobacz też:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA