Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zakupy

Dermoterapia – kompleksowa terapia AZS i ŁZS

Firma farmaceutyczna Jelfa S.A wprowadza na rynek nowe dermoterapeutyki - wyroby medyczne do stosowania na skórę w postaci kremów, emulsji i szamponu.

Z roku na rok zwiększa się liczba zachorowań na różnego rodzaju alergie oraz przewlekłe choroby skóry. Do ich intensyfikacji dochodzi z powodu coraz większego zanieczyszczania środowiska (przenikanie spalin do atmosfery, niszczenie warstwy ozonowej, wzrost promieniowania jonizującego itd.). Lawinowo wzrasta też liczba zachorowań na różne odmiany dermatoz u dzieci i to już w okresie niemowlęcym.

Do najczęstszych jednostek chorobowych w grupie dermatoz należą: atopowe, kontaktowe, pieluszkowe i łojotokowe zapalenie skóry. Głównymi objawami chorób skóry są, niezwykle dokuczliwe: świąd, zaczerwienienie, suchość, łuszczenie się i pieczenie. Najczęstszą praktyką lekarską jest zastosowanie na zaawansowane zmiany chorobowe leków kortykosteroidowych, a potem zalecenie stosowania emolientów, dla podtrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry. Zdarza się jednak, że u niektórych pacjentów kuracja przepisana przez lekarza (steryd + emolient dla pielęgnacji i natłuszczenia skóry) okazuje się skuteczna, lecz krótkotrwała. Po odstawieniu leków, pomimo intensywnego nawilżania i natłuszczania skóry, dochodzi bowiem bardzo często do nawrotu objawów choroby.

Aby zapewnić pacjentom kompleksową terapię podczas leczenia atopowego, kontaktowego, pieluszkowego oraz łojotokowego zapalenia skóry firma farmaceutyczna Jelfa S.A, która już od przeszło 60 lat wspiera polską dermatologię – wprowadza na polski rynek nowe dermoterapeutyki - wyroby medyczne do stosowania na skórę w postaci kremów, emulsji i szamponu.

Wprowadzane dermoterapeutyki skupiają się przede wszystkim na leczeniu objawów AZS i ŁZS (świąd, zaczerwienienie, łuszczenie, pieczenie i suchość skóry), co w połączeniu z lekami przepisanymi przez specjalistę daje kompletną, długofalową i skuteczną terapię chorób skóry. Ta nowa kategoria preparatów jest więc naturalnym przedłużeniem kuracji lekami na receptę, a z racji wysokiego profilu bezpieczeństwa może być stosowania dłużej, niż dwa tygodnie. Podczas badań klinicznych nad dermoterapeutykami, które przeprowadzano zarówno na pacjentach dorosłych, jak i 6-miesięcznych dzieciach, nie wykazano istotnych przeciwwskazań w ich stosowaniu. Ponieważ preparaty te nie zawierają potencjalnie alergizujących substancji takich jak: substancje pochodzenia zwierzęcego (lanolina, wosk pszczeli, tłuszcz zwierzęcy), pochodnych mleka, substancji roślinnych (drożdże, gluten, soja, lecytyna) oraz substancji zapachowych, które są w dużej mierze odpowiedzialne za występowanie różnego rodzaju reakcji alergicznych przy stosowaniu na skórę, mogą być długotrwale stosowane. Ich działanie polega nie tylko na leczeniu objawów chorobowych o średnim bądź słabym natężeniu, ale również na podtrzymaniu efektów terapii przepisanej przez lekarza oraz na całkowitej ochronie skóry przed możliwymi nawrotami choroby. 

Dermoterapia wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Przejście przez kolejne etapy leczenia, z włączeniem dermoterapeutyków (sterydy – dermoterapeutyki – emolienty), gwarantuje długotrwałe podtrzymanie efektów terapii. Leczenie zaczyna się w gabinecie lekarskim, po czym pacjent może kontynuować je samodzielnie w domu. Nowe dermoterapeutyki są bowiem preparatami dostępnymi bez recepty.

 

 

Czym się różnią kosmetyki mineralne od zwykłych z drogerii? [WIDEO]

Joanna Gzik, pediatra
Małgorzata Mikołajczyk
Zdrowie
Homeopatia działa! - przekonuje doświadczony pediatra
Podawałaś kiedyś dziecku syrop Stodal? A czy wiesz, że to właśnie lek homeopatyczny? O tym, jak działają leki homeopatyczne, czy wspierają odporność, dlaczego w Polsce homeopatia wciąż jest w niełasce oraz jak ważny jest dobry kontakt rodziców z lekarzem, rozmawiamy z lek. med. Joanną Gzik, pediatrą i homeopatą, która leczy dzieci klasycznie i homeopatycznie.

Gdy moja córka miała pięć miesięcy, złapała infekcję. Lekarz przepisał jej lek homeopatyczny. Po dwóch dniach byłyśmy już w szpitalu z zapaleniem płuc. Co poszło nie tak? – Trudno powiedzieć. Małe dziecko choruje burzliwie. Przeziębia się, gorączkuje. Jeśli trafia do lekarza, a infekcja trwa bardzo krótko – od godziny lub dwóch – nie zawsze można dokładnie powiedzieć, jaka choroba się rozwija, bo nie wszystkie objawy są od razu widoczne. Większość z nich to wirusowe przeziębienia , ale gorączka może być pierwszym objawem anginy, infekcji dróg moczowych czy zapalenia płuc. Być może Pani dziecko miało infekcję wirusową, ale było malutkie i rozwinęło się powikłanie w postaci zapalenia płuc. Możliwe też, że nie wszystkie objawy były widoczne, więc lekarz nie mógł od razu stwierdzić zapalenia płuc. Małe dzieci szybko zdrowieją , ale też szybko może się im pogorszyć – to fizjologia wieku dziecięcego.   A może nie należy tak leczyć niemowląt? – To nieprawda. Lekami homeopatycznymi można leczyć nawet bardzo malutkie dzieci, bo leki te są bezpieczne i nietoksyczne. Ale im młodsze dziecko i im burzliwsza choroba, tym ważniejszy jest kontakt z rodzicami po wyjściu z gabinetu. Zwykle proszę, aby zadzwonili do mnie po dobie czy dwóch i powiedzieli, jak czuje się dziecko. Choroba przecież ewoluuje, pewne objawy ustępują, inne mogą się pojawić. Proponuję leczenie po zbadaniu dziecka, spodziewam się, jaki będzie przebieg choroby, ale przecież każdy choruje trochę inaczej . I proszę nie myśleć, że robię tak teraz, gdy przyjmuję w prywatnym gabinecie, bo przez 20 lat pracy w państwowej przychodni byłam również w kontakcie z rodzicami moich pacjentów. Wiele dzieci trafia do mnie na izbę przyjęć w szpitalu po wizycie u lekarza w rejonie, gdzie nie są leczone homeopatycznie i też mają powikłania. Bywa że dziecko jest...

Zdrowie
Ciągle się ślini
Czy nadmierne ślinienie u 3-miesięcznego dziecka świadczy o tym, że niedługo zacznie ząbkować? A może to jest objaw jakiejś choroby?

Mój trzymiesięczny synek zaczął się ślinić. Często zmieniam mu śliniaczki, bo inaczej ubranko jest stale mokre. Czy takie ślinienie świadczy o tym, że dziecko niedługo zacznie ząbkować? Chyba na pierwsze ząbki  jeszcze za wcześnie... A może to jest objaw jakiejś choroby? Wiesława z Krynicy Nasilone ślinienie nie musi być objawem choroby ani też ząbkowania. Pojawienie się większej ilości śliny bywa spowodowane np. dojrzewaniem gruczołów ślinowych. Poza tym jej wydzielanie może się wzmagać wówczas, gdy niemowlę wkłada rączki lub zabawki do buzi. Ślina odgrywa w jamie ustnej ważną rolę. Nie tylko nawilża śluzówki – zawarte w niej przeciwciała mają duże znaczenie w tzw. ochronie miejscowej, bowiem utrudniają wnikanie do organizmu bakterii. W ślinie znajdują się także enzymy trawienne, dzięki którym już w ustach rozpoczyna się proces trawienia pokarmów. Jeśli gruczoły ślinowe produkują jej zbyt dużo, a niemowlę nie potrafi jeszcze skoordynować połykania z ruchami mięśni, broda i ubranka są stale wilgotne. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko często zmieniać śliniaczki i smarować skórę na bródce tłustym kremem ochronnym, by nie uległa podrażnieniom (spierzchnięciu, zaczerwienieniu). To ważne zarówno w  domu, jak i przed każdym spacerem. Odpowiada ekspert: prof. dr hab. Jacek Grygalewicz. leczy małych pacjentów od 45 lat. Aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Kieruje Kliniką Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Stworzył poradnię zaburzeń oddychania w czasie snu. Członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN.    

Krew pępowinowa czy warto
stock_alexfamous/Adobe Stock
Poród naturalny
Krew pępowinowa – czy warto zdecydować się na bank krwi pępowinowej?
Krew pępowinowa zawiera wyjątkowe komórki krwi. Już teraz medycyna potrafi z nich korzystać w czasie leczenia niektórych schorzeń, a nadzieje na przyszłość są jeszcze większe. Niestety przechowywanie krwi pępowinowej wiąże się z dużymi kosztami, natomiast tego, że krew ta faktycznie się przyda, nikt nie może zagwarantować.

Za kilka miesięcy urodzę synka. Zastanawiamy się z mężem nad zmagazynowaniem krwi pępowinowej. Słyszałam, że można ją potem wykorzystać, jeśli dziecko zachoruje. Czy to prawda? Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy zdecydować się i ponieść niemałe koszty pobrania i przechowywania krwi pępowinowej dziecka. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednym słowem – tak lub nie. Nie wiadomo bowiem, czy postęp medycyny pozwoli zastosować krew pępowinową wtedy, kiedy będzie potrzebna, i w związku z chorobą, która wystąpi. W Polsce na pobranie komórek macierzystych decyduje się 2-3 proc. rodziców. 15 listopada co roku obchodzony jest Dzień Krwi Pępowinowej, który ma poszerzać wiedzę na temat możliwości przechowywania krwi pępowinowej i szans, jakie niosą komórki macierzyste teraz i w przyszłości. Spis treści: Po co się przechowuje krew pępowinową? Procedura pobrania krwi pępowinowej Krew pępowinowa – ile kosztuje pobranie i przechowywanie? Po co się przechowuje krew pępowinową? W krwi pępowinowej znajdują się tzw. komórki macierzyste , czyli takie, z których potem mogą powstać niemal wszystkie tkanki organizmu. Obecnie komórki macierzyste można wykorzystać w czasie leczenia chorób hematologicznych, niektórych uszkodzeń układu nerwowego, stawów i kości lub w terapii nowotworów – chłoniaka, szpiczaka, białaczki. Długotrwała chemioterapia zabija komórki nowotworowe, ale jednocześnie niszczy szpik kostny. Jedynym ratunkiem jest wtedy przeszczep: albo szpiku, albo właśnie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej, które są w stanie odbudować szpik kostny dziecka. Niestety jednak i w tych przypadkach nie zawsze udaje się z krwi pępowinowej dziecka skorzystać , np. wtedy, gdy krwi udało się pobrać zbyt mało lub wtedy, gdy zawiera zbyt mało komórek macierzystych. Jak czytamy...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak