Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zakupy

Huggies®Newborn - sposób na gojący się pępuszek

Noworodki w pierwszych dniach życia wymagają szczególnej pielęgnacji ze względu na gojący się pępuszek. Dlatego marka Huggies®Newborn storzyła nową pieluszkę, która ułatwi bezpieczne gojenie się tego delikatnego miejsca na skórze maluszka.

Bezpieczeństwo i wygoda...
Zapewne część mam nadal „po cichu” stosuje stary sposób pielęgnacji pępowiny, przemywając jej kikut 70% spirytusem, co nie jest obecnie zgodne z wytycznymi Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Neonatologii. Podczas kąpieli należy unikać moczenia gojącego się pępuszka. Nie należy również niczym go przykrywać aby nie uciskać ani ocierać. To właśnie sucha pielęgnacja pępowiny skraca czas gojenia i odpadnięcia kikuta pępowinowego.
Na te potrzeby odpowiada marka Huggies®Newborn tworząc, z myślą o noworodkach, nowe pieluszki w rozmiarze 1, które ułatwiają pielęgnację gojącego się pępuszka. Specjalne wycięcie, we właściwym kształcie, zapewnia swobodny dostęp powietrza i przyspiesza jego gojenie oraz odpadnięcie. Jednocześnie zdecydowanie zmniejsza się ryzyko infekcji.
Położna Joanna Kiełbasińska, wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, podkreśla, że często zdarza się, iż niedoświadczeni rodzice czują lęk gdy po raz pierwszy przynoszą swoje maleństwo do domu. Dlatego tak ważne jest aby położna pomogła im poczuć się pewniej w tej nowej roli i poinformowała dokładnie na czym polega pielęgnacja nowo narodzonego dziecka – a w szczególności kikuta pępowiny, ponieważ ten problem jest źródłem wielu rodzicielskich niepokojów.

Dlaczego Huggies®Newborn?
Misją marki jest dostarczanie niezawodnych produktów by wesprzeć, stawiających pierwsze kroki w macierzyństwie rodziców, w najważniejszych chwilach opieki nad maluszkiem i wskazać najlepsze rozwiązania.  Pieluszki Huggies ® Newborn stworzono ze starannie dobranych, miękkich i przewiewnych materiałów, w tym naturalnych włókien bawełny, które delikatnie otulają wrażliwą skórę nowonarodzonego dziecka. Pas taliowy z "kieszonką" zapewnia dodatkową ochronę przed wyciekaniem zawartości pieluszki, a zwiększona chłonność wkładu chłonnego utrzymanie wilgoci z dala od pupy dziecka i zmniejszenie ryzyka wystąpienia pieluszkowego zapalenia skóry. Dodatkowo na powłoczce każdej z pieluszek radośnie uśmiechają się postacie Disneya – charakterystyczne wyłącznie dla produktów marki Huggies®.

Potwierdzone przez ekspertów…
Nowe pieluszki Huggies®Newborn były testowane na Oddziale Wcześniaków i Patologii Noworodka Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie. Otrzymały pozytywną ocenę specjalistów, którzy uznali, że pieluszki spełniły oczekiwania zarówno ich jak i młodych mam. Potwierdzili tym samym, że wycięcie na gojący się pępuszek znakomicie ułatwia pielęgnowanie go, co przyspiesza proces jego gojenia.

W teście przeprowadzonym wśród brytyjskich mam, 85% z nich potwierdziło, że nowe pieluszki Huggies®Newborn pomagają w szybszym gojeniu się delikatnego pępuszka.

Pieluszki Huggies®Newborn odpowiadają wszystkim wymogom i spełniają surowe normy polskich i europejskich przepisów prawnych. Posiadają atest PZH.

Konsumenci wybrali Huggies®Newborn najlepszym produktem w kategorii "Pieluszki dla dzieci".

Marka Huggies® jest obecna na polskim rynku od lat 90-tych i posiada szeroką gamę pieluszek, które odpowiadają na potrzeby dzieci w różnym wieku. Zajmuje drugie miejsce wśród pieluszek dla dzieci (14% udziału rynku) i jest znana praktycznie wszystkim mamom (wspomagana znajomość marki na poziomie 90%).

W gamie pieluszek Huggies®Newborn znajdują się:
Huggies®Newborn Rozmiar 1, 2-5kg (27 szt), cena rekomendowana 15,99 zł
Huggies®Newborn Rozmiar 2, 3-6kg (64 szt.), cena rekomendowana 29,99 zł
Huggies®Newborn Rozmiar 1 (78 szt.), cena rekomendowana 42,99  zł NOWOŚĆ! Dostępne od II połowy sierpnia 2011 r.
Huggies®Newborn Rozmiar 2, 3-6kg (90 szt.), cena rekomendowana 42,99 zł
Huggies®Newborn Zestaw dla noworodka, Rozmiar 1, 2-5kg, (27 szt.) + chusteczki nawilżające + czapeczka, cena rekomendowana 17,99 zł
Idealny jako zestaw, który można zabrać ze sobą do szpitala i wykorzystać zaraz po narodzinach dziecka lub podarować w prezencie młodej mamie.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

pielęgnacja niemowlaka
Adobe Stock
Pielęgnacja
Czy umiesz pielęgnować noworodka? Test
Mycie, przewijanie, kąpanie – istnieje kilka zasad, które gwarantują sukces w pielęgnacji noworodka. Uwaga, niektóre zalecenia w ostatnim czasie znacznie się zmieniły. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco.

  var pyt = new Array(0); var odp = new Array(0); var pkt = new Array(0); var prawidlowe = new Array(0); var odpowiedzi = new Array(0); pyt[0]=' Najlepsza pieluszka dla noworodka to... '; odp[0] = new Array(0) odp[0][0]='tetrowa'; odp[0][1]='jednorazowa'; odp[0][2]=' wielorazowa'; prawidlowe[2] = '0'; odpowiedzi[0] = ' DOBRA ODPOWIEDŹ: jednorazowa lub wielorazowa Decyzję o rodzaju pieluszek dla dziecka każdy rodzic powinien podjąć indywidualnie, kierując się kilkoma kryteriami: ceną, jakością (na niektóre rodzaje pieluch skóra dziecka może gorzej reagować), ale także funkcjonalnością. Gdzieniegdzie pokutują jeszcze poglądy, że maleństwo po urodzeniu musi przez pierwsze 2–4 tygodnie leżeć w pieluszkach tetrowych. Nie ma to żadnego uzasadnienia poza przesłaniem ekologicznym. Jeśli nie chcesz zaśmiecać świata ogromem zużytych wielorazówek, możesz z powodzeniem kupować dziecku pieluszki wielorazowe nowej generacji, które są bardziej komfortowe i dla dziecka, i dla mamy (lepiej wchłaniają wilgoć), i nie trzeba zmieniać ich tak często jak pieluszek tetrowych.'; pyt[1]=' Dziecko trzeba przewinąć... '; odp[1] = new Array(0) odp[1][0]='zaraz gdy zrobi siusiu'; odp[1][1]='co 3–4 godziny i od razu po zrobieniu kupki'; odp[1][2]='tylko gdy zrobi kupkę'; prawidlowe[1] = '1'; odpowiedzi[1] = ' DOBRA ODPOWIEDŹ: co 3–4 godziny i zaraz po zrobieniu kupki Maluszki moczą pieluszkę bardzo często, jednak nie ma potrzeby, by zmieniać ją od razu, gdy znajdzie się na niej kilka kropel moczu. Aby nie dopuścić do podrażnień skóry, wystarczy przewijać dziecko co około 3–4 godziny, jeśli w tym czasie nie zrobiło kupki. Warto jednak wiedzieć, że wypróżnienia zdarzają się noworodkom nawet do 20 razy w ciągu doby.'; pyt[2]=' Przy zmianie pieluszki… '; odp[2] = new Array(0) odp[2][0]='pośladki myje się samą wodą lub wodą i mydłem'; odp[2][1]='pupę dziecka...

kikut-pepopwiny-pepek-noworodka
Fotolia
Noworodek
Jak pielęgnować pępek noworodka?
Boisz się dotknąć małego kikuta pępowiny, który sterczy na brzuchu twojego dziecka? Spokojnie, bez paniki. Przeczytaj jak pielęgnować pępek noworodka i nie dopuścić do bakteryjnego zakażenia.

Pielęgnacja pępka noworodka wcale nie jest taka trudna, a kikut pępowiny odpada zazwyczaj w ciągu 10-14 dni od urodzenia. Najczęściej między 7. a 10. dniem po narodzinach. Niektórzy twierdzą, że może utrzymywać się aż do 29. dnia życia . Trwa to dłużej gdy pępowina jest gruba, dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie lub jest wcześniakiem. Przeczytaj: Wywiad z prof. Ewą Helwich, pediatrą neonatologiem, krajowym konsultantem w dziedzinie neonatologii na temat pięlęgnacji pępka noworodka Pępek noworodka - zapomnij o spirytusie! Zanim ułożysz noworodka na przewijaku, umyj ręce - to bardzo ważne. Mów do dziecka i uśmiechaj się. Oczywiście jeszcze cię nie rozumie, ale twój głos wpływa na niego kojąco. Gdy niemowlak jest spokojny, wszystko przebiega sprawniej. Kikuta pępowiny nie trzeba niczym smarować ani polewać. Goi się sam, a rodzice mają za zadanie jedynie zadbać o to, żeby był suchy i czysty. Całkowicie znika więc stres związany z przygotowywaniem i używaniem spirytusu salicylowego o odpowiednim stężeniu (kiedyś były takie zalecenia). Niezmienna jest tylko jedna zasada: zanim zabierzesz się do pielęgnacji pępka noworodka czy innych zabiegów przy maluszku –  najpierw umyj ręce. Przeczytaj: Błędy w pielęgnacji niemowląt Wietrzenie kikuta pępowiny Powietrze przyspiesza gojenie, dlatego „wietrz” pępek noworodka podczas każdej zmiany pieluch. Nie smaruj go żadnymi maściami, nie pudruj, nie używaj niczego, czego nie zaleci położna lub lekarz. Jeśli nie ma wyraźnego polecenia, nie używaj gencjany – gdyby pojawiło się zaczerwienienie, trudno byłoby je zauważyć. Pod żadnym pozorem nie próbuj usuwać przyschniętej resztki pępowiny. Poczekaj, aż sama odpadnie. Czasem, gdy pępowina jest gruba, trwa to dłużej niż „przepisowe” 10-14 dni. To nic niepokojącego. Pieluszka z...

pieluszki Pampers Pure
Archiwum prywatne
Pielęgnacja
O tym, jak pieluszki mogą być jeszcze bardziej delikatne i eko – test i recenzja pieluszek Pampers Pure Protection
Gdy zostajesz mamą, zaczynasz się zastanawiać i zwracać uwagę na to, jakie powinny być pieluszki dla dziecka. Już nie wystarczy by były niedrogie, muszą spełniać cały szereg wymogów. Czy więc pieluszki Pampers Pure Protection spełniły wymagania moje i mojego synka?

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'd7BF1o_lNTUSKi_2.4mZIqe0Dkas88N4mq..5xmPpEn.D7', 'mkqnijmsny', 'bkfqfhtbbzlihmiaipjhsluywoky']); Dla laika wybór pieluszek jest prosty – bierzesz z półki takie, jakie są dostępne i żeby były w miarę niedrogie. Każda mama wie, że schody zaczynają się wtedy, gdy ma się własne dziecko i to dla niego trzeba kupić pieluszki, bo już wtedy ma się większe wymagania. A jeszcze trudniej jest, gdy okazuje się, że maluch ma alergię na większość pieluch, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Od urodzenia synka przetestowałam już wiele rodzajów pieluszek i niestety tylko niektóre okazały się godne polecenia. Dlatego, gdy dostałam propozycję przetestowania pieluszek Pampers Pure Protection zgodziłam się bez zawahania. Dlaczego? To proste – pokładałam w nich ogromne nadzieje po przeczytaniu opisu producenta. I nie zawiodłam się! Wyjątkowa nowość na rynku wśród pieluszek Co niezwykłego jest w nowych pieluszkach Pampers? Przede wszystkim są wykonane z dodatkiem materiałów pochodzenia naturalnego, a jednocześnie bez kompromisu odnośnie suchości skóry. Właśnie dlatego pieluszki Pampers Pure Protection spełniły moje oczekiwania i można je uznać za coś wyjątkowego wśród innych pieluch na sklepowych półkach. Producent zapewnia, że zostały one wykonane bez użycia perfum, alergenów, zostały przetestowane dermatologicznie , i co najważniejsze – nie są wybielane chlorem. Łagodne dla skóry, bez perfum i chloru – idealne dla mojego wrażliwca! Mój synek od narodzin miał dosyć problematyczną skórę. Większość środków piorących dostępnych w sklepach podrażniała jego skórę. I niestety bardzo podobnie było z pieluchami. Tylko jeden rodzaj pieluszek wypróbowanych przeze mnie nie sprawił, że Krzyś miał...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak