Umierający nienarodzony chłopiec trzyma za rękę siostrę bliźniaczkę
Niemowlę

Poruszające zdjęcie z USG – umierający nienarodzony chłopiec złapał za palec ...

To, co udało się uchwycić na tym zdjęciu, było szokiem, nie tylko dla przyszłej mamy, ale i lekarza, który wykonywał badanie.

Ludzi od zawsze fascynował fenomen bliźniąt. Okazuje się, że więź między nimi może być silniejsza, niż nam się wydaje.

Ian i Brittani McIntire są już rodzicami dwóch dziewczynek. Wiadomość o kolejnej ciąży i to w dodatku bliźniaczej była dla nich dużą niespodzianką, gdyż nie planowali już dzieci.

W trakcie jednego z badań kontrolnych lekarz zauważył, że z jednym z bliźniąt dzieje się coś złego. Podczas gdy dziewczynka Madilyn rozwija się prawidłowo, z jej bratem Masonem zaczęło dziać się coś złego. Mózg i serce chłopca nie przestały się rozwijać. Zmiany są tak duże, że lekarze nie dają chłopcu szans na przeżycie. Ratunkiem mogłaby być operacja serca, ale nie mogą jej wykonać ze względu na zły stan mózgu.

Podczas ostatniego badania USG lekarz uchwycił niesamowity moment pokazujący więź pomiędzy nienarodzonymi bliźniętami.

Umierający nienarodzony chłopiec trzyma za rękę siostrę bliźniaczkę
Malutka ręka Masona ściska palec Madilyn. Widok poruszył całą rodzinę, a teraz i internautów. Rodzice twierdzą, że nie był to przypadek. Wiedzą, że nigdy nie zobaczą maleństwa. Pocieszeniem dla niech stało się to zdjęcie, które interpretują, jako czuwanie siostry bliźniaczki nad bratem.
 
- Wiem, że gdy będzie umierał, nie będzie sam - mówi Brittani.

Cała rodzina modli się za bliźnięta.

Zobacz też: Najmniejsze bliźnięta syjamskie już po zabiegu!
 

Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

bliźniaki, bliźnięta
Fotolia
Niemowlę
Świat bliźniaków: wszystko, co powinnaś wiedzieć o bliźniakach
Mamy bliźniaków czują podwójną radość, ale też mają dwa razy więcej obowiązków i dwa razy mniej czasu dla siebie. Jak wygląda życie z dwójką noworodków?

Bliźniaki pobudzają wyobraźnię i skłaniają do zadawania pytań: jak to jest mieć bliźnięta? Co łączy te dzieci, które znają się od początku swojego istnienia? Czy bliźnięta mają swój własny język, którym się porozumiewają? Przyjrzyjmy się więc bliźniakom i spróbujmy odpowiedzieć na nurtujące cię pytania dotyczące świata bliźniąt . Bliźnięta: poród w ciąży bliźniaczej Czy poród bliźniąt różni się od porodu jednego dziecka? – Właściwie nie różni się niczym od pojedynczego – wspomina Beata, mama dwumiesięcznych bliźniaków i pięcioletniego synka. – Tyle że gdy urodziłam Marysię, pomyślałam, że normalnie miałabym już poród z głowy. Tymczasem czekała mnie jeszcze powtórka. Na szczęście drugi maluch zwykle „wyskakuje” łatwiej, bo ma już utorowaną drogę przez pierwszego. Nie wszystkie bliźniaki jednak przychodzą na świat siłami natury. Większość rodzi się przez cesarskie cięcie . Powód? Rzadko obydwa maluchy są ułożone główkowo (a inna pozycja utrudnia poród). Bliźnięta rodzą się przed terminem Najczęściej bliźnięta rodzą się przed terminem, około 35–37. tygodnia ciąży . Nie jest to powód do niepokoju, gdyż zwykle ich rozwój w 36. tygodniu odpowiada rozwojowi jednego dziecka w 40. Bliźniaki są jednak często mniejsze, trudno przecież wymagać, by dwójka dużych dzieci mieściły się w jednym brzuchu. Nawet dwukilogramowym dzieciom jest tam ciasno, mogą na siebie naciskać, bywa, że jeden z nich jest silniejszy i szybciej rośnie. Dlatego bliźnięta po urodzeniu są objęte szczególnie troskliwą opieką lekarską. Opieka lekarska nad bliźniętami po porodzie W pierwszym roku życia bliźnięta co 4–6 tygodni powinny być w przychodni na kontrolnej wizycie. Dobrze też, by dzieci zostały zbadane przez neurologa. Czasem bowiem bliźniaki potrzebują rehabilitacji. Zdarza się także, że...

bliźnięta przepuklina przeponowa
facebook Mason & Hawk
Aktualności
Więź między bliźniętami jest niesamowita!
Aż trudno uwierzyć, że jednego z bliźniaków nie ma już z nami...

Gdy dotarło do nas to zdjęcie, wydawało nam się, że to tylko urocza fotografia bliźniaków. Po chwili zauważyliśmy, że jedno z dzieci wygląda na chore i podłączone jest do maszyn podtrzymujących życie. Gdy jednak poznaliśmy historię tej rodziny, trudno nam było powstrzymać łzy. Tommy i Brendy to małżeństwo, które z niecierpliwością oczekiwało bliźniąt , które miały przyjść na świat w sierpniu. Hawk i Mason urodzili się poprzez cesarskie cięcie, jednak Hawk, trafił na odział intensywnej terapii. Zdiagnozowano u niego wrodzoną przepuklinę przeponową , która hamuje wzrost płuc.  Blisko 2 tygodnie bliźnięta były oddzielone od siebie, Mason rozwijał się prawidłowo i mógł być z rodzicami, a Hawk przebywał na OIOM-ie. Rodzice wraz z lekarzami podjęli decyzję, by maluchy mogły poleżeć razem i zdjęcie, które wówczas wykonano jest absolutnie niesamowite! Gdy Mason poczuł, że jest w pobliżu brata, od razu wyciągnął do niego dłoń, położył na rączce Hawka i uśmiechnął się. Dla rodziców było to niezwykłe przeżycie i cudowna pamiątka, gdyż... 6 dni później, maleńki Hawk zmarł. Zdjęcie ze spotkania bliźniąt wzbudziło ogromny zachwyt na całym świecie. Wszyscy cieszyli się wraz z rodzicami i życzyli szczęścia. Potem zaczęły napływać kondolencje i wyrazy wsparcia w tych trudnych chwilach.  To jedno zdjęcie to dowód na to, jak silna jest więź pomiędzy bliźniętami . Jak czułe są dla siebie w czasie życia płodowego, jak bardzo potrzebują bliskości drugiej osoby. My także przyłączamy się do kondolencji. Wierzymy, że Mason wypełni pustkę jaka pojawiła się po śmierci Hawka. Dużo zdrowia! Jak Twoje bliźnięta zachowywały się po porodzie? Czytaj: Prawdziwe historie, w oczekiwaniu na bliźnięta...  

kobieta, mama, ciąża, buciki, bliźnięta
Panthermedia
Przebieg ciąży
Dwoje w brzuchu
To będą bliźnięta! Taka wiadomość to dla przyszłych rodziców zawsze duże zaskoczenie. Jedni wpadają w euforię, inni muszą się z tą myślą oswoić. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o ciąży bliźniaczej, bliźniętach jedno- i dwujajowych oraz o porodzie bliźniąt.

Już na pierwszym USG, które rutynowo wykonuje się między 12. a 14. tygodniem ciąży , lekarz sprawdza między innymi, ile dzieci znajduje się w brzuchu przyszłej mamy. To ważna informacja, ponieważ ciąża bliźniacza różni się od zwykłej. Po jej  zdiagnozowaniu ustala się specjalny plan badań i kontroli lekarskich. Czy dwoje dzieci oznacza podwójne dolegliwości? Mocniejsze są nudności, które dokuczają na początku ciąży. Pod koniec zaś problemem stają się duży brzuch i spora waga dwójki dzieci. Z tego powodu trudniej jeść obfite posiłki. Dzieci zajmują miejsce, w którym normalnie znajduje się żołądek, lepiej więc jeść mało, ale częściej. Mogą pojawić się kłopoty z poruszaniem, bóle pleców, trudności ze znalezieniem dobrej pozycji do snu i większe zmęczenie.     Jak często się badać? W pierwszym i drugim trymestrze co 2–3 tygodnie, a w trzecim nawet co tydzień (by wcześnie wykryć ewentualne oznaki zatrucia ciążowego , które jest dość typowym powikłaniem ciąży bliźniaczej). Dla dokładnej kontroli rozwoju bliźniąt planuje się więcej badań USG. W przypadku bliźniąt dwujajowych mniej więcej raz w miesiącu. Przy jednojajowych – co dwa tygodnie, bo częściej dochodzi do powikłań. Jednym z nich jest zespół podkradania. Ze względu na nieprawidłowe połączenia naczyń w łożysku jedno z dzieci czerpie więcej składników odżywczych niż drugie, które z tego powodu jest w gorszym stanie. Ten problem można leczyć. Który to tydzień? Oblicz to w kalkulatorze ciąży . Czy urodzę wcześniej? Połowa bliźniąt przychodzi na świat około 37. tygodnia ciąży . Niektórzy lekarze uważają, że bliźnięta osiągają dojrzałość około dwa tygodnie wcześniej niż dzieci z ciąży pojedynczej. Za poród przedwczesny w przypadku bliźniaków uważają oni zakończenie ciąży przed 34. tygodniem – waga...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj