Canpol Lovi smoczki
Kolekcja Hey marki LOVI
Pielęgnacja

Jak smoczek uratował im życie? Poznajcie historie mam!

Szykując wyprawkę dla przyszłego dziecka, wiele mam zastanawia się, jakie elementy będą im potrzebne, aby niczego nie zabrakło maluszkowi tuż po porodzie. Czytają, wertują kolejne strony internetowe, zapisują się do grup w mediach społecznościowych. I to jest ten moment, kiedy spotykają się często ze skrajnie różnymi opiniami na temat macierzyństwa i tematów z nim związanych. Tak też miały bohaterki naszego artykułu – Małgosia i Justyna, które po przeczytaniu, że dziecko nie powinno ssać smoczka uspokajającego, przez dłuższy czas broniły się przed podaniem go. Czy słusznie? Poznajcie ich historie.

Pierwszą i najczęstszą obawą, z jaką spotykają się świeżo upieczone mamy, jest to czy smoczek zaburzy rozwój aparatu oralnego dziecka. Innymi słowy, obawiają się tego, że w przyszłości dziecko będzie miało problem ze zgryzem. Nie decydują się więc na podawanie dziecku smoczka uspokajającego, a potrzebę ssania niemowlaka zaspokajają swoją piersią. I właśnie to jest odpowiedni moment, aby przedstawić Wam Justynę i przybliżyć jej historię.

Jestem mamą małej Julki od 18 miesięcy. Początki mojego macierzyństwa nie były łatwe i nie będę tego w żaden sposób koloryzować. Było trudno, a to dlatego, że w pierwszych miesiącach życia Julka bardzo często płakała i była markotna. Uspokajała się tylko wtedy, gdy przystawiałam ją do piersi. I tak w kółko. Oczywiście początkowo wydawało mi się, że to normalne i moja córeczka po prostu domaga się jedzenia. Po pewnym czasie jednak stało się to dla mnie bardzo uciążliwe. Ani mój mąż, ani mama nie mogli, choć na chwilkę, zająć się Julką, bo ciągle potrzebowała mnie i mojej piersi.
Pewnego dnia zabrałam córeczkę na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. I nie będę przesadzać, jeśli powiem, że był to moment przełomowy. Lekarz zapytał mnie, czy Julcia ssie smoczek. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że zdecydowałam się na to, aby jej go nie podawać, ponieważ wyczytałam, że to negatywnie wpłynie na jej zgryz. Lekarz zapewnił mnie, że odpowiednio wyprofilowany smoczek, najlepiej wykonany z silikonu, nie zaburza rozwoju mowy i zgryzu dziecka. Dowiedziałam się też, że moja córeczka nie może odstąpić mnie na krok, ponieważ ma bardzo dużą potrzebę ssania, a smoczek rozwiąże nasz problem.
Cóż mogę powiedzieć? Lekarz miał rację! Po wizycie zrobiłam rozeznanie  i zdecydowałam się finalnie na smoczki marki LOVI. Dlaczego? Po pierwsze na forum dla mam znalazłam informację, że zostały zaprojektowane przy wsparciu neurologopedów, a po drugie, że nie zaburzają mowy i zgryzu maluszka. Bardzo się cieszę, że po rozmowie ze specjalistą i znalezieniu odpowiedniego, bezpiecznego smoczka – podałam go dziecku. Od tamtej pory moje dni stały się spokojniejsze, tak samo jak moja córeczka. Niektóre maluszki mają tak wielką potrzebę ssania, że nie sposób jej zaspokoić bez smoczka uspokajającego. Tak właśnie było w naszym przypadku.

Historia Justyny pokazuje, że każdy powinien indywidualnie dobrać produkty, które zaspokoją potrzeby nowego członka rodziny. W tym przypadku odpowiedni smoczek okazał się strzałem w 10! Pamiętajmy jednak, że smoczek powinniśmy podać maluszkowi wtedy, gdy nauczy się dobrze chwytać i ssać pierś.

Canpol Lovi smoczki
materiały prasowe

Kolekcja Salt&Pepper marki LOVI

Nasza druga bohaterka – Małgosia jest mamą 2-letniego Mateusza. Małgosia również miała obawy w związku z używaniem smoczka, ale  przekonała się, że jest on bardzo potrzebny jej synkowi – i odpowiednio wybrany – jest również bezpieczny.  

Przede wszystkim mam radę dla każdej mamy: słuchajcie swojej intuicji! (Śmiech). Ja mojej początkowo nie słuchałam i  przyczyniło się to do wielu bezsennych nocy. Mój synek, gdy był niemowlęciem, miał bardzo duży problem z zasypianiem. Był niespokojny, wybudzał się w nocy,  zanosząc się płaczem. Bardzo się o niego martwiliśmy. W tamtym momencie czułam się bezsilna i nie wiedziałam, co może być tego przyczyną. Spędzałam z Mateuszem całe noce, tuliłam go, zapewniałam mu poczucie bezpieczeństwa, jednak i tak jego sen był niespokojny. Z pomocą przyszła moja mama, która zasugerowała mi, abym rozważyła zakupienie smoczka uspokajającego. Ja sama po cichu o tym myślałam, ale miałam pewne obawy. Nie chciałam, aby smoczek zastąpił Mateuszowi bliskość ze mną. Finalnie jednak zdecydowałam się spróbować. Ważne było dla mnie, aby smoczek nie zaburzał odruchu ssania, ponieważ bardzo zależało mi na tym, aby nadal karmić go naturalnie, przynajmniej do pierwszego roku życia. Podawałam smoczek mojemu synkowi przed snem, aby mógł lepiej się wyciszyć. Dowiedziałam się, że smoczek pozwala dziecku odciąć się od bodźców zewnętrznych, dzięki czemu łatwiej się relaksuje. Rzeczywiście zauważyłam zmianę. Mateusz łatwiej zasypiał i był spokojniejszy w trakcie snu. Gdybym miała ponownie podjąć  decyzję o podaniu dziecku smoczka, to na pewno zdecydowałabym się na to szybciej – oszczędzając synkowi i sobie wielu nieprzespanych nocy.

Canpol Lovi smoczki
materiały prasowe

Kolekcja Salt&Pepper marki LOVI

Obawa. To ona przede wszystkim była głównym prowodyrem tego, że nasze bohaterki nie chciały sięgnąć po smoczek. Marka LOVI w ramach kampanii #wybierambezpieczeństwo podkreśla, że warto wybierać produkty, w których powstawaniu brali udział eksperci. Właśnie w ten sposób powstały smoczki LOVI, które są wykonane z najwyższej jakości niejednorodnego silikonu, którego smak i zapach nie są odczuwalne dla dziecka. Gumka smoczka dynamicznego LOVI, rozciąga się i kurczy zgodnie z rytmem ssania dziecka, nie zaburzając odruchu ssania i naturalnego rozwoju mowy i zgryzu dziecka*. Ponadto występują one w wielu estetycznych wzorach, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie – w ofercie marki  LOVI znajdziecie m.in. takie kolekcje, jak Wild Soul, Salt&Pepper, Hey czy Stardust.
Doświadczenie i rady innych mam są nieocenione i często pozwalają lepiej przygotować się do tej wyjątkowej roli. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne. Każde będzie miało zupełnie inne potrzeby. Nasze bohaterki wybrały bezpieczeństwo, a tym samym zaspokoiły potrzeby swoich pociech.

Canpol Lovi smoczki
materiały prasowe

Kolekcja Wild Soul marki LOVI

* Badanie użyteczności produktu pod nadzorem medycznym w trybie ambulatoryjnym przeprowadzone na grupie 150 niemowląt w wieku 0-18 miesięcy na terenie polskich poradni specjalistycznych, rejonowych o profilu pediatrycznym i w poradniach neurologicznych NFZ w Katowicach, Rzeszowie i Bydgoszczy z udziałem położnych i rodziców.

Artykuł powstał z udziałem marki LOVI

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Prezent dla 5-latka
Święta i uroczystości
Prezent dla 5-latka: pomysły na prezent dla pięcioletniego chłopca (sportowy, edukacyjny, tani)
Agnieszka Majchrzak
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA