Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Nappiderm, krem na odparzenia, krem na pieluszkowe zapalenie skóry
materiały prasowe
Zakupy

Nappiderm - dla maluszka pod pieluszkę

Krem przeciw odparzeniom i pieluszkowemu zapaleniu skóry.

Skóra chroni organizm przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego – przed działaniem czynników mechanicznych, fizycznych, chemicznych i biologicznych. Bierze udział w termoregulacji i zmniejsza utratę wody. Naskórek niemowlęcia jest jeszcze niedojrzały, cienki i wrażliwy, a przez to bardziej narażony na podrażnienia, wysuszenie 
i zakażenia.

Szczególnie delikatne są te okolice, które przez większą część dnia są przykryte pieluszką. Pod wpływem zwiększonej wilgotności i tarcia łatwo o bolesne odparzenia, zakażenie bakteriami i grzybami, a w konsekwencji o pieluszkowe zapalenie skóry.

Delikatna skóra dziecka jest bardzo podatna na wszelkie podrażnienia i odparzenia. Dla każdej matki najważniejsze jest, aby swojemu dziecku zapewnić komfort i zdrowy, prawidłowy rozwój. Te oczekiwania spełnia Nappiderm – nowoczesny ochronny, hipoalergiczny krem do pielęgnacji dzieci i niemowląt, który łagodzi podrażnienia oraz zapobiega powstawaniu odparzeń i pieluszkowego zapalenia skóry.

Dzięki takim aktywnym składnikom, jak: dekspantenol, alantoina, olej migdałowy, bisabolol, tlenek cynku, alkohol benzylowy i witamina F, Nappiderm pielęgnuje delikatną skórę dziecka, łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienie i świąd, działa antybakteryjnie, odbudowuje ochronną barierę lipidową skóry oraz chroni przed odparzeniami i podrażnieniami. Składniki, których użyto do produkcji Nappidermu zostały starannie wyselekcjonowane na podstawie wyników wieloletnich badań naukowych i dobrane w taki sposób, że zapewniają  wysoką skuteczność działania kremu oraz bezpieczeństwo stosowania.

Nappiderm posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka oraz dermatologiczną. Charakteryzuje się delikatnym zapachem rumianku, bardzo dobrze się rozsmarowuje i wchłania. Może być stosowany również przez dorosłych w przypadku narażenia skóry na odparzenia, odleżyny czy otarcia.

Nappiderm krem przeciw odparzeniom i pieluszkowemu zapaleniu skóry (90 g) – dostępny w aptekach w cenie około: 16 zł

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

kosmetyki mustella
Mama
Nie taki diabeł straszny… czyli niepokoje młodej mamy
Każda mama doskonale wie ile cierpliwości i zaangażowania wymaga opieka nad małym dzieckiem. Nasze życie zostaje całkowicie przewartościowane i głównym priorytetem staje się dobro naszego dziecka.

Część I: odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry. Chcemy, żeby maleństwo, któremu daliśmy życie rosło zdrowe i bezpieczne. To poczucie odpowiedzialności wobec  naszego dziecka będzie nam towarzyszyło już zawsze. Jednak kiedy przychodzi ono na świat, od świtu do nocy dbamy o zaspokajanie jego podstawowych potrzeb. Patrząc jak śpi, je, uśmiecha się zdajemy sobie sprawę jak bardzo ta mała istota jest od nas zależna. Dlatego ze wszystkich sił staramy się, żeby niczego mu nie brakowało, żeby było zdrowe i zadbane.  Zdarza się, że wszelkie dolegliwości, choroby, które dotykają nasze dziecko odbieramy jako osobistą porażkę. Pamiętajmy - to jest nieuniknione, bowiem dzieci od zawsze łapią infekcje, katary, dostają wysypki, odparzają pośladki, mają kolki, ciemieniuchy ...  Warto jednak wiedzieć co robić, kiedy już przydarzy się jakaś niechciana infekcja czy inna przypadłość, żeby nie wpadać w niepotrzebną panikę. Częstą przyczyną matczynych zmartwień jest pupa maleństwa. Skóra pośladków, podobnie jak cała skóra dziecka jest bardzo delikatna. Na skutek bezpośredniej styczności zanieczyszczeń ze skórą, najczęściej w miejscu przylegania pieluszki, powstają bolesne zaczerwienienia, a nawet rany. To odparzenie lub pieluszkowe zapalenie skóry. Statystycznie jest to jedna z częstszych dolegliwości wieku niemowlęcego. Skóra małego dziecka jest trzy razy cieńsza niż u dorosłego człowieka dlatego nie umie ona jeszcze skutecznie bronić się przed podrażnieniami powstałymi na skutek działania amoniaku - mówi Magdalena Łosik położna, prelegent szkoły rodzenia, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dlatego bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie skóry podczas zmiany pieluszki oraz pielęgnacja przebadanymi i sprawdzonymi preparatami. Oto kilka zasad, które należy mieć na uwadze pielęgnując delikatną skórę pośladków niemowlęcia: - Daj...

kremy i maści na odparzenia u niemowlaka
Pielęgnacja
Najlepsze maści i kremy na odparzenia: dlaczego są potrzebne nawet zdrowej skórze? [RANKING]
Dermatolodzy zalecają, żeby kremy lub maści na odparzenia stosować przy każdym przewijaniu. A ponieważ kosmetyków do pupy jest mnóstwo, warto znać ich skład i działanie. Oto ranking najlepszych 8 kosmetyków na odparzenia.

Krem lub maść na odparzenia u niemowlaka warto mieć w domu, nawet jeśli pupa dziecka jest zdrowa. Kremu należy używać, bo skóra noworodka i niemowlęcia jest cieńsza niż twoja. Nie ma też tak silnych mechanizmów obronnych, więc łatwo o jej uszkodzenia. Wilgoć, ciepło, a także drażniące działanie zawartości pieluszki szczególnie sprzyjają powstaniu odparzenia i pieluszkowego zapalenia skóry. Spis treści: Czym się różnią krem i maść na odparzenia? Jak używać kremu i maści do pupy? Jakich preparatów nie stosować na odparzenia? Kiedy zmienić kosmetyk na inny? Kremy i maści na odparzenia: ranking : Maść ochronna na odparzenia Bepanthen Baby Maść ochronna Sudocrem Krem pod pieluszkę Linomag Maść pośladkowa Ziajka Krem do pielęgnacji pupy Skarb Matki Krem przeciw odparzeniom Emolium Dermocare Maść łagodząca Derma Eco Baby Kojący krem do pupy Momme Krem na odparzenia Mustela Krem i maść na odparzenia – czym to się różni? Główna różnica polega na tym, że krem chroni skórę, a maść leczy odparzenia. Krem ma zapobiegać podrażnieniom i pomaga przy leczeniu lekkiego odparzenia. Przy silniejszych odparzeniach przyda się maść. Jeśli zmiany są zaawansowane, czyli mamy do czynienia z pieluszkowym zapaleniem skóry , czasem potrzebne są środki z apteki, które przepisać może tylko pediatra lub dermatolog dziecięcy. Jak używać kremów i maści na odparzenia? Aby krem na odparzenia spełnił swoją rolę, używaj go przy każdym przewijaniu, po umyciu pupy wodą i płynem myjącym. Kosmetyk rozsmaruj dokładnie na pośladkach, w pachwinach i wszelkich fałdkach skóry pod pieluszką. Nanoś go niewiele. Gruba warstwa może stworzyć barierę, która utrudni skórze oddychanie. Tym samym, zamiast chronić, przyczyni się do kłopotów. Czego nie...

jaki krem na odparzenia
AdobeStock
Pielęgnacja
Jaki krem na odparzenia u niemowlaka?
Delikatna skóra na pupie noworodka i niemowlęcia jest szczególnie narażona na podrażnienia. Trzeba ją przed nimi ochronić. Dobrym kremem.

Krem na odparzenia u niemowlaka musi być skuteczny. Nie może to być zwykły krem nawilżający, który stosujesz do pielęgnacji ciała dziecka. Delikatną skórę pod pieluszką należy smarować wyłącznie kosmetykiem, który powstał z myślą o zapobieganiu odparzeniom. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Krem na odparzenia z cynkiem czy bez? Krem na odparzenia powinien zawierać składniki, które mają działanie przeciwzapalne i odkażające oraz natłuszczające (stanowią bazę kosmetyku). Taki produkt może nie tylko zapobiegać zaczerwienieniu pupy, ale również je leczyć. Kremy do pupy dla niemowląt - sprawdź opinie Popularne składniki w kremach na odparzenia tlenek cynku – zapobiega zmianom zapalnym i je leczy, działa osłaniająco i ściągająco, d-pantenol – prowitamina witaminy B5, czyli kwasu pantotenowego, działa przeciwzapalnie, uelastycznia skórę, alantoina – działa podobnie jak pantenol tanina – działa lekko ściągająco, olejek z kiełków pszenicy – łagodzi podrażnienia, wazelina – jest składnikiem natłuszczającym lanolina – natłuszcza, ale może uczulać euceryna – składnik natłuszczający   Krem na odparzenia u niemowlaka jest bardzo potrzebnym kosmetykiem. Stanowi najlepszą ochronę przed podrażnieniem skóry na pośladkach. Na co zwracać uwagę, kupując krem do pupy? Nie bierz ze sklepowej półki pierwszego lepszego kremu. Nawet jeśli jest przeznaczony dla najmłodszych, może nie nadawać się do smarowania delikatnych miejsc okolic intymnych. Wybierając krem na odparzenia, sprawdzaj: wiek dziecka – od kiedy krem można stosować. Jeśli szukasz kosmetyku dla noworodka, sprawdź, czy można go stosować od 1. dnia życia czy raczej po 1. miesiącu życia. opakowanie – bardziej higieniczne są kremy w tubce, na pewno do kremu nie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak