Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka
Fotolia
Zakupy

Nawilżacz powietrza dla dzieci: jaki wybrać?

Nawilżacz powietrza dla dzieci to prawdziwy wybawca, kiedy w pokoju malucha jest suche powietrze. Przy katarze nieodzowny! Ale jaki nawilżacz powietrza będzie najlepszy dla dziecka? Podpowiadamy!

Nawilżacz powietrza dla dziecka w sezonie grzewczym może być zbawienny. Suche powietrze powoduje wysychanie śluzówki nosa, a w efekcie katar, często kaszel, problemy z oddychaniem, dlatego ważne jest, żeby powietrze w pokoju dziecka miało odpowiednią wilgotność. Nawilżacz powietrza pomoże w walce z suchym powietrzem i zapewni odpowiednią wilgotność. Jednak w sklepach jest wiele rodzajów nawilżaczy powietrza, jaki będzie najlepszy dla dziecka

Spis treści:
Nawilżacz powietrza dla dzieci: jaki wybrać?
Nawilżacz powietrza dla dziecka: na co zwracać uwagę przy wyborze?
Nawilżacz powietrza dla dzieci: rodzaje
 

Nawilżacz powietrza dla dzieci: jaki wybrać?

Nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego może być nie tylko funkcjonalny, lecz także estetyczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli nawilżaczy przeznaczonych specjalnie do pokoi dziecięcych, są one w zabawnych dziecięcych kształtach, np. kwiatka, pociągu. Taki nawilżacz powietrza dla dziecka spełnia swoją funkcję, a dodatkowo stanowi niebanalny element dekoracyjny. 

Nawilżacz powietrza dla dzieci: na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierając nawilżacz powietrza dla dziecka, zwróć uwagę na wady i zalety różnych rodzajów nawilżaczy. Nawilżacze poprawiają wilgotność powietrza, ale niektóre mają też dodatkowo wbudowane inne przydatne funkcje. Wybór nawilżacza zależy oczywiście od twoich potrzeb, ale też od zasobności portfela. Najtańsze nawilżacze to te tradycyjne, a najdroższe na rynku to nawilżacze ultradźwiękowe. 

Nawilżacz powietrza dla dziecka: rodzaje

Na rynku znajdziesz bardzo różne nawilżacze powietrza dla dziecka. Jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne w walce z suchym powietrzem. Oczyszczać i nawilżać powietrze można poprzez zainstalowanie w domu jednego z nich. Do wyboru masz:

  • Tradycyjne nawilżacze - ceramiczne naczynia zawieszane na kaloryferze – są tanie, ale działają na niewielkim obszarze i słabiej od elektronicznych nawilżaczy.
  • Nawilżacze parowe – na prąd – pobierając dość dużo prądu, a para jest gorąca, może więc poparzyć dziecko.
  • Do pokoju dziecięcego lepszy będzie więc nawilżacz ewaporacyjny, który zasysa powietrze z pomieszczenia – jego wadą jest jednak to, że hałasuje.
  • Jeśli głośna praca nawilżacza może przeszkadzać twojemu dziecku w śnie, wybierz nawilżacz ultradźwiękowy – jest droższy, ale energooszczędny i cichy. Działa dzięki rozbijaniu cząstek wody ultradźwiękami.


Zobacz też:

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

katar, nawilżanie powietrza
Materiały prasowe: Topcom Kidzzz
Zdrowie
Mokre ręczniki czy nawilżacz: czym najlepiej nawilżyć powietrze w pokoju
Gdy grzeją kaloryfery, powietrze w domu jest strasznie suche. Jeśli go nie nawilżysz, maluch może mieć zatkany nos!

Jeśli katar u dziecka pojawia się tylko w nocy, nie musi to być wcale objaw infekcji. Często przyczyną takich dolegliwości jest zbyt ciepłe i jednocześnie suche powietrze w domu. Przeczytaj jak skutecznie temu zapobiegać. Wietrz pokój Rób to nawet kilka razy dziennie – dopływ świeżego powietrza jest niezbędny. To konieczne nawet przy największych mrozach. W powietrzu na dworze znajduje się znacznie więcej wilgoci i jest ono chłodniejsze. To dlatego maluchowi na spacerze łatwiej oddychać, nawet kiedy ma katar. Oczywiście gdy wietrzysz zimą, zabierz dziecko do drugiego pokoju. Uważaj na przeciągi! Zakręć (troszkę) kaloryfery Dbaj, by w pokoju nie było za gorąco. Temperatura nie powinna przekraczać 20–22°C. Jeśli jest za ciepło, nawet najlepsze nawilżanie nie pomoże. Przeciwnie: zrobi się wtedy parówka, bardzo szkodliwa. Ciepło i wilgoć to najlepsze warunki dla rozwoju roztoczy kurzu domowego i pleśni, na które sporo dzieci jest uczulonych! Koniecznie pamiętaj, by łóżeczko nie stało blisko kaloryfera, gdyż maluszkowi będzie w czasie snu za sucho i za gorąco. Połóż na kaloryfer mokre ręczniki i pieluszki Trzeba je dobrze zmoczyć, potem zaś lekko wykręcić, by woda nie kapała na podłogę. To najprostszy sposób nawilżenia pokoju. Musisz tylko pamiętać, by ręczniki były stale mokre, również w nocy. Dlatego wybieraj grubsze, z których woda tak szybko nie wyparuje. Rozwieś też mokre pieluchy przy łóżeczku Zrób to koniecznie, jeśli malec ma katar. Umieść je w takim miejscu, by dziecko nie spało z główką na mokrej pieluszce. Możesz też w pokoju ustawić kilka pojemników z wodą (ale koniecznie zimną, by dziecko przypadkiem się nie poparzyło!). [CMS_PAGE_BREAK] Kup nawilżacz Dzięki niemu najłatwiej Ci będzie utrzymać odpowiednią wilgoć w mieszkaniu. Do wyboru masz różne rodzaje nawilżaczy. Są modele wyposażone w czujniki...

Edipresse
Zdrowie
Jak dobrze nawilżyć pokój smyka?
Gdy zaczynają grzać kaloryfery, w domu jest ciepło, ale i strasznie sucho. Jeśli nie nawilżysz powietrza, maluch może mieć kłopoty z... nosem!

Dzieciom dość często zimą dokucza dziwny katar. Pojawia się tylko w nocy. Dzieci nie mogą wtedy oddychać przez nos, często wybudzają się i płaczą. Nic dziwnego, że rano są niewyspane i trochę pokasłują. W ciągu dnia nic się nie dzieje. Większość mam podejrzewa, że szkrab znowu złapał jakąś infekcję. Tymczasem dziecku zwykle nic nie jest, a kłopoty z nosem to wina zbyt ciepłego i mało wilgotnego powietrza w domu. Wystarczy wietrzyć mieszkanie i lekko je nawilżyć. Tylko jak to zrobić, żeby nie przedobrzyć (za duża wilgoć też jest szkodliwa)? Oto najważniejsze zasady. Nie zapominaj o wietrzeniu Rób to nawet kilka razy dziennie – dopływ świeżego powietrza jest niezbędny. To konieczne nawet przy największych mrozach. W powietrzu na dworze znajduje się znacznie więcej wilgoci i jest ono chłodniejsze. To dlatego maluchowi na spacerze łatwiej oddychać, nawet kiedy ma katar. Oczywiście gdy wietrzysz zimą, zabierz dziecko do drugiego pokoju. Uważaj na przeciągi! Zakręć (troszkę) kaloryfery Dbaj, by w pokoju nie było za gorąco. Temperatura nie powinna przekraczać 20–22 stopni C. Jeśli jest za ciepło, nawet najlepsze nawilżanie nie pomoże. Przeciwnie: zrobi się wtedy parówka, bardzo szkodliwa. Ciepło i wilgoć to najlepsze warunki dla rozwoju roztoczy kurzu domowego i pleśni, na które sporo dzieci jest uczulonych! Koniecznie pamiętaj, by łóżeczko nie stało blisko kaloryfera, gdyż maluszkowi będzie w czasie snu za sucho i za gorąco.   Kup dobry nawilżacz Dzięki niemu najłatwiej ci będzie utrzymać odpowiednią wilgoć w mieszkaniu. Do wyboru masz różne rodzaje nawilżaczy. Są modele wyposażone w czujniki wilgotności, które regulują jej poziom w pomieszczeniu. Możesz też kupić profesjonalne urządzenie, które nie tylko nawilży, ale także oczyści powietrze. Niektórzy producenci wykorzystują substancję antybakteryjną, która...

mama, maluch, dziecko
Zdrowie
Jak nawilżać powietrze w sypialni dziecka? Nawilżacze powietrza i inne metody
20 stopni Celsjusza i ani trochę więcej – tyle powinna wynosić temperatura w sypialni dziecka. Jeśli powietrze będzie za ciepłe i za suche, wysuszy się śluzówka w nosku dziecka: a wtedy już tylko krok do kataru i przeziębienia. Sprawdź, jak dobrze nawilżać powietrze w sypialni dziecka!

Nawilżacz  powietrza nie tylko pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność w mieszkaniu (w sezonie grzewczym spada ona nawet o połowę), ale też oczyszcza powietrze z pyłków i kurzu. Nawilżanie powietrza jest bardzo ważne, bo ciepłe i suche powietrze w domu to częsta przyczyna problemów z noskiem dziecka. Katar u niemowlaka zazwyczaj pojawia się tylko w nocy albo rano. Dziecko nie może oddychać przez nos, często wybudza się i płacze. Już jesteś pewna, że zaczyna się kolejna infekcja, tymczasem... w ciągu dnia nic się nie dzieje. Dziecko oddycha swobodnie, nosek jest czyściutki. Dopóki nie pójdzie spać, bo wtedy znów zaczyna płakać, sapać, pochrapywać – i tak w kółko. Aby pomóc dziecku, wystarczy często wietrzyć mieszkanie i lekko nawilżyć powietrze . Jak to zrobić, aby powietrze nie było ani za suche, ani zbyt wilgotne? Co zrobić, by mieszkanie nie było wrogiem dziecka? Można kupić nawilżacz powietrza lub wypróbować inne metody nawilżania powietrza w mieszkaniu. Oto najważniejsze zasady wyboru dobrego nawilżacza powietrza i utrzymywania prawidłowej wilgotności powietrza w domu. Nawilżacz powietrza Nawilżacz powietrza pomaga na suche i ciepłe powietrze w domu, które bardzo nie służy małym dzieciom. Do wyboru masz kilka rodzajów nawilżaczy. Są nawilżacze powietrza wyposażone w czujniki wilgotności, które regulują jej poziom w pomieszczeniu. Niektórzy producenci wykorzystują też substancje, które zapobiegają rozwojowi bakterii i pleśni . Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Wszystkie nawilżacze powietrza wykorzystują wodę, jednak para może być gorąca, zimna lub... niewidoczna! Możesz wybierać spośród następujących nawilżaczy: Nawilżacze parowe (termiczne) . W zbiorniku jest grzałka. Woda w środku gotuje się, powstaje para, która wydostaje się na zewnątrz. Zaletą tego typu nawilżacza jest niska cena i to, że można łatwo dodawać...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz