Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
fotelik samochodowy, niemowlę, auto
Zakupy

Kupujemy fotelik samochodowy

Przeczytaj, jakie błędy są najczęściej popełniane przy zakupie fotelika dziecięcego oraz podpowiadają prawidłowe rozwiązania.

Wśród najczęściej popełnianych błędów przy zakupie samochodowego fotelika dziecięcego można wymienić między innymi:
1) Niedostosowanie fotelika do indywidualnych potrzeb dziecka, przede wszystkim jego wagi.
2) Sugerowanie się ceną.
3) Kupowanie używanego fotelika. Nie znając historii fotelika, można dokonać zakupu produktu, który nie zadziała odpowiednio w przypadku kolizji. Każdy fotelik po jakimkolwiek uderzeniu powinien zostać wymieniony.

Fotelik powinien być:

1) Funkcjonalny, to znaczy dostosowany do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Należy zmieniać fotelik, kiedy dziecko osiągnie wagę będącą górną granicą działania fotelika lub kiedy głowa wystaje ponad fotelik. W przeciwnym razie fotelik nie zadziała jak powinien.

2) Zamontowany odpowiednio w samochodzie. Noworodki i niemowlęta do 9 kilogramów powinny być przewożone w fotelikach odwróconych tyłem do kierunku jazdy. Nigdy jednak na przednim siedzeniu, jeżeli poduszka powietrzna nie jest odłączona. Dzieci, które osiągnęły wagę 9 kilogramów mogą być przewożone przodem do kierunku jazdy. Fotelik powinien być zamontowany bardzo dokładnie i stabilnie.

3) Odpowiednio wyposażony technicznie. Jeżeli samochód jest wyposażony w system do mocowania ISOFIX, właściwym rozwiązaniem jest zamontowanie fotelika z tym systemem. Nowym rozwiązaniem na rynku jest ponadto system pasów krzyżowych, które w znaczący sposób zmniejszają przeciążenia działające na ciało dziecka podczas kolizji.

4) Opatrzony w odpowiednie atesty bezpieczeństwa, instrukcje obsługi. Fotelik powinien odpowiadać standardom europejskim, posiadać certyfikat bezpieczeństwa ECE Regulation 44, atesty bezpieczeństwa oraz certyfikaty jakości. Należy wystrzegać się fotelików produkowanych w Chinach. Jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji fotelików jest wątpliwej jakości.

5) Wyposażony w etykietę z informacją o produkcie. Powinny tam się również znaleźć m.in. informacje o dacie produkcji, numerze serii oraz grupie wagowej dziecka, dla którego jest przeznaczony.

6) Wyposażony w okres gwarancji dłuższy niż jeden rok. Foteliki najwyższej jakości mają dwuletni okres gwarancji. Produkty z krótszą gwarancją są odpowiednio tańsze, ale na pewno dużo gorszej jakości. 


Dyskutuj na forum: Czy któraś mama może polecić fotelik samochodowy?
 

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Dlaczego warto dziecko przewozić w foteliku
Facebook
Aktualności
Te szokujące zdjęcia sprawią, że już zawsze będziesz przewodzić dziecko bezpiecznie
Kolejna mama publikuje na Facebooku mocną fotografię i ostrzega. W ten sposób chce uświadomić rodzicom, że fotelik może uratować życie dziecka.

Często rodzice, wpinając swoje dziecko do fotelika samochodowego robią to odruchowo i nie skupiają się zbytnio na tej czynności. Są także rodzice, którzy, (szczególnie przy długich podróżach lub na krótkich dystansach) pozwalają dziecku swobodnie brykać po tylnej kanapie. Jednak jest to fatalny pomysł! Kolejna mama przestrzega i publikuje mocne zdjęcie, by uświadomić, że fotelik może uratować życie dziecka. Tak blisko domu Amy Butcher jest mamą dwóch dziewczynek i ostatnio przeżyła chwile grozy. Zaledwie 5 minut od domu kierowca, prowadzący pojazd bez prawa jazdy, z impetem uderzył w jej samochód. Uderzenie było tak silne, że samochód Amy dachował. Kobieta była przerażona, gdyż na tylnym siedzeniu były jej córeczki. Amy wyszła z wypadku z kilkoma siniakami, a dziewczynki nie mają żadnych zdrapań. Kobieta postanowiła jednak pokazać, co się stało z jej samochodem na Facebooku, by przypomnieć rodzicom, jak bardzo istotne jest wpinanie dziecka, nawet jeśli jedzie się przecznicę dalej. Kobieta zaznacza, że nie słuchała głośno muzyki, jechała zgodnie z przepisami, dzieci były cicho i jej nie rozpraszały, nie patrzyła także na telefon, jednak nie uchroniło jej to przed wypadkiem. Amy, opowiadając swoją historię, pragnie uświadomić rodzicom, że nie zawsze mamy wpływ na to, co się dzieje na drodze, ale za to zawsze możemy skontrolować fotelik samochodowy dziecka. Fotelik to podstawa Specjaliści od lat przekonują rodziców, że jedynie fotelik może zagwarantować dziecku bezpieczeństwo podczas kolizji. Podstawą jest wybranie dobrego fotelika oraz odpowiednie jego zamontowanie, jednak na tym nie koniec. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak to robić prawidłowo. Szczególnie jest to istotne w okresie zimowym, gdy większość rodziców przewozi dzieci w kurtkach , choć nie powinno. Niezwykle ważne jest, by za każdym razem, gdy wpina się dziecko, kontrolować to,...

fotelik samochodowy, niemowlę
Panthermedia
Pielęgnacja
Maluch w foteliku
Innej możliwości po prostu nie ma: nawet w czasie najkrótszej podróży autem dziecko powinno być bezpiecznie zapięte w foteliku.

To się liczy! Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas kupna. Atesty Fotelik powinien posiadać certyfikat bezpieczeństwa ECE Regulation 44, atesty bezpieczeństwa oraz certyfikaty jakości. Zwróć uwagę, czy wybrany przez ciebie model jest opatrzony etykietą z informacjami o dacie produkcji, numerze serii oraz grupie wagowej dziecka, dla którego jest przeznaczony. Gwarancja Modele najwyższej jakości mają dwuletni okres gwarancji. Foteliki z krótszą gwarancją są tańsze, ale gorszej jakości. Wymiary Kupowanie na wyrost tutaj nie wchodzi w grę: aby fotelik, był bezpieczny, musi być dostosowany do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Kiedy maluch urośnie i jego głowa zacznie wystawać ponad fotelik (albo kiedy jego waga osiągnie granicę działania fotelika), nie zwlekaj z kupnem większego modelu. W pierwszych miesiącach przyda się fotelik-nosidełko (od urodzenia do 13 kg). Dla starszych maluchów przeznaczony jest fotelik od 9 do 18 kg. Sposób montażu Foteliki można montować na dwa sposoby: pasami bezpieczeństwa lub na bazie ISOFIX zamontowanej na stałe w samochodzie. Ten drugi jest wygodniejszy. Noworodki i niemowlęta ważące do 9 kg powinny być przewożone w fotelikach odwróconych tyłem do kierunku jazdy (można zamontować fotelik na przednim siedzeniu, ale tylko wtedy, kiedy nie ma poduszki powietrznej). Dzieci, które ważą ponad 9 kg, mogą już siedzieć przodem do kierunku jazdy. Bezpieczeństwo Najlepsze modele mają zabezpieczenia boków głowy malca. Często posiadają też system pasów krzyżowych (zapinają się trochę trudniej, ale za to zmniejszają przeciążenia działające na ciało dziecka podczas kolizji). Wygoda Aby fotelik zasłużył na miano wygodnego, powinien mieć regulowane siedzisko, tak żeby dziecko mogło w nim nie tylko siedzieć, ale też leżeć. To ważne, zwłaszcza podczas długich podróży. Kiedy malec zaśnie, będzie...

miś, przytulanka, samochód, pas
© Pascal Huot - Fotolia.com
Zakupy
Najczęstsze błędy popełniane przez rodziców montujących foteliki samochodowe
Foteliki samochodowe są po to, aby dziecko w aucie było bezpieczne. Często o tym zapominamy podczas zakupów, kierując się ceną i wyglądem fotelika. O czym warto pamiętać kupując fotelik samochodowy? Jakie błędy popełniamy przy jego montażu?

Zamontowanie fotelika samochodowego dla dziecka w pojazdach osobowych jest prawnym wymogiem. Brak fotelika grozi mandatem w wysokości 150 zł (6 punktów karnych). Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym mówią, że dziecko mające poniżej 150 cm wzrostu musi być przewożone w specjalnym foteliku samochodowym. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy na rynku nie ma dostępnych fotelików odpowiadających wadze dziecka lub w samochodzie podróżuje 3 dzieci i nie ma możliwości zamontowania trzeciego fotelika. Często zapominamy, że wybór fotelika samochodowego  to nie wszystko. Żeby fotelik spełniał swoją funkcję i przewożenie dzieci było bezpieczne – należy go właściwie zamontować .  Jak prawidłowo zamontować fotelik samochodowy? O tym powinnaś pamiętać, montując fotelik samochodowy: • Wybierając fotelik weź pod uwagę wzrost i wagę dziecka . • Kupując fotelik sprawdź, czy pasuje do twojego samochodu. • Ustaw fotelik pod odpowiednim kątem . • Fotelik musi być stabilny. • Sprawdź, czy pasy bezpieczeństwa są prawidłowo zapięte . • Dwa razy się zastanów przed wyborem podstawki samochodowej.  Poznaj 7 sposobów na nudę w podróży . Fotelik dla noworodka i niemowlaka: o czym pamiętać? Na rynku jest wiele rodzajów fotelików samochodowych. Ich dobór zależy od wagi dziecka. W fotelikach dla noworodków i niemowląt, o najniżej klasie wagowej – 0-13 kg – należy sprawdzić, czy głowa dziecka nie wystaje poza stelaż i jak ustawione są ramiona. Foteliki w tej klasie są montowane zawsze tyłem do kierunku jazdy . Noworodek i niemowlę ma jeszcze bardzo delikatny kręgosłup, któremu należy zapewnić odpowiednie podparcie. Podczas wypadku siła nacisku w foteliku 0-13 kg jest rozłożona na całą powierzchnię pleców. Zmniejsza tym samym obciążenie szyi.    W przypadku fotelików dla...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak