Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę z pieluszkami
Adobe Stock
Pielęgnacja

Miękkie lądowanie – jaka powinna być pieluszka idealna dla delikatnej skóry niemowlaka?

Każdy rodzic chce dla swojego malucha jak najlepiej, dlatego też szuka pieluszek, które będą miękkie, chłonne i przyjazne dla skóry dziecka. Coraz częściej poszukiwane są również takie, które są przyjazne dla środowiska. Podpowiadamy, jak znaleźć pieluszki eko idealne dla twojego dziecka!

Już teraz możesz mieć realny wpływ na przyszłość twojej pociechy i wybierać pieluszki, które nie tylko będą ekologiczne, ale również w pełni wygodne. Decydując się na produkty jednorazowe, nie musisz już rezygnować z przyjazności środowisku, bo obecnie niektóre z nich, pieluszki ekologiczne, wytwarza się z zastosowaniem – wszędzie tam, gdzie to możliwe i zasadne – składników pochodzenia naturalnego, a ich produkcja jest bardziej świadoma i mniej obciążająca środowisko. I co ważne, obecnie można je znaleźć w cenach zbliżonych do cen pieluszek syntetycznych.

Szukasz pieluszki idealnej? Oto 5 cech, które powinna posiadać, by była najlepsza dla skóry niemowlaka:

1. Miękkość

Aby pieluszka zapewniała maluchowi komfort, powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Warto pamiętać, że dziecko poznaje świat przez dotyk, dlatego też tak ważne jest, by wybierać produkty najdelikatniejsze. Istotne jest też, by skóra maluszka była otulona materiałem, który zabezpieczy ją i tym samym umożliwi swobodne eksplorowanie świata. Dlatego wybierając pieluszki, zwróć uwagę na znaki Seal of Cotton oraz cotton enhanced ™, które są znakami towarowymi Cotton Incorporated i oznaczają, że produkt zawiera przynajmniej 15% supermiękkiej bawełny organicznej w warstwie zewnętrznej.
Decydując się na konkretny produkt, wybierz pieluszki wykonane w 100% ze składników roślinnych w warstwie wewnętrznej. Takie są np. mięciutkie ekopieluszki Moltex Pure & Nature, w których wykonana jest ona ze zrównoważonych upraw kukurydzy i trzciny cukrowej. Tym samym, wbrew niektórym opiniom, pieluszki eko nie muszą być wcale twarde i sztywne – współczesne produkty dorównują miękkością syntetycznym odpowiednikom dostępnym na rynku.

2. Przyjazność dla skóry

Wybierając pieluszki idealne, należy zwrócić uwagę na ich skład. By chroniły skórę i zapewniały maluchowi komfort, nie mogą zawierać surowców bielonych szkodliwym chlorem, elementów lateksowych i balsamów, oraz nie powinny być perfumowane. Najlepiej, by pulpa celulozowa posiadała certyfikat FSC® z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

3. Świetna chłonność

Miękkość i przyjazność dla skóry jest niczym bez poczucia suchości. Dlatego też, by maluch mógł w pełni docenić pieluszki, idealne muszą pozostawać suche nawet do 12 godzin. Tym samym powinny być wyposażone w opatentowane technologicznie kanaliki oraz unikalną warstwę chłonną Instant Dry, które odprowadzą wilgoć z dala od skóry maluszka i równomiernie rozprowadzą ją po wkładzie chłonnym. Tylko wtedy dziecko może w pełni cieszyć się komfortowym eksplorowaniem otaczającego go świata. 

4. Łatwe zakładanie i zdejmowanie

Idealna pieluszka to również taka, którą łatwo założyć i zdjąć. Najlepiej sprawdzą się modele z bokami na rzepy. Dzięki nim zmiana pieluszki nie sprawi kłopotu, tym samym można zrobić to szybko i nie odrywać malucha od nauki oraz zabawy. Ponadto warto pamiętać, by produkt miał anatomiczny kształt, dzięki czemu będzie dobrze przylegał do ciała (nie tylko na brzuszku, ale również wokół nóg) oraz nie krępował ruchów bobasa.

5. Przyjazność dla środowiska

Wybierając idealne pieluszki, warto zdecydować się na markę, która wnosi istotny wkład w ochronę przyrody i środowiska naturalnego. Chodzi o to, by były one nie tylko bezpieczne dla skóry dziecka, ale również produkowane w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Warto zatem zwracać uwagę na to, z jakich materiałów powstają, ile czasu zajmuje ich rozkład, a także, w jaki sposób je wyprodukowano. Przed zakupem konkretnego produktu sprawdź nie tylko to, jakie certyfikaty potwierdzają jego jakość, ale również te dotyczące sposobu produkcji czy pochodzenia surowców, z których powstaje.

Szukasz ekologicznych pieluszek? Sprawdź ekopieluszki Moltex Pure & Nature

pieluszki Moltex
materiały prasowe

Wybierając pieluszki Moltex Pure & Nature, decydujesz się na produkty wytwarzane w 100% przy użyciu czystej energii, których miękka, wewnętrzna warstwa jest pochodzenia roślinnego. Ponadto są one w pełni bezpieczne dla skóry malucha, a także przyjazne dla środowiska, gdyż są wytwarzane w 100% bez dodatku szkodliwych substancji. Zaprojektowane w Niemczech powstają z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii produkcji i kontroli jakości, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo i wydajność wyrobu. Co ważne, dzięki wykorzystaniu zielonej energii, zachowują 100% neutralności względem emisji CO2, a także nie pozostawiają odpadów produkcyjnych. Tym samym pieluszki Moltex Pure & Nature są ekologiczne, bezpieczne i przetestowane,  są w pełni bezpieczne dla najmłodszych, jak i dla środowiska.

Już wiesz, jaka pieluszka będzie idealna dla twojego dziecka?
 
Materiał powstał z udziałem marki Moltex Pure & Nature

kiedy zamkną szkoły
Aktualności
Czy szkoły będą zamknięte w roku szkolnym 2022/2023? Nowe informacje
Zarówno uczniowie, jak i rodzice ponownie zadają sobie pytanie: czy szkoły będą zamknięte? Chociaż Ministerstwo Edukacji i Nauki uspokaja, że szkoły nie przejdą na nauczanie zdalne, wciąż pojawiają się niepokojące sygnały, że jest to możliwe. Czy wszystkie szkoły są odpowiednio przygotowane na kryzys energetyczny?

Rządzący informują, że nie ma przesłanek do tego, aby szkoły i przedszkola rezygnowały ze stacjonarnego funkcjonowania placówek w związku ze wzrostem cen energii czy brakiem opału. MEiN ogłosiło, że „w bieżącym roku [2022 – przyp. red.] samorządy będą mogły korzystać z dodatkowych środków w wysokości 13,7 mld zł poprawy efektywności energetycznej oraz ograniczenia kosztów zakupu ciepła. Środki będą mogły przeznaczyć na bieżącą działalność, w tym funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych. Gminy dostaną od 2,9  mln zł, powiaty  od 6,1 mln zł, a województwa od 32,7 mln zł”. To jednak nie daje odpowiedzi na pytania, czy szkoły będą zamknięte oraz czy wróci zdalne nauczanie. Kiedy szkoły mają obowiązek wprowadzenia nauki zdalnej w 2022/2023 roku? Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach jasno wskazuje, że dyrekcja ma prawo zawiesić nauczanie w przypadku: sytuacji epidemiologicznej oraz innego nadzwyczajnego zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu lub zdrowiu uczniów; w związku z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych; gdy temperatura zewnętrzna mierzona o godzinie 21 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi -15°C lub jest niższa; gdy temperatura w salach spadnie poniżej 18 st. C.   Jednak dopiero od 1 września 2022 roku  placówki szkolne i przedszkolne mają obowiązek zorganizowania nauki zdalnej w przypadku zamknięcia szkoły  – art. 125 par. 2 ustawy Prawo oświatowe: „W przypadku zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, na okres powyżej dwóch dni dyrektor przedszkola, szkoły lub placówki, a w przypadku innej formy wychowania...

Pisanie litery L po śladzie
Adobe Stock
Wychowanie
Litera „L” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Nauka pisania litery „L” nie musi być ani trudna, ani nudna! Dzięki naszym szablonom do nauki pisania liter po śladzie twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać. Taka nauka to świetna zabawa.

Przychodzi czas, gdy szlaczki to za mało i pora na poważną naukę pisanych liter, również litery „L”. To niełatwa sztuka, którą z pewnością opanuje każde dziecko. Ważne jednak, by nauka była łatwa i przyjemna. Możesz to osiągnąć dzięki naszym szablonom. Nauka pisania liter po śladzie może być świetną zabawą.  Litera „L”: szablon do druku Pisanie po śladzie to pierwszy etap nauki samodzielnego pisania i rozpoznawania pisanych literek. Dzięki treningowi dziecko utrwali sobie, jak wygląda litera „L”. Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery po „L” śladzie. Litera „L” do nauki pisania po śladzie Przed przystąpieniem do treningu wytłumacz dziecku, jak pisze się wielką literę „L”, a jak małą „l”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Podczas pisania zwracaj uwagę, jak dziecko trzyma ołówek. Jeśli teraz źle utrwali chwyt, potem będzie je trudniej oduczyć. Koniecznie chwal dziecko za efekty w pisaniu literki „L”, by malec się nie zniechęcił. Na początku nie jest łatwo mieścić się w liniach i perfekcyjnie wykonywać wszystkie zawijasy. Trening czyni mistrza i w końcu piękne „L” uda się także pisane już nie po śladzie! Zobacz także: Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania

dzieci zarażają się od niezaszczepionych na COVID dorosłych
Adobe Stock
Aktualności
Chrońcie niemowlęta przed niezaszczepionymi na COVID!
W poprzednich falach pandemii dzieci stanowiły tylko 2,5 proc. chorych na COVID. W czwartej fali w USA dzieci stanowią 26 proc. chorych. W Polsce może być podobnie, bo coraz więcej dzieci trafia z powodu koronawirusa do szpitali.

W ostatnim czasie do Szpitala Bielańskiego w Warszawie z powodu koronawirusa trafiło dwoje dzieci. Jedno miało sześć miesięcy, drugie – trzy tygodnie. Maluszki były w stanie dobrym, ale jak mówi profesor Teresa Jackowska, krajowa konsultant w dziedzinie pediatrii, która udzieliła wywiadu RMF FM, trzeba pamiętać o tym, że przebieg infekcji wirusowych jest nieprzewidywalny, a stan dziecka potrafi się zmienić z dnia na dzień. Niezaszczepieni dorośli zagrażają dzieciom Pani profesor podkreśliła, że co prawda obecnie dużo cięższy przebieg obserwuje się w przypadkach zakażenia wirusem RSV , ale COVID także może stanowić poważne zagrożenie dla najmłodszych. Dlatego radzi, aby rodzice niemowląt, a zwłaszcza noworodków, nie zapraszali do swoich domów osób niezaszczepionych na COVID i grypę, gdyż dzieci najczęściej zarażają się od niezaszczepionych dorosłych.  Obecnie każdy dorosły może bezpłatnie zaszczepić się na COVID. Trwa też akcja podawania trzeciej dawki szczepionki pracownikom służby zdrowia, osobom z obniżoną odpornością oraz ludziom po 50. roku życia. Szczepić na COVID można też dzieci od 12. roku życia.  Już niebawem młodsze dzieci do szczepienia? Europejska Agencja Leków na początku listopada ma wydać decyzję dotyczącą szczepień przeciwko koronawirusowi dla dzieci od 5. roku życia. Jeśli będzie ona pozytywna, szczepienia powinny ruszyć jeszcze w listopadzie, a najpóźniej w grudniu.  Rozpoczęcie szczepień dla dzieci od 5. roku życia zwiększy szansę na opanowanie czwartej fali pandemii. Jednak aby tak się stało, rodzice sami muszą być zaszczepieni i zaprowadzić do zaszczepienia swoje dzieci. Czy tak się stanie, czy czeka nas kolejny raz zaostrzenie obostrzeń? Sprawdź też: Długi COVID u dzieci – nietypowe objawy Wariant Delty u dzieci – jak się objawia Nie COVID, nie PIMS a RSV teraz zagraża...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta