Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, samochód, auto, fotelik samochodowy
Pielęgnacja

Niemowlę w podróży

Dzieci, zwłaszcza małe, bywają uroczymi, choć czasem dość uciążliwymi, towarzyszami podróży. Stopień ich uciążliwości zależy jednak w dużej mierze od ciebie.

Dla wielu rodziców już samo pozostawanie z dzieckiem w domu jest wyzwaniem. Czy wyruszenie z maluchem w jakąkolwiek podróż i ciebie napełnia przerażeniem? Gwałtowny napad złego humoru w domu, biegunka na spacerku... Znasz to dobrze i w oswojonym otoczeniu dajesz sobie radę. Ale atak wściekłości malucha w samolocie na wysokości dziesięciu tysięcy metrów to scena rodem z twoich koszmarów.

Dziecko wywraca świat rodziców do góry nogami, podporządkowując sobie ich tryb życia bez reszty. Nie oznacza to jednak, że masz odkładać wszystko na potem. Nie tędy droga, bo zanim się zorientujesz, minie ci pół życia na czekaniu. Nie musisz poświęcać się dla dziecka, ono tego wcale nie oczekuje. Najważniejsze to uświadomić sobie, że żadne przedsięwzięcie z malcem nie będzie już wyglądało tak jak kiedyś.

Jeśli zabierzesz dwulatka w czterogodzinny lot samolotem i nie przygotujesz dla niego żadnych atrakcji, nie oczekuj, że na pokładzie będzie aniołkiem. Jeśli w czasie podróży autem nie uwzględnisz dłuższych przerw, zobaczysz, jakiego diabełka ma za skórą. Musisz przewidzieć wiele sytuacji, ale kiedy już ci się to uda, zobaczysz, że było warto. Zdanie, że podróże kształcą, nie odnosi się tylko do dorosłych. Argument, że dwulatek i tak niczego nie zapamięta z wyjazdu, nie jest przekonujący. My też podpieramy się protezą w postaci zdjęć, próbując przypomnieć sobie szczegóły wakacji sprzed lat. Chodzi bardziej o to, czego doświadczyliśmy, i w jaki sposób te wrażenia i emocje na nas wpłynęły. Maluch na pewno będzie szczęśliwy, odkrywając z wami świat, nieważne, czy będzie to łąka za domem babci, dotyk nozdrzy wielbłąda, czy spotkanie z ciocią w Krakowie. Ważne, że będzie miał was przy sobie.

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

dziewczynka, biega, wieś
Babcia i Dziadek
U dziadków na wsi
Zabawa na podwórku, obserwowanie zwierząt, zrywanie kwiatków z ogródka babci – to wyjątkowe chwile dla malucha.

    Wyjazd na wieś to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy obawiają się, że maluch źle zniesie długą podróż lub będzie miał trudności z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu. Zabawa na podwórku, obserwowanie zwierząt, zrywanie kwiatków z ogródka babci – to wyjątkowe chwile dla malucha. Dotykając, wąchając, patrząc – poznaje świat. W wiejskim gospodarstwie mnóstwo się dzieje. Krowa skubie trawę i robi „muuu”, po podwórku chodzą kaczki, kurki zbiegają się, gdy babcia je zawoła. Wyjazd na wieś to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy obawiają się, że maluch źle zniesie długą podróż lub będzie miał trudności z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu. To także propozycja dla tych, którzy nie lubią nowych sytuacji i miejsc. Decydując się na taki wyjazd, pamiętaj, że nie daje on stuprocentowej pewności, że wszystko będzie jak w domu. Pamiętaj! Aby złagodzić stres związany z koniecznością dostosowania się do nowej sytuacji i miejsca, przed urlopem ani podczas niego nie zmieniaj diety maluszka i jego codziennych przyzwyczajeń.      

Kino Świat
Patronaty
"Renifer Niko ratuje Święta”
"Renifer Niko ratuje Święta” to wspaniała, mądra opowieść dla małych i dużych o małym reniferze, który uratował Święta Bożego Narodzenia.

  RENIFER NIKO RATUJE ŚWIĘTA Premiera: 27 listopada 2009 Czas trwania: 85 min. Produkcja: Dania, Finlandia, Niemcy, Irlandia 2009 O FILMIE "Renifer Niko ratuje Święta” to wspaniała, mądra opowieść o małym reniferze. Maluch chce odnaleźć ojca, dowiedzieć się kim naprawdę jest i uratować świat przed watahą żądnych krwi wilków knujących, jak zlikwidować Świętego Mikołaja i przejąć władzę nad Świętami Bożego Narodzenia. Film nagrodzony na najważniejszych festiwalach filmowych dla dzieci i przed kilkoma dniami nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Wszystkie renifery na świecie marzą, by pewnego dnia dołączyć do Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. To największy zaszczyt, jaki może spotkać renifera. Jednak niewielu to się udaje, bo grupa powożąca saniami Świętego Mikołaja jest naprawdę elitarna. Poza doskonałą aparycją, nienagannym charakterem i wielką szlachetnością trzeba wykazać się umiejętnością latania. Latający renifer? Trudno wyobrazić sobie ważące 150 kilogramów zwierzę, które wdzięcznie niczym ptak unosi się w powietrzu. A jednak... O lataniu i pełnieniu zaszczytnej funkcji w zaprzęgu Świętego Mikołaja marzy także Niko. Chciałby być taki, jak jego tata, który służy w mikołajowej eskadrze. Legendarny tata jest dla malucha bohaterem, chociaż że nigdy go nie widział – zna go tylko z opowieści mamy. Wszyscy śmieją się z Niko i jego naiwności, ale on nic sobie z tego nie robi. Kiedyś się przekonają... Tymczasem Laponia jest w niebezpieczeństwie. Renifery i inne zwierzęta zostały zaatakowane przez watahę wilków, którym przewodzi wyjątkowo wredny i okrutny Czarny Wilk. Ten łotr razem ze swoją zgrają chce zniszczyć Laponię, ale także Świętego Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Co robić, gdy światu grozi niebezpieczeństwo? Niko nie ma wątpliwości - musi odnaleźć tatę; on na pewno poradzi sobie z...

mama, niemowlę, uśmiech
Rozwój
Ranny ptaszek
Dla niego nie ma znaczenia, czy to święta, czy długi weekend. Wstaje skoro świt i od razu potrzebuje twojego towarzystwa. Podpowiadamy, jak przedłużyć poranną drzemkę choć o kilka chwil.

Co łączy rodziców małego dziecka i rolnika? I jedni, i drudzy nie potrzebują budzika. A ty pewnie wiesz dlaczego... Rolnika rankiem budzi kogut, a rodzice rannego ptaszka, zwanego Julką czy Wojtusiem, zrywają się o świcie, obudzeni przez swoją pociechę. Maluch daje o sobie znać tak długo, aż postawi na nogi cały dom. Dla dziecka sprawa jest prosta: „Obudziłem się, nie chcę już spać, więc pora wstawać”. Żadnego znaczenia nie ma  fakt, że piąta rano to niezbyt dobra pora na zabawę i że mama zmęczona, np. przygotowaniami do świąt, chciałaby pospać. Dla rodziców jeszcze przez dłuższy czas poranne wylegiwanie się będzie tylko niespełnionym marzeniem. Kiedy dziecko podrośnie, zacznie chodzić do przedszkola czy szkoły, sytuacja zmieni się o tyle, że po prostu będzie musiało wcześnie wstawać. Nie łudź się jednak, że wtedy zacznie marzyć o dłuższym śnie. Możesz natomiast już teraz podjąć próbę zapanowania nad sytuacją, dzięki czemu uda ci się opóźnić poranną pobudkę. Przyjrzyj się rozkładowi dnia malucha, napojom, które podajesz mu na kolację (może wypija za dużo, a nic bardziej niż mokra pielucha nie obniża komfortu snu). A może chodzi spać za wcześnie? Jeśli tak, kładź go codziennie dziesięć minut później, aż pora zasypiania przesunie się o 30–60 min. Czasem wystarczy w nogach łóżeczka położyć tekturowe książeczki. Ranny ptaszek, nim zacznie szukać towarzystwa, ma szansę pogrążyć się w porannej lekturze. Ekspert odpowiada: Małgorzata Ohme, psycholog, wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizuje się w psychologii rozwoju, mama Klary i Jurka. → Czy to prawda, że maluch musi „nauczyć się” spać? Od samego początku warto uczyć dziecko naszego własnego rytmu, tak by to ono dostosowywało się do rodziców, a nie na odwrót. To spowoduje, że będzie się czuło...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak