Pieluszki dla juniora
Ich konstrukcja jest inna niż pieluszek dla niemowlaków, bo chodzący maluszek ma odmienne wymagania. Możesz wybrać jednorazowe lub wielorazowe, do prania.
1 z 8
Pamiętaj, że twoje dziecko od urodzenia do momentu, gdy nauczy się chodzić bez pieluszek, czyli mniej więcej, zanim skończy dwa i pół roku, zużyje ich około sześciu tysięcy. Dużo? No właśnie. A gdyby tak spróbować nowoczesnych pieluszek wielorazowych? To prawda, że trzeba je prać, ale dziś to dużo łatwiejsze niż kiedyś. Oto plusy oraz minusy jednych i drugich.
2 z 8
PAMPERS, ACTIVE BOY & GIRL, CENA OK. 53 ZŁ
Plusy: łatwe do wciągania pieluchomajtki, dopasowane do płci dziecka, chłonny wkład, przewiewny materiał, rozciągliwe boczki, ozdobne rysunki, można je po prostu wyrzucić.
Minusy: nie są biodegradowalne.
3 z 8
HUGGIES, PULL-UPS, CENA OK. 27 ZŁ
Plusy: mają konstrukcję majteczek (bez zapięć), chłoną mniej niż zwykłe pieluchy, pomagając w kontrolowaniu potrzeb fizjologicznych; mają zabawne nadruki.
Minusy: nie są biodegradowalne.
4 z 8
HAPPY MAXI PLUS 4+, CENA OK. 20 ZŁ
Plusy: są wyposażone w elastyczne, zapewniające swobodę ruchów ściągacze w talii i falbanki, wygodę zapewnia anatomiczny kształt części chłonącej wilgoć, można wyrzucić.
Minusy: żeby dobrze zapiąć pieluszkę na rzepy, malec przez chwilę nie może się ruszać (to trudne); jest tak samo chłonna jak pieluchy dla młodszych dzieci, nie jest biodegradowalna.
5 z 8
BABYDREAM, QUICK UP , CENA OK. 22 ZŁ
Plusy: pieluchomajtki – łatwo je włożyć dziecku, mają chłonny wkład, wewnątrz delikatne pokrycie z włókniny; specjalna taśma do zwinięcia po użyciu.
Minusy: bardzo chłonny wkład nie pomaga dziecku odczuwać, że zmoczyło pieluszkę , nie ulegają biodegradacji.
6 z 8
PIELUCHA KIESZONKA, MINI-MAXI, CENA OK. 75 ZŁ/SZT.
Plusy: chłonna, oddychająca, nie przecieka, delikatna dla pupy, zapobiega kontaktowi skóry dziecka z wilgocią, można ją wyrzucić na kompost (w 70% ulega biodegradacji).
Minusy: trzeba ją prać, pojedyncza pieluszka jest dość droga (ale to wydatek jednorazowy).
7 z 8
FORMOWANA Z OTULACZEM, P’TITS DESSOUS, CENA OK. 59 ZŁ
Plusy: mniej chłonna niż pieluszka z kieszonką (lepsza do treningu czystości), pierze się tylko pieluszkę, otulacz można użyć po raz kolejny, przyjazna dla środowiska.
Minusy: trzeba ją prać, wymaga nieprzemakalnego otulacza (ok. 40 zł), konieczność jego zakładania wydłuża czas zmiany pieluszki, dziecko ma w nich dużą pupę.
8 z 8
EKO JEDNORAZOWA, WIONA, CENA OK. 75 ZŁ
Plusy: chłonna dzięki wyjmowanej wkładce, przed wilgocią chroni warstwa mikropolaru, taka sama pielucha dla dziecka od ok. 1. miesiąca do 16 kg, szybko schnie, ekologiczna.
Minusy: wyższa cena niż za zwykłą pieluszkę jednorazową (w opakowaniu jest 40 sztuk).