Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
wózek dla dziecka
Fotolia
Zakupy

Kupujemy wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

W gondoli niemowlę jeździ tylko przez pół roku, ale spacerówka może posłużyć mu nawet przez kolejne 3 lata. Dlatego wybierz taką, która przetrwa wszystkie (wy)boje. 

Z dziecięcym wózkiem jest jak z mężem  – to, co podoba się jednej z nas, dla drugiej może zupełnie nieciekawe. Żeby więc uniknąć rozczarowania, nie kupuj tego samego modelu, co koleżanka, tylko najpierw zastanów się, czego potrzebujesz.

Jeśli mieszkasz na 4. piętrze bez windy – przemyśl sprawę wagi wózka. Jeśli masz dom pod lasem – skup się na dobrych, amortyzowanych kołach, które nawet po piasku idą jak burza. W dziecięcym wózku ważny jest każdy szczegół: rączka, tapicerka, budka czy podnóżek. Przede wszystkim natomiast skup się na tym, czy:

…wózek łatwo się składa

Jeżeli planujesz przechowywać wózek np. w przedpokoju mieszkania albo – to częsta opcja – w bagażniku auta, koniecznie sprawdź, czy wybrany przez ciebie model można złożyć jednym prostym ruchem. Być może na pierwszy rzut oka szybkie składanie i rozkładanie wózka nie wydaje się aż tak ważną cechą, ale po miesiącu codziennego szarpania się z oporną spacerówką – na pewno będziesz radziła każdej innej mamie, żeby przed kupnem spacerówki dobrze sprawdziła tę funkcję. 
 

…jest uniwersalny 

Jeśli nie chcesz inwestować najpierw w gondolę, a potem w spacerówkę, tylko kupić raz a dobrze, zainwestuj w wielofunkcyjny wózek uniwersalno-spacerowy, który można łatwo zmienić z głębokiego wózka dla najmłodszych niemowląt w spacerówkę dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Wózki głęboko-spacerowe zazwyczaj mają jeszcze możliwość wpięcia w stelaż fotelika samochodowego, co jest bardzo użyteczne np. gdy masz mały bagażnik w samochodzie. 

…lekko się prowadzi 

Małe i skrętne kółka: plastikowe albo piankowe, są lekkie  i łatwiej się mieszczą do bagażnika niż koła pompowane, ale za to te drugie zapewniają o wiele płynniejszą jazdę na nierównościach. Warto pomyśleć o nich, jeśli planujesz spacery po lesie albo… w miejskiej dżungli, której chodniki pozostawiają sporo do życzenia.

Kółka w wózku to bardzo ważna sprawa. Jeśli planujesz sporo chodzić, pomyśl nad wózkiem z samonastawnymi przednimi kółkami, które można w razie potrzeby zablokować. Samonastawne kółka są bardzo wygodne na płaskim i równym terenie, ale jeśli nie mają blokad – będą „tańczyć” na nierównościach.

…pasuje zarówno do mamy, jak i taty dziecka

Jeśli oboje jesteście podobnego wzrostu to zwykle nie ma problemu z wózkiem. Ale jeśli ty jesteś niewysoka, a  twój partner spokojnie mógłby być koszykarzem – wtedy trzeba poszukać spacerówki z teleskopową rączką, dzięki której można dopasować wózek do wzrostu tego, kto akurat go prowadzi. 

…jest zdrowy dla plecków dziecka

Najlżejszym modelem spacerówki jest tzw. parasolka, czyli bardzo prosty wózek, przeznaczony zwykle dla dzieci powyżej 1. roku. Niestety wadą wielu parasolek jest to, że się nie rozkładają, przez co nie nadają się na dłuższe spacery. Jeśli decydujesz się na parasolkę, najlepiej wybierz taką, która posiada czterostopniową regulacją oparcia - sprawdź opinie o wózkach spacerowych. W takiej parasolce-spacerówce dziecko może się wygodnie położyć i zasnąć.

Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka? - film

syrop z buraka
Fotolia
Zdrowie
Jak przygotować syrop z buraka?
Jest świetny na przeziębienie i dużo smaczniejszy niż syrop z cebuli. Jest też świetnym źródłem żelaza, co szczególnie ważne dla małych anemików. Oto szybko sposób na przygotowanie pysznego syropu z buraka dla dziecka.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px Helvetica; min-height: 17.0px} Syrop z buraka z łatwością przygotujesz w domu - nie trzeba go nawet gotować. Wystarczy jeden dzień i syrop z buraka zrobi się niemal sam. Potem trzeba go tylko zlać do buteleczki i regularnie podawać dziecku.  Jak działa syrop z buraka? Syrop z buraka, podobnie jak  sok z buraków ,  jest szczególnie polecany przy przeziębieniach, uporczywym kaszlu czy chrypce . Działa wykrztuśnie, pomagając przy oczyszczaniu dróg oddechowych. Ma sporo żelaza, a dla przyszłych mam ważne jest to, że stanowi bogate źródło kwasu foliowego , który korzystnie wpływa na rozwój nienarodzonego dziecka. Jak przygotować syrop z buraka? Buraka ćwikłowego obierz, pokrój w drobną kostkę i zasyp 4 łyżkami cukru lub dodaj do niego łyżkę miodu. Odstaw na cały dzień. Następnego dnia rano przecedź syrop z buraka przez sitko i przelej do osobnego naczynia, najlepiej zamykanej buteleczki. Przechowuj w lodówce. Jeśli chcesz zrobić większą ilość syropu, odpowiednio zwiększ ilość składników. Jak podawać syrop z buraka?  Dziecku powyżej 1. roku życia podawaj syrop 2 razy dziennie po łyżeczce.  Zobacz też: Jaki miód jest najlepszy dla dziecka?

objawy różyczki
Adobe Stock
Zdrowie
Objawy różyczki – nie tylko wysypka na ciele
Najbardziej charakterystyczne objawy różyczki to wysypka i gorączka. Początkowo choroba wygląda ja zwykła infekcja i dopiero z upływem czasu mogą pojawić się zmiany skórne, ale nie muszą. Dlatego czasami objawy różyczki można pomylić z innymi chorobami.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px Helvetica; min-height: 19.0px} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 18.0px; font: 16.0px Arial; color: #1d1d1d; -webkit-text-stroke: #1d1d1d} span.s1 {font-kerning: none} Z reguły pierwszym objawem różyczki u dziecka jest złe samopoczucie, ale bywa i tak, że różyczka przebiega całkowicie bezobjawowo. Powikłaniami po chorobie może być odwodnienie, zapalenie stawów u chorych płci żeńskiej, bóle jąder i zapalenie najądrzy u chorych płci męskiej. Rzadko zdarza się zapalenie wątroby oraz małopłytkowość, której konsekwencją mogą być zaburzenia krzepnięcia krwi. Spis treści: Objawy różyczki Różyczka – początek choroby Różyczka – jak wygląda wysypka Czy różyczka swędzi? Jak odróżnić różyczkę od ospy i odry Jak można się zarazić różyczką Objawy różyczki Różyczka u dzieci  występuje zwykle w wieku 4-9 lat. Pierwszym etapem choroby jest złe samopoczucie u dziecka, przypominające przeziębienie lub łagodną grypę. Objawy różyczki to najczęściej:  gorączka (przeważnie niewysoka) katar powiększenie (niebolesne) węzłów chłonnych na karku i potylicy wysypka. Chorobie mogą towarzyszyć: ból głowy, kończyn, gardła, brak apetytu, nudności oraz zapalenie spojówek . Większość dzieci przechodzi różyczkę bardzo łagodnie lub z niewielkimi objawami. Czasami jednak symptomy choroby są niemal niewidoczne i można powiedzieć, że przebiega ona bezobjawowo. Zdarza się, że niektóre dzieci nie mają wysypki. Jedynym objawem różyczki są wtedy powiększone węzły chłonne . Przechorowanie tej choroby uodparnia dziecko na całe życie. Dziecko chorujące na różyczkę zakaża jeszcze 7-14 dni po ustąpieniu wysypki. Różyczka –...

Wafle kukurydziane
Adobe Stock
Aktualności
Popularne wafle wycofane ze sprzedaży. GIS alarmuje: Ich spożycie stanowi zagrożenie dla zdrowia!
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wafli kukurydzianych jednej z popularnych marek. Powodem jest przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia rakotwórczymi alfatoksynami.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px 'Times New Roman'; -webkit-text-stroke: #000000} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px 'Times New Roman'; color: #1d1d1d; -webkit-text-stroke: #1d1d1d} li.li1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 16.0px 'Times New Roman'; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} ul.ul1 {list-style-type: disc} W trzech partiach wafli kukurydzianych marki Good Food, wprowadzonych do obrotu w Polsce,  stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia aflatoksynami. Producent, firma Good Foods, poinformował, że poniższe partie produktu nie nadają się do spożycia : Good Food solone wafle kukurydziane 105 g, EAN 5900125001836, o datach ważności do 6 września 2019 roku i 7 sierpnia 2019 roku; Good Food wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi 105 g, EAN 5900125004752, z datą ważności do 7 września 2019 roku.   Numer partii znaleźć można na tylnej części opakowania w miejscu powyżej kodu kreskowego. Popularne wafle zagrożeniem dla zdrowia! Waflami kukurydzianymi wycofanymi ze sprzedaży są: „Solone wafle kukurydziane” i „Wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi”. Firma na swojej stronie internetowej umieściła ważny komunikat. O decyzji poinformował również Główny Inspektorat Sanitarny.     Źródło: gis.gov.pl Zobacz także: p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px 'Helvetica Neue'; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} Dieta w ciąży [LIVECZAT z ekspertem] ​ Zmuszasz dziecko do jedzenia? Po tym tekście przestaniesz! p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px 'Helvetica Neue'; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} Ułatw sobie życie! 9 genialnych rodzicielskich sztuczek związanych z jedzeniem p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px;...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj