Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
NASIC-kids_cmyk300dpi.jpg
Zakupy

Nasic – nowa generacja sprayów do nosa

NOWOŚĆ! Nasic to aerozole do nosa nowej generacji, które zawierają unikalną kompozycję dwóch substancji czynnych: ksylometazoliny i deksopantenolu.

Dzięki połączeniu tych składników spraye, w odróżnieniu od produktów dostępnych na rynku, pomagają nie tylko szybko odetkać nos, ale przyspieszają również proces regeneracji delikatnej błony śluzowej nosa. Preparaty dostępne są w dwóch wersjach: Nasic dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia oraz Nasic kids dla dzieci w wieku 2-6 lat.


Zawarta w preparatach ksylometazolina obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Redukcja obrzęku śluzówki nosa ułatwia oddychanie przez nos oraz pozwala na swobodny odpływ wydzieliny z nosa i zatok przynosowych. Natomiast deksopantenol (5%), wysoko dawkowana substancja lecznicza, chroni wewnętrzne warstwy błony śluzowej nosa, wspiera jej regenerację oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie.

KSYLOMETAZOLINA:
- redukuje obrzęk błony śluzowej,
- ułatwia oddychanie przez nos,
- ułatwia odpływ wydzieliny z nosa.

DEKSOPANTENOL:  
- wspomaga proces regeneracji,
- uszkodzonej błony śluzowej nosa,
- zapewnia optymalne nawilżenie błony śluzowej nosa.

Preparaty Nasic polecane są do stosowania w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przypadku przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – w celu pobudzenia gojenia się błony śluzowej nosa i poprawy drożności nosa.


NASIC-_cmyk300dpi.jpg
Nasic – aerozol do nosa
Dla kogo jest przeznaczony: Dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.
Substancje czynne: Ksylometazolina 0,1%, Deksopantenol 5%.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia według potrzeb, maksymalnie 3 razy na dobę po jednym psiknięciu do każdej dziurki nosa.
Początek działania: Efekt w postaci łatwiejszego oddychania przez nos oraz poprawy odpływu wydzieliny z nosa następuje już po 5-10 minutach od zastosowania leku.
Okres leczenia: Przy codziennym stosowaniu leku terapia nie powinna trwać dłużej niż 7 dni.
Cena: 15,24 / 10 ml.
                                                                                                  


NASIC-kids_cmyk300dpi.jpg
Nasic kids – aerozol do nosa dla dzieci

Dla kogo jest przeznaczony: Dla dzieci w wieku 2-6 lat.
Substancje czynne: Ksylometazolina 0,05%, Deksopantenol 5%.
Dawkowanie: Dzieci pomiędzy 2-6. rokiem życia według potrzeb, maksymalnie 3 razy na dobę po jednym psiknięciu do każdej dziurki nosa.
Początek działania: Efekt w postaci łatwiejszego oddychania przez nos oraz poprawy odpływu wydzieliny z nosa następuje już po 5-10 minutach od zastosowania leku.
Okres leczenia: Przy codziennym stosowaniu leku terapia nie powinna trwać dłużej niż 7 dni.
Cena: 14,72 zl/ 10 ml.



Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

niemowlę, nosek
Zdrowie
Praktyczne sposoby na katar u niemowlaka
Taka niegroźna choroba i tyle zachodu – myślisz podczas pierwszego katarku. Jeszcze nie wiesz, że jeśli nie będziesz walczyć z wydzieliną, malec będzie budził się w nocy co godzinę, płakał i nie dawał się uspokoić.

Katar u niemowląt jest męczący nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Przezroczysta na początku wydzielina po kilku dniach może zmienić kolor, zgęstnieć, a gdy do tego dojdzie jeszcze gorączka  u niemowlaka konieczne może być podanie antybiotyku. Diagnoza lekarza: zapalenie ucha albo zapalenie oskrzeli. Zatkany nos u niemowlaka będzie przeszkadzał mu w jedzeniu, więc straci ochotę nawet na ulubione mleko. W dodatku po antybiotyku dostanie biegunki i będziesz myślała tylko o tym, aby malec się nie odwodnił. Stop! Dość tego czarnego scenariusza – na szczęście wcale nie musi być tak źle. Jak postępować, gdy dziecko ma katar? Wystarczy, że w porę zauważysz katar i pomożesz dziecku się z nim uporać. Zadbaj o to, aby oddychało świeżym powietrzem – katar nie jest przeciwwskazaniem do spaceru . Wprost przeciwnie. Chłodne powietrze obkurczy nieco śluzówkę, dzięki czemu maluchowi będzie trochę łatwiej oddychać. Podawaj mu też dużo picia, aby rozrzedzić wydzielinę i ułatwić jej odkrztuszenie. Pod nogi łóżeczka podłóż kilka książek, tak aby główka dziecka była wyżej niż klatka piersiowa. W pobliżu łóżeczka rozwieś mokre pieluchy tetrowe – to nawilży powietrze. No i najważniejsze: regularnie oczyszczaj nosek. Zalegająca wydzielina to pożywka dla bakterii. Gdy wycieka na zewnątrz, możesz ją wykatartrzeć gazikiem nasączonym solą fizjologiczną . Nie wkładaj do środka patyczków! Oczyszczanie noska to nie jest łatwy ani przyjemny zabieg. Ale jeśli podejdziesz do tego zadania ze spokojem, na pewno ci się uda. Powodzenia! Zobacz także: Najlepsze sposoby na katar u niemowlaka Noś malca w pionowej pozycji Dzięki temu wydzielina nie będzie spływała do uszu, ale wypłynie z noska. Taki sam skutek przyniesie układanie malca na brzuszku (na krótko). Podczas karmienia staraj się, aby malec nie leżał płasko na...

Mama
Niepokoje młodej mamy
Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, lękiem napawa Cię wszystko, co nowe i dotyczy dziecka. Każdy dzień przynosi nowe pytania.

Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, lękiem napawa Cię wszystko, co nowe i dotyczy dziecka. Każdy dzień przynosi nowe pytania. Bądź spokojna, z naszą pomocą nauczysz się radzić sobie z każdym problemem. Pytaj, my odpowiemy. Noworodek jest taki mały. Boję się, że niechcący zrobię mu krzywdę Zupełnie niepotrzebnie. Noworodek nie jest taki kruchy, jak mogłoby się wydawać. Natura zadbała o to, by był wystarczająco odporny, mając nawet niewprawną mamę. Zauważyłaś, jak trudno rozprostować jego rączki i nóżki? Gdy unosisz dziecko, jego kończyny przylegają do tułowia, tylko główka opada bezwładnie. Podpieraj ją koniecznie, gdy będziesz brać dziecko na ręce. Jak upewnić się, że noworodek nie marznie Zanim nabierzesz nauczysz się odróżniać kiedy noworodkowi jest zbyt ciepło, lub przeciwnie – za zimno, ubieraj go tak, jak Tobie samej byłoby komfortowo, gdybyś leżała bez ruchu. Śpiące dziecko niewiele się rusza, a więc nie rozgrzewa się i trzeba to zrekompensować za pomocą ubrania. • Czapeczka – na oddziałach noworodków dzieci leżą z odkrytymi główkami. W mieszkaniu też nie powinno mieć na głowie czapeczki, pod warunkiem, że w pokoju jest dostatecznie ciepło. Aby upewnić się, że to prawda wyobraź sobie, że masz odkrytą nie tylko głowę i szyję, ale także część ramion. Ciepło? Jeśli nie, załóż maleństwu czapeczkę. • Ubranie na spacer – szybko zorientujesz się, jak przygotować malca do spaceru (nauczysz się tego metodą prób i błędów). Po spacerze dziecko nie powinno być spocone, nie może też mieć chłodnych rączek i nóżek. Czy zdołam się obudzić, gdy noworodek będzie mnie potrzebować Już pierwsza noc po porodzie przekona Cię, że ten lęk jest całkowicie nieuzasadniony. Nawet jeśli kiedyś spałaś twardym snem, teraz zbudzi Cię najlżejsze poruszenie się dziecka. Czy martwić się wodnistymi...

kichanie u noworodka
Adobe Stock
Zdrowie
Kichanie u noworodka – przyczyny, o czym świadczy?
Przyczyn kichania u noworodka jest kilka. Często w ten sposób noworodek oczyszcza drogi oddechowe. Ale niestety kichanie może też zapowiadać infekcję. Po sposobie, w jaki noworodek kicha, można zorientować się, czy dziecku nic nie dolega, czy może lepiej iść z nim do pediatry. Sprawdź, jak rozpoznać przyczynę kichania u nowo narodzonego dziecka.

Kichanie nie zawsze świadczy o tym, że noworodek ma katar. Kichanie to naturalny mechanizm, który pomaga dziecku oczyszczać górne drogi oddechowe. Natomiast pojawienie się wodnistej wydzieliny z noska i częste kichanie u noworodka, to już inna sprawa. Tak zaczyna się katar. Noworodek z katarem potrzebuje fachowej pomocy.  Spis treści: Kichanie u noworodka: przyczyny Kichanie u noworodka – ile trwa? Noworodek kicha, bo ma katar. Co robić? Kichanie u noworodka: przyczyny Rodzice słysząc, że noworodek kicha, często od razu obawiają się infekcji. Tymczasem przyczyn kichania u noworodka może być więcej: początek przeziębienie i kataru u niemowlaka , podrażnienie wnętrza nosa – przez kurz, silny zapach lub dym tytoniowy lub cofający się pokarm, zatykanie się jednej dziurki podczas ssania piersi, reakcja alergiczna, np. na roztocza lub sierść zwierząt (u noworodków jednak to rzadkie). Kichanie u noworodka – ile trwa? Przy oczyszczaniu się noska, kichnięcia u noworodka są incydentalne. Najczęściej dziecko kicha raz lub dwa razy.  Jeśli u noworodka zaczyna się katar, który jest objawem infekcji, kichanie występuje jeszcze przed pojawieniem się wydzieliny. Może dokuczać również w czasie jej występowania. Noworodek może kichać kilka razy dziennie przez cały czas trwania kataru. Jeśli noworodek reaguje na alergeny, może kichać często i tak długo, jak jest narażony na działanie alergenu. Po tym, jak alergen zostanie wyeliminowany z otoczenia dziecka, kichanie ustępuje. Noworodek kicha, bo ma katar. Co robić? Jeśli noworodek często kicha, należy iść z nim do pediatry, który sprawdzi, czy dziecko nie ma infekcji i podpowie, jak radzić sobie z katarem. Katar u tak małego dziecka to duży problem. Małe dzieci potrafią jednocześnie ssać...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak