Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, mama, podróż, samolot, karmienie butelką
Pielęgnacja

Małe dziecko w samolocie

Linie lotnicze stosują różne warunki przewozu dorosłych i nieletnich. Warto je znać, aby dzieci miały wygodną podróż, a rodzice nie musieli ponosić dodatkowych kosztów.

Walizki, dokumenty, pieniądze i bilet  - to lista podstawowych rzeczy, o których trzeba pamiętać przed wyjazdem na lotnisko. Lista może się znacznie skomplikować, jeśli jednym z pasażerów jest dziecko. Do tego dochodzą niejasne i różne warunki przewozu. Warto się z nimi zapoznać, żeby koszt wakacji nie wzrósł o kilkaset złotych.

Ferie to czas, kiedy rodzice zabierają swoje pociechy na zimowy wypad na stok czy do ciepłych krajów. Coraz częściej decydują się na podróż samolotem, ponieważ jest krótsza i wygodniejsza. Jednak linie lotnicze stosują różne warunki przewozu dorosłych i nieletnich. Warto je znać, aby dzieci miały wygodną podróż, a rodzice nie musieli ponosić dodatkowych kosztów.

Wiek ma znaczenie
Dla przewoźników lotniczych dziecko to pasażer w wieku od 2 do 12 lat. Z kolei niemowlę to osoba, która nie ukończyła 2-go roku życia. Bardzo często takich pasażerów nazywa się z angielskiego infant.
– Warto pamiętać, że linie lotnicze najczęściej przyjmują wiek dziecka w momencie podróży powrotnej – mówi Anna Galewska z internetowego biura podróży Tripsta.pl. – Jeżeli wylatując syn lub córka ma jeszcze 11 lat, a wraca po swoich 12-tych urodzinach to rezerwując bilet w obie strony rodzic zapłaci za jego bilet tak jak dla osoby dorosłej – dodaje.

Zniżki dla wybranych
Za lot dziecka w tradycyjnych liniach lotniczych rodzice zapłacą 75 proc. ceny normalnego biletu. Z kolei wybierając taniego przewoźnika będą musieli zapłacić tak jak za osobę dorosłą. W przypadku biletu dla niemowlaka zniżka w klasycznych liniach jest jeszcze większa. Rodzice płacą tylko 10 proc. ceny, co zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych. Tani przewoźnicy z reguły stosują osobne taryfy dla niemowląt. Przykładowo w Wizzair rodzice płacą 113 zł lub cenę biletu normalnego, jeżeli jest niższa niż opłata za niemowlę. W Ryanair i Easyjet obowiązują stałe stawki, bez względu na kierunek i koszt biletu dla dorosłego. Jest to odpowiednio 80 i 100 zł. – Bez względu na rodzaj linii lotniczych, niemowlę, które korzysta z ulgi podróżuje na kolanach rodziców, bez zajmowania oddzielnego miejsca – wyjaśnia Anna Galewska z Tripsta.pl.

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

podróże, podróże w ciąży, wakacje w ciąży, wyjazdy w ciąży, lot samolotem w ciąży, jazda pociągiem w ciąży
Fotolia
Zdrowie w ciąży
Kiedy i jak można podróżować w ciąży?
Ciąża to nie powód, by przez dziewięć miesięcy siedzieć w domu. Zanim w twoim życiu nastąpi wielka zmiana, zafunduj sobie wyjazd. Potem nie będzie to już tak proste.

Jeśli nie masz teraz ochoty na wyjazdy, nie czytaj tego tekstu. Jako przyszła mama nie powinnaś się do niczego zmuszać. Ten raport przygotowaliśmy z myślą o kobietach, które kochają podróże , świetnie znoszą ciążę, chciałyby wyjechać, ale są pełne obaw. Postaramy się je rozwiać. Od czego zacząć przygotowania do wyjazdu? Od zapytania ginekologa, czy podróż na pewno ci nie zaszkodzi. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, prawdopodobnie bez przeszkód będziesz mogła wyjechać w pierwszym i drugim trymestrze . Natomiast po 32. tygodniu ciąży zaleca się mniej forsowny tryb życia - jeśli wyjazdy, to raczej niedalekie. Nawet jeśli wszystko jest w porządku, prawdopodobieństwo, że w tym czasie urodzisz przed terminem, jest większe. Lepiej, by nie doszło do tego podczas urlopu w przypadkowej lokalizacji. Warto obejrzeć: Podróże lotnicze w ciąży – film Dokąd może podróżować kobieta w ciąży? Jeśli szukasz miejsca, do którego chciałabyś się wybrać, z obszaru poszukiwań wyłącz kraje tropikalne i egzotyczne ze względu na większe ryzyko zatruć pokarmowych , których konsekwencją jest biegunka (w ciąży może być bardziej niebezpieczna) oraz choroby, których nie ma w naszym rejonie świata. Co prawda można się przed nimi chronić szczepiąc się (niektóre szczepionki są dopuszczone nawet dla ciężarnych), lepiej jednak tego unikać. Idealne miejsca dla przyszłych mam to zaciszne zakątki ze świeżym powietrzem, zdrową kuchnią i pięknym krajobrazem. Możesz planować pobyt nad morzem , także ciepłym, i w górach (choć pewnie nie zdecydujesz się na wędrówki męczącym szlakiem i w wysoko położone rejony). Czy w ciąży można latać samolotem? Dla przyszłej mamy nie jest bez znaczenia, czym będzie podróżować.  Samolotem najbezpieczniej lecieć w drugim trymestrze , w pierwszym podniebna podróż wiąże się z większym ryzykiem...

Bilet lotniczy dla dziecka do 2 lat
Fotolia
Czas wolny
Wakacje 2017 last minute: z kim polecisz najtaniej? Oferty dla rodzin z dziećmi
Planujesz lot z niemowlęciem lub z małym dzieckiem? Sprawdź, jakie zniżki oferują linie lotnicze, co możesz zabrać ze sobą do samolotu, jaki limit przewidziano na bagaż i jakie inne atrakcje czekają na was w podróży.

Lot z dzieckiem to przedsięwzięcie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Kupno biletu to tylko jeden etap. Dodatkowo musisz wiedzieć, co można zabrać do samolotu, jak wygląda odprawa, gdzie przewiniesz dziecko, czym nakarmisz. Serwis dla podróżujących Holidaycheck , który  specjalizuje się w opiniach o hotelach, przygotował porównanie ofert 5 najpopularniejszych przewoźników na polskim rynku. Zobacz, co rodzinom podróżującym z dziećmi oferują PLL LOT, Ryaner, Wizzair,  EasyJet i Lufthansa. PLL LOT Bilet: Dzieci, które nie ukończyły 2 lat, mają zniżkę w wysokość 90 proc. Dzieci w wieku 2–11 lat otrzymują 30 proc. rabatu. Bagaż: Maluchom do 2. roku życia przysługuje bezpłatnie jedna sztuka bagażu o wadze do 23 kg niezależnie od klasy podróży i portu docelowego (z wyjątkiem biletów w klasie LOT Economy Simple ). Posiłki dla dzieci i składany wózek lub spacerówka nie są wliczane do limitu.  Inne udogodnienia: Podczas lotu na dzieci czekają kolorowanki, kredki i certyfikat młodego podróżnika. W samolocie dostępne jest miejsce do przewijania. Linie oferują tzw. priority boarding, który umożliwia podróżującym z dziećmi pierwszeństwo wejścia na pokład. Oferta dla rodzin różni się w zależności od długości lotu. Ryanair Bilet: Dla dzieci do 2 lat bilet kosztuje 20 euro (około 90 zł). Bilety dla starszych dzieci sprzedawane są w cenie normalnego biletu. Podróżujące rodziny mogą liczyć na ulgę Family Extra , która umożliwia bezpłatną rezerwację miejsca dla maksymalnie 4 dzieci poniżej 12. roku życia.  Bagaż: Dzięki uldze rodzinnej Family Extra bagaż dla dzieci i pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu są o 50 proc. tańsze. Niemowlęcy bagaż podręczn y do 5 kg oraz 2 sztuki wyposażenia dla niemowląt mogą być transportowane bez dodatkowych opłat. Na pokład można zabrać też fotelik samochodowy....

Czas wolny
Szerokiej drogi
Jak z malutkim dzieckiem najwygodniej dotrzeć na miejsce wypoczynku? Z nami wybierzesz najlepszy sposób podróżowania!

  Wiesz już, gdzie pojedziesz się ze swoim brzdącem na wakacje. Ale jak z tak malutkim dzieckiem najwygodniej dotrzeć na miejsce wypoczynku? Są różne możliwości. Z nami wybierzesz najlepszy sposób podróżowania! Zdecydować się na własne cztery kółka, wsiąść do pociągu, czy polecieć nad chmurami? Podróżowanie każdym z tych środków lokomocji ma zalety i wady. Poznaj je, zanim zaplanujesz wakacyjną wyprawę. Sprawdź też, co zrobić, by długa droga nie była dla szkraba zbyt męcząca. Wyprawa samochodem Jakie ma zalety? Do samochodu możesz spakować, co sobie zamarzysz, i możesz zatrzymywać się tyle razy, ile chcesz. Jak ją zaplanować? Najlepiej wyjechać albo wczesnym rankiem, albo wieczorem, bo wtedy jest szansa, że maluch prześpi większą część drogi. Fotelik musi być prawidłowo zamontowany, a maluszek powinien siedzieć w nim przypięty pasami. Uwzględnij częste i dość długie przerwy na odpoczynek, bo dziecko nie jest w stanie usiedzieć w foteliku przez kilka godzin. Jeśli cel wyprawy jest odległy, pomyśl o noclegu (nie próbuj dojechać do Hiszpanii czy Włoch „za jednym zamachem”). O tym pamiętaj. Dbaj, by szkrab dostatecznie dużo pił. Możesz przetrzeć mu co jakiś czas buzię, karczek i rączki wilgotnymi chusteczkami. Fotelik, którego pokrowiec jest najczęściej wykonany z ciemnego i sztucznego materiału, dobrze jest przykryć białą tetrową pieluszką. Dziecko będzie się mniej pocić i nie podrażni sobie delikatnej skórki. Jeśli w aucie jest klimatyzacja, nie schładzaj powietrza zbyt mocno. Nigdy nawet na chwilę nie zostawiaj malucha samego w zaparkowanym samochodzie. Dziecko mogłoby dostać udaru cieplnego, o innych niebezpieczeństwach nie wspominając. Podróż pociągiem Jakie ma zalety? Daje dzieciom możliwość ruchu w czasie jazdy, jest też dla nich zazwyczaj wielką atrakcją. Jak ją zaplanować? Unikaj wyjazdu w czasie zmiany...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak