Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, nosek, aspirator do nosa
Panthermedia
Pielęgnacja

Aspirator do nosa - co warto o nim wiedzieć

Jest prosty w obsłudze i oczyszcza zatkany nosek o wiele dokładniej niż gumowa gruszka, jaką pamiętamy z własnego dzieciństwa.

1. Można go stosować od pierwszych dni życia
Dzieci uczą się dmuchać w chusteczkę dopiero około trzeciego roku życia, a przecież katar przeszkadza im już wcześniej: utrudnia oddychanie, spokojny sen, jedzenie, zabawę...

2. Składa się z ....
...przezroczystej tuby, która ma specjalnie wyprofilowaną końcówkę oraz wężyka z zatyczką i ustnikiem. Zatyczkę zakłada się na tubę, a potem przez ustnik wciąga się powietrze. Dzięki temu powstaje podciśnienie, które pozwala wydobyć z noska wydzielinę (spokojnie, zostaje w tubie).

3. Jest bezpieczny dla dziecka
Końcówki tuby nie wkłada się do mikroskopijnej dziurki noska (i bardzo dobrze, bo dotykanie błony śluzowej, która ją wyściela, powoduje obrzęk), lecz przykłada z zewnątrz, szczelnie zasłaniając nozdrze. Dzięki ustnikowi można kontrolować siłę, z jaką odsysa się wydzielinę. To ważne, bo zbyt duże podciśnienie mogłoby wciągnąć błony bębenkowe do jam bębenkowych. Dobra rada: jeśli wydzielina jest gęsta, wkropl do nozdrzy sól fizjologiczną.

4. Dobry dla rodziców
Jak dowodzą testy kliniczne, jeżeli stosuje się aspiprator zgodnie z instrukcją, nie ma ryzyka, że wdychane powietrze zainfekuje osobę, która go obsługuje.

5. Ma wymienne filtry
Trzeba je wymieniać przynajmniej raz dziennie, dlatego zawsze warto mieć w domu zapas. Kupuje się je w osobnych opakowaniach.

6. Powinien mieć rekomendacje
Aspirator powinien mieć atesty potwierdzające nietoksyczny skład użytych do jego wyrobu materiałów (nie może np. zawierać ftalanów), być zarejestrowanym wyrobem medycznym (to dowodzi pełnej wiarygodności produktu) i mieć rekomendacje uznanych placówek (np. Centrum Zdrowia Dziecka).

7. Łatwo go czyścić
Po każdym użyciu trzeba umyć wszystkie części ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, wypłukać i wysuszyć.

Zadbana skóra najmłodszych dzieci

niemowlę, nosek
Zdrowie
Praktyczne sposoby na katar u niemowlaka
Taka niegroźna choroba i tyle zachodu – myślisz podczas pierwszego katarku. Jeszcze nie wiesz, że jeśli nie będziesz walczyć z wydzieliną, malec będzie budził się w nocy co godzinę, płakał i nie dawał się uspokoić.

Katar u niemowląt jest męczący nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Przezroczysta na początku wydzielina po kilku dniach może zmienić kolor, zgęstnieć, a gdy do tego dojdzie jeszcze gorączka  u niemowlaka konieczne może być podanie antybiotyku. Diagnoza lekarza: zapalenie ucha albo zapalenie oskrzeli. Zatkany nos u niemowlaka będzie przeszkadzał mu w jedzeniu, więc straci ochotę nawet na ulubione mleko. W dodatku po antybiotyku dostanie biegunki i będziesz myślała tylko o tym, aby malec się nie odwodnił. Stop! Dość tego czarnego scenariusza – na szczęście wcale nie musi być tak źle. Jak postępować, gdy dziecko ma katar? Wystarczy, że w porę zauważysz katar i pomożesz dziecku się z nim uporać. Zadbaj o to, aby oddychało świeżym powietrzem – katar nie jest przeciwwskazaniem do spaceru . Wprost przeciwnie. Chłodne powietrze obkurczy nieco śluzówkę, dzięki czemu maluchowi będzie trochę łatwiej oddychać. Podawaj mu też dużo picia, aby rozrzedzić wydzielinę i ułatwić jej odkrztuszenie. Pod nogi łóżeczka podłóż kilka książek, tak aby główka dziecka była wyżej niż klatka piersiowa. W pobliżu łóżeczka rozwieś mokre pieluchy tetrowe – to nawilży powietrze. No i najważniejsze: regularnie oczyszczaj nosek. Zalegająca wydzielina to pożywka dla bakterii. Gdy wycieka na zewnątrz, możesz ją wykatartrzeć gazikiem nasączonym solą fizjologiczną . Nie wkładaj do środka patyczków! Oczyszczanie noska to nie jest łatwy ani przyjemny zabieg. Ale jeśli podejdziesz do tego zadania ze spokojem, na pewno ci się uda. Powodzenia! Zobacz także: Najlepsze sposoby na katar u niemowlaka Noś malca w pionowej pozycji Dzięki temu wydzielina nie będzie spływała do uszu, ale wypłynie z noska. Taki sam skutek przyniesie układanie malca na brzuszku (na krótko). Podczas karmienia staraj się, aby malec nie leżał płasko na...

Czyszczenie noska u niemowlaka
Fotolia
Zdrowie
Czyszczenie noska u niemowlaka: 3 bezpieczne sposoby [PRZETESTOWANE]
Czyszczenie noska niemowlakowi to bardzo ważna czynność, bo tylko drożny nos spełnia swoje zadanie. Gdy nosek u niemowlaka jest zatkany, trzeba go często i dokładnie oczyszczać. Można to zrobić skutecznie, sprawnie i bez stresu, warto jednak wybrać odpowiednią metodę czyszczenia. Rodzice szczególnie chwalą czyszczenie nosa odkurzaczem i płukanie solą fizjologiczną.

Czyszczenie noska u niemowlaka trzeba przeprowadzać delikatnie, ale dokładnie. Tylko czysty nosek sprawia, że powietrze, które wdycha dziecko, jest czyste, ciepłe i nawilżone. Jeśli nos niemowlaka jest zatkany, na przykład z powodu kataru, łatwo może dojść do zapalenia gardła, a nawet oskrzeli czy uszu. Wszystko przez to, że do gardła trafia zimne i zanieczyszczone powietrze. W dodatku zalegająca w nosku wydzielina jest świetną pożywką dla wirusów i bakterii. Instrukcja bezpiecznego czyszczenia noska niemowlaka bez wątpienia przyda się każdemu rodzicowi. Czyszczenie noska niemowlaka: Płukanie nosa niemowlakowi solą fizjologiczną Czyszczenie nosa aspiratorem lub odkurzaczem Czyszczenie noska chusteczkami higienicznymi Do oczyszczania nosa niemowlaka i starszego dziecka przyda się kilka gadżetów – na wszelki wypadek powinny zawsze znajdować się w domowej apteczce. Oto sposoby na bezpieczne i skuteczne czyszczenie nosa dziecka: 1. Płukanie noska niemowlaka solą fizjologiczną     Nos niemowlaka można płukać izotonicznym roztworem wody morskiej w spreju lub solą fizjologiczną. Ten pierwszy jest znacznie wygodniejszy w użyciu – wystarczy rozpylić po jednej dawce do każdej dziurki nosa kilka razy dziennie. Preparat (np. Marimer, Sterimar, spray Nivea Baby) rozrzedzi wydzielinę znajdującą się w nosku. To samo zadanie spełni również zwykła sól fizjologiczna, która świetnie nadaje się do czyszczenia nosa niemowlaka. Można ją aplikować w trakcie porannej toalety dziecka, a w czasie infekcji kilka razy dziennie po kilka kropel do każdego otworu nosowego, pamiętając przy tym, by odczekać chwilę i pozwolić jej spłynąć w głąb nosa.  Uwaga: nigdy nie oczyszczaj wnętrza dziecięcego noska patyczkami higienicznymi. Bardzo łatwo uszkodzić w ten sposób delikatną śluzówkę, która je wyściela.  2. Czyszczenie nosa...

aspirator do noska w użyciu - niemowlę się śmieje
AdobeStock
Zakupy
Aspiratory do noska dla dzieci - który najlepszy?
Aspirator to urządzenie do usuwania wydzieliny z nosa. Jaki będzie najlepszy dla twojego dziecka? Frida czy Sopelek? Gruszka czy elektryczny? Z ustnikiem czy podłączany do odkurzacza? Sprawdź koniecznie!

Do czego służy aspirator i dlaczego jest taki przydatny? To urządzenie  odsysa wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i udrażnia nos. Dzięki temu, niemowlę i małe dziecko może swobodniej oddychać i szybciej przejdzie infekcję, bez niepotrzebnych powikłań, np. zapalenia ucha. Niemowlęta oddychają przez nos i nie umieją jeszcze wydmuchać zalegającej wydzieliny, więc każda niedrożność powoduje poważne problemy, zaburza także sen czy przyjmowanie pokarmu. Czyszczenie noska Drogi oddechowe u niemowląt są jeszcze mało rozwinięte i łatwo o rozprzestrzenienie się infekcji. U małych dzieci powyżej 1. roku jest bardzo podobnie. Maluch może już trochę wydmuchiwać nosek, ale nadal nie wszystko może znaleźć się na chusteczce. Czasami dzieci po prostu trudno nakłonić do regularnego oczyszczania nosa. Warto więc je przyzwyczajać już od niemowlęctwa do takiej rutyny! Dłubanie czasami może skończyć się krwotokiem, więc nigdy nie jest zalecanym wyjściem. Poza tym u takich maluchów niewskazane są leki obkurczające śluzówkę i wpływające na jej prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego trzeba naszym dzieciom pomóc i działać zawczasu. To łatwe przy pomocy aspiratora. Prawidłowo używany jest nieinwazyjny i bezpieczny. Typy aspiratorów do nosa Na rynku mamy dostępnych kilka typów urządzeń odsysających wydzielinę z nosa . Możemy je podzielić na: aspiratory z ustnikami - siłą ssącą jest siła płuc (wdechu) rodzica, aspiratory podłączane do odkurzacza - siłą ssącą jest moc odkurzacza, aspiratory elektryczne - siła ssąca jest napędzana prądem, aspiratory tzw. gruszki - siła ssącą ssącą jest napędzana ściśnięciem gumowego pojemniczka. Odsysacze z ustnikami to dość proste urządzenia. Mają zazwyczaj wężyk i dwie końcówki. Jedną przykłada się do noska, drugą do ust i przy pomocy wdechu wyciąga zalegającą wydzielinę w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak