Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
żel na ciemieniuchę
materiały prasowe
Pielęgnacja

Zmiękczający żel na ciemieniuchę Emolium

Linia Emolium została wzbogacona o nowy produkt - Zmiękczający żel na ciemieniuchę.

Zmiękczający żel na ciemieniuchę to preparat przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy niemowląt z ciemieniuchą czyli grubymi, żółtymi łuskami przypominającymi łupież. Dzięki starannie dobranej formule, żel nawilża skórę, złuszcza łuskę oraz łagodzi podrażnienia tym samym skutecznie zmniejszając objawy ciemieniuchy. Jego receptura została opracowana we współpracy z dermatologami. Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i jest odpowiedni do pielęgnacji dzieci i niemowląt od 1. dnia życia.

Zmiękczający żel na ciemieniuchę Emolium dzięki kompleksowej pielęgnacji skóry głowy zmniejsza objawy ciemieniuchy.

Preparat działa wielopłaszczyznowo:
- nawilża i zmiękcza skórę,
- złuszcza łuskę,
- reguluje florę bakteryjną,
- łagodzi podrażnienia.
Preparat posiada wygodny aplikator, który umożliwia precyzyjne nałożenie preparatu. Wyjątkowo forma żelu sprawia, że nie pozostawia on na skórze tłustego filmu.
Składniki aktywne:
Natural Extract AP, Hialuronian sodu, Kwas laktobionowy, Biolin, D-pantenol, Alanoina.

Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.
Jest odpowiedni do pielęgnacji dzieci i niemowląt od 1. dnia życia.

Cena: 35 zł
Pojemność: 100 ml
Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty

Jak stosować:
Krok 1: 30 minut przed kąpielą nanieść niewielką ilość żelu na skórę głowy w miejscu występowania ciemieniuchy i delikatnie wmasować.
Krok 2: Pozostawić na skórze przez 30 minut.
Krok 3: Spłukać wodą.

W uporczywych stanach, po zastosowaniu środków pielęgnacyjnych, można wyczesać łuski miękką szczoteczką (nie należy drapać, używać grzebienia, gdyż prowadzi to do pogorszenia kondycji skóry).

Pediatra wylicza 3 najczęstsze błędy w pielegnacji dziecka. Też je popełniasz? [WIDEO]

Emolium
materiały prasowe
Pielęgnacja
Pierwsza kąpiel w życiu? Z Emolium® od 1. dnia życia
Marka Emolium®, rynkowy lider w pielęgnacji emoliencyjnej, obchodzi właśnie dziesięciolecie swojego istnienia. To także 10-letnie doświadczenie w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Od 1. dnia życia.

Dlaczego skóra niemowlęcia wymaga wyjątkowej pielęgnacji? Skóra właściwa noworodków i niemowląt jest cieńsza. Komórki naskórka, zwłaszcza w zewnętrznej warstwie, leżą luźno, a przestrzenie między nimi są większe niż w skórze osób dorosłych. Jest to przyczyną m.in. nadmiernej utraty wody , dużo mniejsza jest również ochrona organizmu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (detergenty, wysuszający wpływ wody, kurz, słońce, drobnoustroje, pocieranie). Dlatego aby uniknąć problemów pod postacią suchej i podrażnionej skóry, należy ją pielęgnować i odpowiednio postępować już od 1. dnia życia dziecka. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej .    „ Spadek uwodnienia warstwy rogowej skóry, powoduje nasilenie jej przepuszczalności oraz zmniejszenie elastyczności. W konsekwencji obniża się jakość bariery naskórkowej i zwiększa podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dochodzi do rozwoju podrażnienia, stanów zapalnych , infekcji, alergii i świądu. Suchy i podrapany naskórek stanowi wrota do wnikania mikroorganizmów, których obecność dodatkowo nasila destrukcję bariery i świąd. Właściwe natłuszczenie i nawilżenie naskórka, redukując suchość i świąd , zmniejsza odruch drapania, a przez to znacznie poprawia jakość życia dziecka” – mówi dr n. med. Adam J. Sybilski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, WUM.   Linia Emolium oznaczona specjalną rekomendacją od 1. dnia życia to 6 preparatów do codziennej i podstawowej pielęgnacji dziecka:   Emulsja do ciała Krem Emulsja do kąpieli Oliwka do ciała z lipidami Zmiękczający żel na ciemieniuchę Krem ochronny przeciw odparzeniom   Linia jest najczęściej rekomendowana przez pediatrów , jako emolient do pielęgnacji skóry...

ciemieniucha
Panthermedia
Pielęgnacja
Jak się pozbyć ciemieniuchy u niemowlaka?
Ciemieniucha to pojawiające się u niemowląt łuskowate, tłuste zmiany na owłosionej skórze głowy. Czy mogą być niebezpieczne? I jak się ich szybko pozbyć? Sprawdź!

Skąd się bierze u niemowlaka ciemieniucha? Ciemieniucha pojawia się zazwyczaj w pierwszych miesiącach życia dziecka. Najczęściej jest spowodowana nieprawidłową pracą gruczołów łojowych skóry (to normalne dla tak małego niemowlaka). Zdecydowanie rzadziej ciemieniucha jest jednym z objawów alergii u dzieci . Łuskowate, tłuste zmiany pojawiają się zwykle na skórze głowy. Czasem jednak występują też na brwiach lub na buzi, a niekiedy również w okolicy krocza i w zgięciach łokciowych. Czy ciemieniucha jest groźna dla niemowlaka? Nie. Nie jest też zaraźliwa. Jeżeli jednak do ciemieniuchy dołączy się zakażenie bakteryjne lub grzybicze, zmiany mogą wywołać podrażnienia i omyłkowo sugerować atopowe zapalenie skóry . Poza tym ciemieniucha wygląda po prostu nieestetycznie. Jak wyleczyć ciemieniuchę u niemowlaka? Ciemieniucha to łagodna dolegliwość i zwykle nie wymaga leczenia, a jedynie właściwej pielęgnacji. Dlatego: Zanim przygotujesz kąpiel noworodka , posmaruj mu główkę zwykłą oliwką, a w przypadku uporczywej ciemieniuchy – specjalnym preparatem na ciemieniuchę. Otul głowę niemowlaka cienkim płatkiem waty, włóż dziecku czapeczkę i poczekaj z kąpielą około godziny. Po umyciu niemowlęciu głowy wodą z mydłem lub szamponem wytrzyj włoski i wyczesz je miękką szczotką. Pamiętaj, by nigdy na siłę nie wyczesywać żółtych łusek ani ich nie zdrapywać! Takie zabiegi powtarzaj przez kilka dni. Co robić, jeśli zabiegi, które mają usunąć ciemieniuchę, nie pomagają? Jeżeli ciemieniucha nie znika albo stan zapalny jest nasilony, czasem używa się specjalnych maści, które można kupić w aptece. O tym, jaki preparat wybrać, powinien zawsze zdecydować lekarz. Dlatego nie ma wyjścia – dziecko z uporczywą ciemieniuchą trzeba pokazać pediatrze. Wypróbuj kremy na ciemieniuchę

kremy i maści na odparzenia u niemowlaka
Pielęgnacja
Najlepsze maści i kremy na odparzenia: dlaczego są potrzebne nawet zdrowej skórze? [RANKING]
Dermatolodzy zalecają, żeby kremy lub maści na odparzenia stosować przy każdym przewijaniu. A ponieważ kosmetyków do pupy jest mnóstwo, warto znać ich skład i działanie. Oto ranking najlepszych 8 kosmetyków na odparzenia.

Krem lub maść na odparzenia u niemowlaka warto mieć w domu, nawet jeśli pupa dziecka jest zdrowa. Kremu należy używać, bo skóra noworodka i niemowlęcia jest cieńsza niż twoja. Nie ma też tak silnych mechanizmów obronnych, więc łatwo o jej uszkodzenia. Wilgoć, ciepło, a także drażniące działanie zawartości pieluszki szczególnie sprzyjają powstaniu odparzenia i pieluszkowego zapalenia skóry. Spis treści: Czym się różnią krem i maść na odparzenia? Jak używać kremu i maści do pupy? Jakich preparatów nie stosować na odparzenia? Kiedy zmienić kosmetyk na inny? Kremy i maści na odparzenia: ranking : Maść ochronna na odparzenia Bepanthen Baby Maść ochronna Sudocrem Krem pod pieluszkę Linomag Maść pośladkowa Ziajka Krem do pielęgnacji pupy Skarb Matki Krem przeciw odparzeniom Emolium Dermocare Maść łagodząca Derma Eco Baby Kojący krem do pupy Momme Krem na odparzenia Mustela Krem i maść na odparzenia – czym to się różni? Główna różnica polega na tym, że krem chroni skórę, a maść leczy odparzenia. Krem ma zapobiegać podrażnieniom i pomaga przy leczeniu lekkiego odparzenia. Przy silniejszych odparzeniach przyda się maść. Jeśli zmiany są zaawansowane, czyli mamy do czynienia z pieluszkowym zapaleniem skóry , czasem potrzebne są środki z apteki, które przepisać może tylko pediatra lub dermatolog dziecięcy. Jak używać kremów i maści na odparzenia? Aby krem na odparzenia spełnił swoją rolę, używaj go przy każdym przewijaniu, po umyciu pupy wodą i płynem myjącym. Kosmetyk rozsmaruj dokładnie na pośladkach, w pachwinach i wszelkich fałdkach skóry pod pieluszką. Nanoś go niewiele. Gruba warstwa może stworzyć barierę, która utrudni skórze oddychanie. Tym samym, zamiast chronić, przyczyni się do kłopotów. Czego nie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak