Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama, auto, samochód, podróż, niemowlę, fotelik samochodowy
Panthermedia
Pielęgnacja

Do babci na święta

Ledwie odsapnęliście po wakacyjnych podróżach, a już szykują się wam wyjazdy na grudniowe święta? Na szczęście wystarczy dobry plan, żeby uniknąć nerwów (i twoich, i malucha). Oto on.

Zanim zaczniesz wymyślać powody, dzięki którym będziesz mogła zostać w domu przez całą zimę, pomyśl chwilę o korzyściach wyjazdu na Gwiazdkę. Pierwsza z nich to zmiana klimatu (to bardzo wzmacnia organizm dziecka!). Do tego: spotkania z bliskimi – one zawsze ładują pozytywnie. No i wreszcie na koniec: odpoczynek, bo przecież stęskniona babcia z chęcią zajmie się maluchem. Decyzja podjęta? To super. Zanim jednak zaczniesz się pakować, posłuchaj sprawdzonych rad. Trzy mamy: Marta, Joanna i Gosia podpowiadają, jak możesz, jeżeli nie uniknąć, to przynajmniej zmniejszyć ryzyko wystąpienia kłopotów podczas zimowego wyjazdu z dzieckiem.

Mapa podróży
Gdzie będzie można zatrzymać się na przewijanie i karmienie maluszka? Ile czasu zajmie nam podróż? Dopiero kiedy znasz odpowiedź na te pytania,  możesz ruszać w drogę.
– Kiedy jedziemy z Warszawy do babci Hugusia, pod Siedlce, zwykle obywamy się bez postoju, ale już dłuższe trasy planujemy tak, aby móc gdzieś się zatrzymać. Zwykle wybieramy... McDonaldy, bo wiemy, że w ich łazienkach na pewno jest przewijak, ciepła woda i dozownik z mydłem – mówi Marta, mama dwuletniego Hugusia. – Dopóki nasz synek był malutki, karmiliśmy go w podróży daniami ze słoiczków, ale teraz, kiedy skończył już dwa lata, kupujemy mu na miejscu frytki. Tak, wiem, że są tłuste i niezdrowe, ale przecież jeśli dziecko zje je raz na dwa miesiące, to nic mu się nie stanie.

Wałówka w plecaku
A skoro już mowa o jedzeniu: nie zapomnij go wziąć ze sobą! Chociaż słoiczki, butelki i pudełka z mlekiem zajmują sporo miejsca, to warto je spakować i to najlepiej w ilościach hurtowych, radzi Marta.
– Kiedy Hugo nie miał jeszcze roku, braliśmy dla niego tyle jedzenia, aby starczyło na cały pobyt. Owszem, zgromadzenie dziecięcego jedzenia na cały tydzień jest logistycznym problemem, ale jednocześnie takie zapasy są konieczne. Nasz synek od początku miał ulubione dania, które nie zawsze były do dostania w miejscowych sklepikach – mówi.
W bagażu Gosi, mamy półtorarocznego Mateusza, zawsze znajdą się jeszcze chrupki kukurydziane. Są przekąską podczas podróży, a na miejscu często są zdrowszą alternatywą dla cukierków, którymi lubią częstować babcie.

Sposoby na nudę
Aby dojechać się do takiej rozdającej słodycze babci, najpierw trzeba przeżyć z maluchem kilka ładnych godzin w samochodzie. Nie zawsze to będzie tak łatwe i przyjemne, jakbyśmy chcieli – mnóstwo dzieci po prostu nie cierpi jeździć w foteliku.
– Sama podróż to dla mnie największy problem – mówi Joanna, mama niespełna rocznej Kryni. – Moja córeczka dopóki nie zaśnie, cały czas marudzi. Staramy się więc jeździć tylko w nocy, aby Krynia przespała całą podróż.
Nocne wyjazdy to również sposób Gosi – dzięki później porze drogi są puste i jazda trwa krócej. Jeśli jednak podróż wypada w ciągu dnia, synek Gosi, Mateusz łatwo daje się namówić na zabawę autkami.
– To jego pasja: już kiedy miał 16 miesięcy rozpoznawał marki samochodów! W czasie podróży siedzi cały napięty w oknie, aby zobaczyć np. Volvo – śmieje się Gosia.
Mały Huguś też lubi wyglądać przez okno (choć akurat on preferuje krowy na łące). A kiedy to mu się znudzi, Marta bawi się z nim np. w teatrzyk albo po prostu przytula głowę do fotelika i podaje synkowi rękę. Bliskość mamy pomaga mu przetrwać długą jazdę.

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

wyjazd służbowy z dzieckiem
materiały prasowe
Aktualności
Jak pogodzić rodzinne obowiązki z wyjazdami służbowymi?
Wyjazd służbowy z dzieckiem - czy to możliwe? Sprawdź, jak może wyglądać wyjazd służbowy bez przymusowej rozłąki ze swoją pociechą.

Czym jest podróż służbowa? Podróż służbowa  - wiąże się z wyjazdem do innej miejscowości niż ta, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub w której pracownik jest na co dzień zatrudniony. Najczęściej trwa od jednego do kilku dni. Taki wyjazd dla wielu pracowników oznacza przymusową rozłąkę z rodziną. Pamiętajmy, że pracodawcy nie wolno wysyłać osoby zatrudnionej w podróż służbową, jeśli jest rodzicem dziecka poniżej 4 roku życia i nie wyrazi na taką podróż zgody. Jednakże w praktyce rzadko zdarza się, aby pracownik (w trosce o swoją pracę i dobre relacje z przełożonym) odmówił takiego wyjazdu. Ponadto nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących odmowy wyjazdu służbowego, jeśli się jest na przykład samotnym rodzicem. Wyjazd służbowy a rozłąka z dzieckiem Taki wyjazd to często trudny dla rodziców i dzieci moment rozłąki. Małe dzieci zazwyczaj nie najlepiej znoszą odseparowanie od rodziców choćby na krótki czas. Nie zawsze drugi z rodziców może zając się dzieckiem w tym okresie i wtedy z pociechą musi zostać wynajęta opiekunka bądź dziadkowie.  Po powrocie z wyjazdu służbowego rodzice najczęściej starają się zrekompensować dziecku swoją nieobecność. Wyjazd służbowy z dzieckiem? Nie chcesz rozstawać się z dzieckiem? Teraz nie muszą już tego robić! Najlepszym wyjściem będzie wyjazd służbowy wraz z nim. Obecnie w Hotelu Ossa Congress & Spa powstała oferta skierowana specjalnie dla takich rodziców. Podczas konferencji dziecko jest pod opieką hotelowych animatorów, którzy zapewniają mu dobrą zabawę. Taka forma wyjazdu jest też korzystna dla pracodawcy, który powinien pamiętać, że zadowolony pracownik, to dobry pracownik. - Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych gości.  Biorąc pod uwagę zainteresowania naszych klientów indywidualnych dążymy do tego, aby w atrakcyjny sposób zagospodarować...

On daleko, ona sama z dzieckiem... To niełatwe, ale można sobie z tym poradzić!
Edipresse
Związki i seks
Żony "marynarzy", czyli on daleko, ona sama z dzieckiem
Agnieszka, Gosia i Kaśka są jak żony marynarzy: widują mężów tylko raz na jakiś czas. Jak sobie radzą? Z czym mają problemy? Co robią, by ich dzieci nie zapominały o swoich ojcach?

Mąż Gosi wyjechał do Iraku , gdy jej brzuch był jeszcze płaski. Wrócił  5 dni przed narodzinami Julki (dziś prawie 4-miesięcznej). Teraz znów wyjechał. Na szczęście niedaleko, więc może przyjeżdżać na weekendy. Niedługo będzie miał urlop, a potem czeka go kolejny daleki wyjazd. Mąż Agnieszki, mamy nastoletniej Doroty i kilkuletniego Filipa, od ponad roku pracuje blisko Cambridge . Przez ten czas był w domu 3 razy: raz na tygodniowym urlopie i dwa razy po to, by wyleczyć zęby. Niedługo wróci do Polski albo ściągnie rodzinę do Anglii. Partner Kaśki, mamy 5-letniego Adasia, od kilku lat pracuje w innym mieście : do biura ma równo 370 kilometrów. Oprócz tego dużo jeździ po Polsce , czasem za granicę. Do domu przyjeżdża na sobotę i niedzielę. Polecamy także: Rola taty w życiu dziecka. Wyjaśnia psycholog, Jarek Żyliński Cały dom na mojej głowie Jak się żyje mamom dzieci, których tatusiowie pracują daleko od dom u? Agnieszka przyznaje, że na początku było kiepsko. Zawsze dzieliła  się z mężem obowiązkami, a nagle wszystko musiała robić sama . Nie wiedziała, w co ręce włożyć, zwłaszcza że jakimś trafem po wyjeździe Andrzeja natychmiast psuły się wszystkie krany, nawalał samochód itd. Z czasem przyzwyczaiła się i chyba wyszło jej to na zdrowie . Zaczęłam wierzyć w swoje siły , nauczyłam się nowych rzeczy, łatwiej przychodzi mi podejmowanie decyzji. Byłam ciepłą kluchą, która lubi chować się w kieszeni męża, a teraz wzięłam życie za rogi – mówi Agnieszka. Radek, mąż Gosi,  mówi o niej Gosia-Samosia, bo nawet łóżeczko dla Julki poskładała sama. Ba, z brzuchem pod samym nosem wywierciła otwory w prowadnicach szuflady.  Trudniej jej było poradzić sobie ze strachem o męża . A gdy widziała pary kupujące śpioszki albo sama czekała na USG, było jej smutno. Nie brakowało mi jego...

Babcia i niemowle
Fotolia
Babcia i Dziadek
Śpię u babci – przepis na udane nocowanie poza domem
Pierwsza noc spędzona przez dziecko z dala od mamy i taty to niezwykłe wydarzenie w życiu całej rodziny. Boisz się, jak dziecko to zniesie? Dobrze je przygotuj i skorzystaj z małych wakacji od macierzyństwa.

Dopóki twoje dziecko było niemowlaczkiem przy piersi, rozłąka z rodzicami, a szczególnie z mamą na dłużej niż kilka godzin była mało realna. Ale teraz, gdy samo je, chodzi, a nawet biega, śpi we własnym łóżeczku, otwierają się przed nim nowe możliwości spędzania czasu. Przed rodzicami również. Babcia i dziadek zapraszają wnuczka na wakacje ? Może już pora, by z zaproszenia skorzystać. Tyle korzyści Nawet najkrótszy pobyt poza domem może przynieść dziecku sporo korzyści. Przede wszystkim pozwoli się sprawdzić w innych realiach niż domowe. Maluch nabierze pewności siebie. Nawet jeśli dziadkowie będą go karmić, ubierać i we wszystkim wyręczać, stanie się bardziej samodzielny, bo dowie się, że umie sobie poradzić bez ciągłej obecności rodziców. Lepiej też pozna swoich dziadków, ich zwyczaje, zainteresowania, sposób jedzenia, spędzania czasu. Poczuje się częścią większej rodziny niż ta, z którą ma na co dzień do czynienia. To poczucie przynależności do klanu jest dzieciom bardzo potrzebne. Dzięki dziadkom można również zobaczyć rodziców z innej strony – babcia na pewno opowie niejedną historię o tym, jak mama uwielbiała siedzieć pod stołem albo jak tata liczył oczka w rosole. Któż to pamięta lepiej niż dziadkowie? Dobry moment? Zastanawiasz się, czy twoje dziecko jest już wystarczająco duże, by mogło jakiś czas spędzić bez was? Jeśli maluch jest przyzwyczajony do zostawania pod opieką innych osób, ma dobry kontakt z babcią , często się z nią spotyka, także u niej w domu, nie ma przeszkód, by spędził z nią kilka dni. Jak długo Dzieciom czas płynie wolniej. Dla maluszka, który skończył rok lub dwa lata, dwa dni bez mamy wydają się wiecznością. Z tego względu takiego maluszka lepiej nie wysyłać do dziadków na dłużej niż kilka dni. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą pojechać do babci na tydzień, dwa. Dużo...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak