Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama, spacer, niemowlę, wózek
Zakupy

Idealny wózek

...dla maluszka, ale także dla ciebie! Zastanawiasz się, który będzie lepszy: gondola czy nowoczesna spacerówka? A może modny trójkołowiec? Z nami nie popełnisz błędu przy zakupach.

Codzienne spacery z dzieckiem staną się uciążliwe, jeśli wybrany przez ciebie piękny wózek nie będzie mógł pokonać piaszczystej drogi, ugrzęźnie w windzie albo okaże się zbyt ciężki do wnoszenia na trzecie piętro. Podpowiemy ci, jak kupić pojazd dopasowany do wieku i potrzeb maluszka, a także do trybu życia całej rodziny. Trafny wybór gwarantowany!

Malec nie ma pół roczku
Najlepszy będzie dla niego wózek głęboki. Smyk leży w nim na płaskiej, twardej powierzchni, a to najzdrowsze dla delikatnego kręgosłupa. Gondola ochroni też smyka przed hałasem i chłodem. Zwróć uwagę, żeby była szeroka – szkrabowi nie może być ciasno (minimalne wymiary: 35 x 78 cm). W wózku muszą być uchwyty na doczepienie szelek.
Nasza rada: Chcesz zrezygnować z gondoli i od razu kupić malcowi spacerówkę? Wybierz taką, której dno można rozłożyć zupełnie płasko. Najlepiej, gdy jest dodatkowo wyposażona w specjalną torbę-nosidło z usztywnionym dnem dla niemowląt do trzeciego miesiąca życia. Spacerówka dla najmłodszych musi mieć też doskonałą amortyzację!

Smyk sam już siedzi
Najwyższy czas sprawić mu wózek spacerowy. Musi być wygodny. Siedzisko powinno być usztywnione, ale wyściełane, by dziecku nie było twardo. Nie może być też za wąskie (malec musi mieć swobodę ruchów nawet w kurtce). Oparcie wózka powinno być regulowane. W dobrej spacerówce smyk może zarówno siedzieć, być w pozycji półleżącej, jak i spać, ułożony płasko.
Nasza rada: Sprawdź, czy spacerówka ma regulowany podnóżek. Gdy malec na spacerze leży płasko, nóżki nie mogą mu zwisać.

Szkrab bez trudu chodzi i biega
Jeśli tak, z pewnością nie interesuje go spędzanie całego czasu na spacerze w wózku. Dla takiego malca potrzebujesz tzw. parasolki. To leciutka spacerówka, idealna dla smyka od około półtora roczku do dwóch, trzech latek. Przyda się, gdy maluszkowi znudzi się bieganie na spacerze lub będziesz chciała szybko się z nim przemieścić, np. do lekarza czy sklepu. Parasolka jest bardzo zwrotna: łatwo wejdziesz z nią do autobusu, pokonasz schody, zmieścisz się w drzwiach sklepu lub urzędu.
Nasza rada: W parasolkach najlepiej sprawdzają się podwójne skrętne kółka. Bardzo ważne jest jednak, by miały możliwość blokowania – wykorzystasz ją na nierównym terenie, aby wózek nie zmieniał co chwilę toru jazdy. Dobrze, gdy parasolka ma budkę lub przynajmniej daszek, który ochroni malca przed słońcem. W niektórych modelach tył budki jest tak odpinany, że może powstać przewiewny daszek.

Spacerujesz głównie w mieście
Nie musisz inwestować w droższy (i cięższy!) wózek na dużych pompowanych kołach. Wystarczą kółka średniej wielkości, także plastikowe. Najlepiej, żeby te przednie były skrętne z możliwością blokowania – dzięki nim łatwiej pokonasz wózkiem miejskie przeszkody.
Nasza rada: Nie kupuj spacerówki na bardzo małych, plastikowych kółkach – są oczywiście najlżejsze, ale bardzo słabo amortyzują wstrząsy. A to nie jest dobre dla malca, który większość czasu na spacerze spędza w wózku. Małe kółeczka sprawdzają się w tzw. wózkach przewozowych, czyli parasolkach.

Planujesz częste wypady w plener
Kup wózek na dużych pompowanych kołach. Pokona wyboiste ścieżki, sprawdzi się na plaży. I jest zdrowszy dla kręgosłupa – smyk nie będzie tak boleśnie odczuwał wszelkich drgań i wstrząsów. Ideałem w wózku dobrym na wycieczki za miasto są koła o średnicy 30–32 cm.
Nasza rada: Sprawdź, czy kółka łatwo się zdejmują. Wózek jeździ przez cały rok, bez względu na pogodę! Po każdej traperskiej wyprawie powinnaś je wypiąć i oczyścić z błota lub śniegu.

Często jeździcie samochodem
Zastanawiasz się, co wózek dziecięcy ma wspólnego z autem? Wbrew pozorom bardzo dużo! Przede wszystkim, jeśli planujecie wozić wózek w bagażniku, musi się tam... swobodnie zmieścić. Dlatego przed zakupem sprawdźcie wymiary pojazdu malca po złożeniu. Jeśli w bagażniku mieści się tylko po zdjęciu kółek, poszukajcie nieco mniejszego modelu. Konieczność rozbierania wózka na części pierwsze przy każdym pakowaniu go do auta może naprawdę szalenie uprzykrzyć życie...
Nasza rada: Jako zmotoryzowani rodzice powinniście przemyśleć kupno modelu z możliwością wpinania fotelika do stelaża wózka. Koniecznie sprawdź przy tym, czy fotelik rzeczywiście będzie do niego idealnie pasował!

Mieszkasz na wysokim piętrze
Jeśli w twoim bloku nie ma windy albo wózkowni, gdzie można zostawić pojazd, kup wózek jak najlżejszy. O jego wadze w największym stopniu decyduje stelaż – najlepsze są te wykonane z lekkiego aluminium. Niestety, takie modele są też najdroższe. Jeżeli jednak masz w perspektywie dźwiganie wózka dwa razy dziennie po schodach, zastanów się, czy nie lepiej wyłożyć pokaźniejszą sumę i zapewnić sobie większy komfort. Jeśli kupujesz spacerówkę dla starszego smyka, wybierz lekki model, który można składać jednym ruchem ręki.
Nasza rada: Warto zwrócić uwagę, czy do wózka jest dołączony pas, dzięki któremu można go po złożeniu zarzucić na ramię. Wtedy z łatwością pokonasz każde schody!

Zadbana skóra najmłodszych dzieci

Zakupy
Wózek dla dziecka
Znalezienie i kupno wymarzonego wózka to tylko połowa sukcesu. Trzeba o niego dbać, by długo wyglądał i funkcjonował jak nowy.

Producenci wciąż wymyślają nowe rozwiązania – dbają nie tylko o funkcjonalność wózków, ale też o ich estetykę. Niestety, niektóre czasem się psują. Dlatego przed zakupem warto się dowiedzieć, na jakie elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę i jak konserwować wózek, by w przyszłości uniknąć kłopotów na spacerze. Wybór Zanim wybierzesz się do sklepu z wózkami, zasięgnij rady koleżanek albo poczytaj internetowe fora. Mamy, które eksploatują już ten wymarzony, najlepiej znają jego mocne i słabe strony. Decydując się na konkretny model zwróć uwagę na dwa elementy: mechanizm składania oraz kółka. Im więcej w wózku przycisków, tym większe ryzyko, że jeden z nich ulegnie awarii. Pamiętaj, że mechanizm powinien być wyposażony w mocne blokady zabezpieczające przed samoczynnym złożeniem. Jeśli kupujesz duży wózek, zdecyduj się na duże, pompowane koła z dobrymi amortyzatorami. Zaczepy umożliwiające demontaż kółek powinny być metalowe, a zdejmowanie i nakładanie koła nie może wymagać od Ciebie dużej siły. Sprawdź, czy napy są wykonane z metalu czy plastiku. Metalowe są mocne, ale mogą rdzewieć, niszcząc materiał. Upewnij się, czy można zdjąć całą tapicerkę do prania (z siedziskiem). Utrzymywanie wózka w czystości to główne zalecenie serwisów. Raz na dwa miesiące trzeba zdjąć tapicerkę i kosz, umyć rurki stelaża i nasmarować wszystkie mechanizmy składania. Zepsute napy naprawisz u szewca, kaletnika albo w punkcie naprawy wózków. Konserwacja Najczęstszy problem to koła. Odpadają, nierówno jeżdżą, wychylając się na boki... Dlaczego? Zwykle z powodu niewłaściwego użytkowania. Pamiętaj, by raz na dwa tygodnie je zdjąć i umyć wodą z detergentem. Koniecznie trzeba pozbyć się piasku i kurzu! Potem spryskaj miejsca, w których obracają się kółka preparatem CX-80 lub WD-40. Uwaga! Kółek nigdy nie smarujemy smarem! Wchłania...

Pielęgnacja
Spacer superspacerówką
Jeśli Twoje dziecko nauczyło się już siedzieć? Wybierz więc dla malca wygodną i bezpieczną spacerówkę.

Jeśli Twoje dziecko nauczyło się już siedzieć, za żadne skarby nie będzie chciało jeździć w głębokim wózku – świat oglądany z pozycji siedzącej jest przecież o wiele ciekawszy. Wybierz więc dla malca wygodną i bezpieczną spacerówkę. Producenci prześcigają się w ulepszaniu i upiększaniu wózków. Zmieniają się modele i kolory, a nawet liczba kółek – spacerówka wcale nie musi mieć czterech. Jednak to, jak wózek wygląda czy ile ma kółek, jest sprawą drugorzędną. Spacerówka powinna być przede wszystkim wygodna dla dziecka, a dla Ciebie łatwa w użytkowaniu. Maluszek będzie z niej intensywnie korzystał do drugiego a nawet trzeciego roku życia, dlatego lepiej nie oszczędzać na tym zakupie. Pomożemy Ci wybrać najlepszy model spacerówki. Dla maluszka i starszego Zanim zdecydujesz, jaką kupić, weź pod uwagę wiek dziecka. Dla malucha, który dopiero nauczył się siedzieć (ma niewiele ponad pół roku), trzeba wybrać inną spacerówkę niż dla półtorarocznego brzdąca, który jest zdecydowanie bardziej ruchliwy. Dla siedzącego niemowlęcia dobry będzie wózek z miękko wyłożonymi brzegami i miękkim pałąkiem, żeby maluszek nie uderzył się, gdy np. najedziesz na jakąś nierówność. Powinien też mieć niezbyt twardą amortyzację. Starszemu dziecku kup spacerówkę z odpinanym pałąkiem i na tyle niską, by maluch mógł sam do niej wchodzić – nie będziesz wtedy musiała dźwigać dość ciężkiego już brzdąca. Wózek dla młodszych, jak i dla starszych powinien mieć regulację oparcia (najlepiej trzystopniową), abyś mogła opuścić oparcie do wygodnej pozycji leżącej, gdy dziecko zaśnie na spacerze. Dla bezpieczeństwa dobrze jest, gdy ma hamulce na przednich i tylnych kołach. W mieście i w terenie Jeśli mieszkasz poza miastem lub często chodzisz na spacery do lasu, albo uprawiasz sport i chcesz brać ze sobą malucha, wybierz wózek z dużymi...

mama, niemowlę, wózek dziecięcy, spacer
Panthermedia
Zakupy
Bryka dla smyka
Wózek musi być bezpieczny, wygodny i funkcjonalny. Jak znaleźć taki ideał? Oto pytania, które pomogą ci wybrać model najlepszy dla twojego malucha.

Dziecko spędza w wózku sporo czasu, zwłaszcza latem. Ale spacer łatwo może się zamienić w koszmar, jeśli wózek nie będzie w stanie pokonać piaszczystej drogi lub ugrzęźnie w windzie. Dlatego zanim kupisz konkretny model, zadaj sobie kilka pytań. I koniecznie sprawdź opinie o popularnych wózkach dziecięcych . Po jakim terenie wózek będzie jeździł najczęściej? Na spacery po równych deptakach wystarczy wózek z czterema małymi, lżejszymi kółkami. Jeżeli chodzisz głównie po bezdrożach czy plaży, pomyśl o trzy- czy czterokołowcu na skrętnych, większych, pompowanych lub piankowych kołach (najlepiej o średnicy 30–32 cm). W takim wózku maluch nie będzie odczuwał wstrząsów. Czy będziecie nosić go po schodach? Ważne jest wtedy, by wózek miał lekki stelaż. Najlżejsze są wykonane z aluminium  – ale takie modele są też najdroższe. Jeżeli jednak będziesz dźwigać wózek dwa razy dziennie, może lepiej zapłacić więcej i nie cierpieć z powodu bólu pleców? Kto najczęściej będzie prowadził wózek? Jeśli różne osoby, model powinien mieć regulowaną wysokość rączki (zwłaszcza jeśli osoby prowadzące wózek bardzo różnią się wzrostem). Dobrze też sprawdza się rączka przekładana, dzięki której dziecko może siedzieć przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Często jeździcie samochodem? Wbrew pozorom ma to wiele wspólnego z wózkiem. Jeśli planujecie wozić go w bagażniku, musi się on tam... zmieścić. Można zdjąć tapicerkę? Malcowi może się ulać podczas spaceru, może wylać w wózku soczek, wytrzeć w niego umorusane łapki. Zamiast szorować tapicerkę gąbką, wygodniej ją wypiąć i wyprać w pralce. [CMS_PAGE_BREAK] Jak wygląda budka? Powinna łatwo się składać i doskonale chronić przed słońcem i wiatrem. Dobrze, jeśli ma pośrodku okienko z przezroczystej folii – w każdej chwili będziesz mogła...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak