Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, pieluszka, pupa, pielęgnacja pupy
Pielęgnacja

Pupa pod nadzorem

Dobry krem, częste zmiany pieluszek i świeże powietrze są niezbędne, by pupka dziecka nie była odparzona. Sprawdź, który krem jest naprawdę dobry.

Zaczerwieniona pupa to najczęstszy objaw pieluszkowego zapalenia skóry. Czasem zmiany są tak duże, że dość mocno pieką i bolą maleństwo. To jednak nie zawsze jest wina nieodpowiedniego kremu do smarowania, bo kosmetyki do ochrony niemowlęcej pupki są naprawdę coraz lepsze. Jeśli pojawią się podrażnienia oraz zaczerwienienia, to raczej wina pewnych błędów w pielęgnacji dziecka. Nawet jeśli założysz maluszkowi najlepszą pieluszkę i tak skóra ma kontakt z siusiu i kupką, w których znajdują się drażniące skórę składniki.

Co możesz zrobić? Kilka razy dziennie zmieniaj malcowi pieluchę. Gdy dziecko zrobi kupkę, starannie umyj pupę (wodą z mydłem lub nawilżającymi chusteczkami). Potem wysusz ją, posmaruj kremem i pozwól maluchowi chwilę pofikać bez pieluchy.

Specjalny krem
Pamiętaj tylko, że do smarowania skóry na pupce nie nadaje się taki kosmetyk, jakiego używasz do smarowania całego ciała malca. Dobry krem na okolicę pieluszkową powinien zawierać składniki, które chronią skórę przed podrażnieniami. A są to:
- Cynk. Przeciwdziała zmianom zapalnym, działa osłaniająco. Leczy skórę.
- Lanolina. To tłuszcz z wełny owcy. Delikatnie pielęgnuje skórę, chroni ją przed wysuszeniem, dobrze się wchłania.
- Alantoina. W formie naturalnej występuje w kiełkach pszenicy, łupinach kasztana, korzeniach żywokostu. Działa przeciwzapalnie oraz łagodzi stany zapalne.
- Pantenol. To prowitamina witaminy B5, czyli kwasu pantotenowego. Zapobiega stanom zapalnym.

Krem do pupy nie musi jednak wcale szybko się wchłaniać. Wręcz przeciwnie! Jego zadaniem jest przecież niedopuszczenie, by ze skórą miały kontakt składniki drażniące znajdujące się w siusiu i kupce. Musi on więc utworzyć na skórze tzw. film ochronny. To dlatego niektóre kremy na pupę wcale idealnie się nie rozsmarowują i nie wchłania-ją, tylko doskonale je widać na skórze. I to nawet po kilku godzinach od posmarowania.

Bardzo dobre są też tłuste kremy – skóra po nich mocno się świeci (nawet 2–3 godziny później). W tym przypadku przed podrażnieniami chroni pupę spora warstewka dobrej jakości tłuszczu. Skóry na dziecięcej pupie nie powinnaś smarować oliwką czy oliwą z oliwek. Nadają się one do masażu ciała maluszka, ale na pupie mogą wywołać podrażnienia lub stan zapalny.

Kiedy zmienić?
Czy dziecko może dostać odparzeń przez zły kosmetyk? Jeśli jest to krem ochronny do pupy – to raczej nie on jest przyczyną podrażnień. Gdy jednak malec jest alergikiem, uważaj na dodatek ziół, bo czasem powodują uczulenia. A co robić, gdy na pupce – mimo stosowania dobrego kremu – pojawią się podrażnienia? Zadbaj o właściwą pielęgnację i pozwól maleństwu bawić się bez pieluszki (powietrze czyni cuda!). Do smarowania wybierz najdelikatniejszy krem (lub maść), bez dodatków zapachowych. Gdy to nie pomoże, zabierz maluszka do lekarza.


Dyskutuj na forum: Czy wycieracie dziecku pupę mokrymi ściereczkami czy woda z mydełkiem? Co jest zdrowsze?

 

 

mtj_dopisek.gif

 

 

 

Zadbana skóra najmłodszych dzieci

kremy i maści na odparzenia u niemowlaka
Pielęgnacja
Najlepsze maści i kremy na odparzenia: dlaczego są potrzebne nawet zdrowej skórze? [RANKING]
Dermatolodzy zalecają, żeby kremy lub maści na odparzenia stosować przy każdym przewijaniu. A ponieważ kosmetyków do pupy jest mnóstwo, warto znać ich skład i działanie. Oto ranking najlepszych 8 kosmetyków na odparzenia.

Krem lub maść na odparzenia u niemowlaka warto mieć w domu, nawet jeśli pupa dziecka jest zdrowa. Kremu należy używać, bo skóra noworodka i niemowlęcia jest cieńsza niż twoja. Nie ma też tak silnych mechanizmów obronnych, więc łatwo o jej uszkodzenia. Wilgoć, ciepło, a także drażniące działanie zawartości pieluszki szczególnie sprzyjają powstaniu odparzenia i pieluszkowego zapalenia skóry. Spis treści: Czym się różnią krem i maść na odparzenia? Jak używać kremu i maści do pupy? Jakich preparatów nie stosować na odparzenia? Kiedy zmienić kosmetyk na inny? Kremy i maści na odparzenia: ranking : Maść ochronna na odparzenia Bepanthen Baby Maść ochronna Sudocrem Krem pod pieluszkę Linomag Maść pośladkowa Ziajka Krem do pielęgnacji pupy Skarb Matki Krem przeciw odparzeniom Emolium Dermocare Maść łagodząca Derma Eco Baby Kojący krem do pupy Momme Krem na odparzenia Mustela Krem i maść na odparzenia – czym to się różni? Główna różnica polega na tym, że krem chroni skórę, a maść leczy odparzenia. Krem ma zapobiegać podrażnieniom i pomaga przy leczeniu lekkiego odparzenia. Przy silniejszych odparzeniach przyda się maść. Jeśli zmiany są zaawansowane, czyli mamy do czynienia z pieluszkowym zapaleniem skóry , czasem potrzebne są środki z apteki, które przepisać może tylko pediatra lub dermatolog dziecięcy. Jak używać kremów i maści na odparzenia? Aby krem na odparzenia spełnił swoją rolę, używaj go przy każdym przewijaniu, po umyciu pupy wodą i płynem myjącym. Kosmetyk rozsmaruj dokładnie na pośladkach, w pachwinach i wszelkich fałdkach skóry pod pieluszką. Nanoś go niewiele. Gruba warstwa może stworzyć barierę, która utrudni skórze oddychanie. Tym samym, zamiast chronić, przyczyni się do kłopotów. Czego nie...

jaki krem na odparzenia
AdobeStock
Pielęgnacja
Jaki krem na odparzenia u niemowlaka?
Delikatna skóra na pupie noworodka i niemowlęcia jest szczególnie narażona na podrażnienia. Trzeba ją przed nimi ochronić. Dobrym kremem.

Krem na odparzenia u niemowlaka musi być skuteczny. Nie może to być zwykły krem nawilżający, który stosujesz do pielęgnacji ciała dziecka. Delikatną skórę pod pieluszką należy smarować wyłącznie kosmetykiem, który powstał z myślą o zapobieganiu odparzeniom. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Krem na odparzenia z cynkiem czy bez? Krem na odparzenia powinien zawierać składniki, które mają działanie przeciwzapalne i odkażające oraz natłuszczające (stanowią bazę kosmetyku). Taki produkt może nie tylko zapobiegać zaczerwienieniu pupy, ale również je leczyć. Kremy do pupy dla niemowląt - sprawdź opinie Popularne składniki w kremach na odparzenia tlenek cynku – zapobiega zmianom zapalnym i je leczy, działa osłaniająco i ściągająco, d-pantenol – prowitamina witaminy B5, czyli kwasu pantotenowego, działa przeciwzapalnie, uelastycznia skórę, alantoina – działa podobnie jak pantenol tanina – działa lekko ściągająco, olejek z kiełków pszenicy – łagodzi podrażnienia, wazelina – jest składnikiem natłuszczającym lanolina – natłuszcza, ale może uczulać euceryna – składnik natłuszczający   Krem na odparzenia u niemowlaka jest bardzo potrzebnym kosmetykiem. Stanowi najlepszą ochronę przed podrażnieniem skóry na pośladkach. Na co zwracać uwagę, kupując krem do pupy? Nie bierz ze sklepowej półki pierwszego lepszego kremu. Nawet jeśli jest przeznaczony dla najmłodszych, może nie nadawać się do smarowania delikatnych miejsc okolic intymnych. Wybierając krem na odparzenia, sprawdzaj: wiek dziecka – od kiedy krem można stosować. Jeśli szukasz kosmetyku dla noworodka, sprawdź, czy można go stosować od 1. dnia życia czy raczej po 1. miesiącu życia. opakowanie – bardziej higieniczne są kremy w tubce, na pewno do kremu nie...

pielęgnacja pupy
Adobe Stock
Pielęgnacja
Odparzona pupa – objawy, przyczyny, leczenie [ZDJĘCIA]
Odparzenie pupy to potoczne określenie stanu zapalnego skóry dziecka w okolicach pupy, krocza, ud, pachwin, czyli w miejscach przylegania pieluszki do skóry. Może mieć wiele różnych przyczyn, między innymi błędy w pielęgnacji lub skłonność do uczuleń. Odparzenie wywołuje u dziecka przykre objawy i wymaga odpowiedniej higieny, a czasem także leczenia.

Odparzona pupa to dolegliwość, z którą choć raz musi zmierzyć się każdy rodzic. Jej powodem jest bardzo delikatna i nieodporna na różne czynniki drażniące skóra dziecka. Razem z dermatologiem i alergologiem dziecięcym, dr hab. n. med. Dorotą Jenerowicz wyjaśniamy, skąd biorą się odparzenia pupy u dziecka, jakie mają objawy i jak można skutecznie je wyleczyć domowymi sposobami. Spis treści :  Odparzona pupa niemowlaka  Jak wygląda odparzona pupa u niemowlaka? Odparzona pupa u dziecka – przyczyny Odparzona pupa a uczulenie na pieluchy Co na odparzoną pupę u niemowlaka? Odparzona pupa u niemowlaka – leczenie Objawy odparzeń pupy a wizyta u lekarza  Zapobieganie pieluszkowemu zapaleniu skóry Odparzona pupa niemowlaka Odparzenie na pupie niemowlaka może mieć różne stadia. Zwykłe odparzenie objawia się jedynie zaczerwienieniem pośladków dziecka i jest początkowym stadium stanu zapalnego skóry. Stadium zaawansowane to pieluszkowe zapalenie skóry lub rumień pieluszkowy ( PZS , z ang. irritian napkin dermatitis, diaper dermatitis). Na pupie niemowlaka oprócz zaczerwienienia widać też drobne grudki lub nadżerki, z których może sączyć się surowiczy płyn. Silne odparzenia pupy mogą nawet powodować rany. Nie zawsze odparzenie pupy dla się wyleczyć w domu. Jeśli zmiany nie ustępują lub podrażnienie skóry jest silniejsze potrzebna jest pomoc lekarza. Posłuchaj, co o odparzeniu u dziecka mówi położna noworodka Dorota Lewandowska. Jak wygląda odparzona pupa u niemowlaka? Odparzenie pupy w pierwszej fazie przypomina wyglądem   oparzenie słoneczne . Objawy odparzenia zmieniają się w zależności od jego zaawansowania: pupa dziecka jest czerwona i rozgrzana, powstaje obrzęk w miejscu zaczerwienienia skóry, odparzenie pieluszkowe...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak