niemowlę z pieluszkami
Adobe Stock
Pielęgnacja

Miękkie lądowanie – jaka powinna być pieluszka idealna dla delikatnej skóry niemowlaka?

Każdy rodzic chce dla swojego malucha jak najlepiej, dlatego też szuka pieluszek, które będą miękkie, chłonne i przyjazne dla skóry dziecka. Coraz częściej poszukiwane są również takie, które są przyjazne dla środowiska. Podpowiadamy, jak znaleźć pieluszki eko idealne dla twojego dziecka!

Już teraz możesz mieć realny wpływ na przyszłość twojej pociechy i wybierać pieluszki, które nie tylko będą ekologiczne, ale również w pełni wygodne. Decydując się na produkty jednorazowe, nie musisz już rezygnować z przyjazności środowisku, bo obecnie niektóre z nich, pieluszki ekologiczne, wytwarza się z zastosowaniem – wszędzie tam, gdzie to możliwe i zasadne – składników pochodzenia naturalnego, a ich produkcja jest bardziej świadoma i mniej obciążająca środowisko. I co ważne, obecnie można je znaleźć w cenach zbliżonych do cen pieluszek syntetycznych.

Szukasz pieluszki idealnej? Oto 5 cech, które powinna posiadać, by była najlepsza dla skóry niemowlaka:

1. Miękkość

Aby pieluszka zapewniała maluchowi komfort, powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Warto pamiętać, że dziecko poznaje świat przez dotyk, dlatego też tak ważne jest, by wybierać produkty najdelikatniejsze. Istotne jest też, by skóra maluszka była otulona materiałem, który zabezpieczy ją i tym samym umożliwi swobodne eksplorowanie świata. Dlatego wybierając pieluszki, zwróć uwagę na znaki Seal of Cotton oraz cotton enhanced ™, które są znakami towarowymi Cotton Incorporated i oznaczają, że produkt zawiera przynajmniej 15% supermiękkiej bawełny organicznej w warstwie zewnętrznej.
Decydując się na konkretny produkt, wybierz pieluszki wykonane w 100% ze składników roślinnych w warstwie wewnętrznej. Takie są np. mięciutkie ekopieluszki Moltex Pure & Nature, w których wykonana jest ona ze zrównoważonych upraw kukurydzy i trzciny cukrowej. Tym samym, wbrew niektórym opiniom, pieluszki eko nie muszą być wcale twarde i sztywne – współczesne produkty dorównują miękkością syntetycznym odpowiednikom dostępnym na rynku.

2. Przyjazność dla skóry

Wybierając pieluszki idealne, należy zwrócić uwagę na ich skład. By chroniły skórę i zapewniały maluchowi komfort, nie mogą zawierać surowców bielonych szkodliwym chlorem, elementów lateksowych i balsamów, oraz nie powinny być perfumowane. Najlepiej, by pulpa celulozowa posiadała certyfikat FSC® z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

3. Świetna chłonność

Miękkość i przyjazność dla skóry jest niczym bez poczucia suchości. Dlatego też, by maluch mógł w pełni docenić pieluszki, idealne muszą pozostawać suche nawet do 12 godzin. Tym samym powinny być wyposażone w opatentowane technologicznie kanaliki oraz unikalną warstwę chłonną Instant Dry, które odprowadzą wilgoć z dala od skóry maluszka i równomiernie rozprowadzą ją po wkładzie chłonnym. Tylko wtedy dziecko może w pełni cieszyć się komfortowym eksplorowaniem otaczającego go świata. 

4. Łatwe zakładanie i zdejmowanie

Idealna pieluszka to również taka, którą łatwo założyć i zdjąć. Najlepiej sprawdzą się modele z bokami na rzepy. Dzięki nim zmiana pieluszki nie sprawi kłopotu, tym samym można zrobić to szybko i nie odrywać malucha od nauki oraz zabawy. Ponadto warto pamiętać, by produkt miał anatomiczny kształt, dzięki czemu będzie dobrze przylegał do ciała (nie tylko na brzuszku, ale również wokół nóg) oraz nie krępował ruchów bobasa.

5. Przyjazność dla środowiska

Wybierając idealne pieluszki, warto zdecydować się na markę, która wnosi istotny wkład w ochronę przyrody i środowiska naturalnego. Chodzi o to, by były one nie tylko bezpieczne dla skóry dziecka, ale również produkowane w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Warto zatem zwracać uwagę na to, z jakich materiałów powstają, ile czasu zajmuje ich rozkład, a także, w jaki sposób je wyprodukowano. Przed zakupem konkretnego produktu sprawdź nie tylko to, jakie certyfikaty potwierdzają jego jakość, ale również te dotyczące sposobu produkcji czy pochodzenia surowców, z których powstaje.

Szukasz ekologicznych pieluszek? Sprawdź ekopieluszki Moltex Pure & Nature

pieluszki Moltex
materiały prasowe

Wybierając pieluszki Moltex Pure & Nature, decydujesz się na produkty wytwarzane w 100% przy użyciu czystej energii, których miękka, wewnętrzna warstwa jest pochodzenia roślinnego. Ponadto są one w pełni bezpieczne dla skóry malucha, a także przyjazne dla środowiska, gdyż są wytwarzane w 100% bez dodatku szkodliwych substancji. Zaprojektowane w Niemczech powstają z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii produkcji i kontroli jakości, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo i wydajność wyrobu. Co ważne, dzięki wykorzystaniu zielonej energii, zachowują 100% neutralności względem emisji CO2, a także nie pozostawiają odpadów produkcyjnych. Tym samym pieluszki Moltex Pure & Nature są ekologiczne, bezpieczne i przetestowane,  są w pełni bezpieczne dla najmłodszych, jak i dla środowiska.

Już wiesz, jaka pieluszka będzie idealna dla twojego dziecka?
 
Materiał powstał z udziałem marki Moltex Pure & Nature

kiedy zamkną szkoły
Aktualności
Czy zamkną szkoły? Rząd zdecydował
Lawinowy wzrost zakażeń i nowy wariant koronawirusa, Omikron, sprawiają, że zarówno uczniowie, jak i rodzice ponownie zadają sobie pytanie: czy zamkną szkoły? Czy jest to nieuniknione w najbliższej przyszłości? Już wiadomo, czy uczniowie ze szkolnych ławek ponownie trafią na nauczanie zdalne.

Rządzący zapowiadali, że nauka online jest ostatecznością, której starają się uniknąć, ale coraz silniejsze są obawy, że niebawem całe szkoły znów mogą przejść na nauczanie zdalne. Pytanie brzmi: czy szkoły w najbliższym czasie ponownie zostaną zamknięte? Rząd poinformował o planowanych zmianach . Czy zamkną szkoły? Jaki plan na najbliższe dni? 25 stycznia Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej, że od czwartku, czyli od 27 stycznia, przedszkola, zerówki i klasy 1-4 mają nauczanie stacjonarne, a  uczniowie wyższych klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. Nauka zdalna została więc wprowadzona dla klas 5-8 szkół podstawowych oraz dla szkół ponadpodstawowych do 27 lutego. Możliwe jednak, że ten okres nauki zdalnej zostanie skrócony. 1 lutego minister edukacji zapowiedział, że w sprzyjającej sytuacji niektórzy uczniowie będą mogli wrócić do nauki stacjonarnej wcześniej, czyli przed 28 lutego. Chodzi o dzieci z tych kilku województw, w których ferie rozpoczęły się najwcześniej. „Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu, wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo dwa tygodnie to są ferie zimowe. (...) jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły” – powiedział Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24.   . @CzarnekP w #PR24 : strategia opiera się na nauce stacjonarnej. Z uwagi na liczbę zakażeń wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Będziemy dążyć do tego, żeby skrócić ten okres, analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego...

Pisanie litery L po śladzie
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „L” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Nauka pisania litery „L” nie musi być ani trudna, ani nudna! Dzięki naszym szablonom do nauki pisania liter po śladzie twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać. Taka nauka to świetna zabawa.

Przychodzi czas, gdy szlaczki to za mało i pora na poważną naukę pisanych liter, również litery „L”. To niełatwa sztuka, którą z pewnością opanuje każde dziecko. Ważne jednak, by nauka była łatwa i przyjemna. Możesz to osiągnąć dzięki naszym szablonom. Nauka pisania liter po śladzie może być świetną zabawą.  Litera „L”: szablon do druku Pisanie po śladzie to pierwszy etap nauki samodzielnego pisania i rozpoznawania pisanych literek. Dzięki treningowi dziecko utrwali sobie, jak wygląda litera „L”. Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery po „L” śladzie. Litera „L” do nauki pisania po śladzie Przed przystąpieniem do treningu wytłumacz dziecku, jak pisze się wielką literę „L”, a jak małą „l”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Podczas pisania zwracaj uwagę, jak dziecko trzyma ołówek. Jeśli teraz źle utrwali chwyt, potem będzie je trudniej oduczyć. Koniecznie chwal dziecko za efekty w pisaniu literki „L”, by malec się nie zniechęcił. Na początku nie jest łatwo mieścić się w liniach i perfekcyjnie wykonywać wszystkie zawijasy. Trening czyni mistrza i w końcu piękne „L” uda się także pisane już nie po śladzie! Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

dzieci zarażają się od niezaszczepionych na COVID dorosłych
Adobe Stock
Aktualności
Chrońcie niemowlęta przed niezaszczepionymi na COVID!
W poprzednich falach pandemii dzieci stanowiły tylko 2,5 proc. chorych na COVID. W czwartej fali w USA dzieci stanowią 26 proc. chorych. W Polsce może być podobnie, bo coraz więcej dzieci trafia z powodu koronawirusa do szpitali.

W ostatnim czasie do Szpitala Bielańskiego w Warszawie z powodu koronawirusa trafiło dwoje dzieci. Jedno miało sześć miesięcy, drugie – trzy tygodnie. Maluszki były w stanie dobrym, ale jak mówi profesor Teresa Jackowska, krajowa konsultant w dziedzinie pediatrii, która udzieliła wywiadu RMF FM, trzeba pamiętać o tym, że przebieg infekcji wirusowych jest nieprzewidywalny, a stan dziecka potrafi się zmienić z dnia na dzień. Niezaszczepieni dorośli zagrażają dzieciom Pani profesor podkreśliła, że co prawda obecnie dużo cięższy przebieg obserwuje się w przypadkach zakażenia wirusem RSV , ale COVID także może stanowić poważne zagrożenie dla najmłodszych. Dlatego radzi, aby rodzice niemowląt, a zwłaszcza noworodków, nie zapraszali do swoich domów osób niezaszczepionych na COVID i grypę, gdyż dzieci najczęściej zarażają się od niezaszczepionych dorosłych.  Obecnie każdy dorosły może bezpłatnie zaszczepić się na COVID. Trwa też akcja podawania trzeciej dawki szczepionki pracownikom służby zdrowia, osobom z obniżoną odpornością oraz ludziom po 50. roku życia. Szczepić na COVID można też dzieci od 12. roku życia.  Już niebawem młodsze dzieci do szczepienia? Europejska Agencja Leków na początku listopada ma wydać decyzję dotyczącą szczepień przeciwko koronawirusowi dla dzieci od 5. roku życia. Jeśli będzie ona pozytywna, szczepienia powinny ruszyć jeszcze w listopadzie, a najpóźniej w grudniu.  Rozpoczęcie szczepień dla dzieci od 5. roku życia zwiększy szansę na opanowanie czwartej fali pandemii. Jednak aby tak się stało, rodzice sami muszą być zaszczepieni i zaprowadzić do zaszczepienia swoje dzieci. Czy tak się stanie, czy czeka nas kolejny raz zaostrzenie obostrzeń? Sprawdź też: Długi COVID u dzieci – nietypowe objawy Wariant Delty u dzieci – jak się objawia Nie COVID, nie PIMS a RSV teraz zagraża...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj