Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
tonga, nosidełko
Materiały prasowe
Zakupy

Nosidełko Tonga - dziecko zawsze pod ręką!

Tonga® to francuskie, lekkie nosidełko, zapewniające dziecku bezpieczeństwo, a rodzicowi wygodę i wolną rękę.

Poręczne i proste w zakładaniu, jest sprawdzonym rozwiązaniem dla aktywnych rodziców, którzy chcą być blisko ze swoimi maluchami. Nosidełko Tonga® dostępne jest już w Polsce, wyłącznie w internetowym butiku www.sklepwkropki.pl.

Słowo „Tonga” pochodzi z Indii Południowych i oznacza noszenie dziecka w kawałku materiału na ramieniu/plecach. Nowocześnie zaprojektowane nosidełko Tonga® nawiązuje do korzeni rodzicielstwa bliskości, czyli sposobu noszenia dzieci w kulturach tradycyjnych.

Bawełniane, kolorowe nosidełko Tonga® jest alternatywą dla kłopotliwych w zakładaniu chust czy ciężkich nosidełek, gdyż niewiele waży i można je zawsze mieć przy sobie. Jest bardzo łatwe w obsłudze, bo składa się z pasa, siatki oraz regulowanej klamry. Nadaje się do noszenia dziecka od urodzenia do około 3 roku życia.

Tonga® jest przede wszystkim prosta w obsłudze, poręczna, lekka i wytrzymała. Mieści się w torebce i kieszeni, jest niewielka i łatwa do złożenia. Przydaje się na spacerze, w podróży, na wakacjach, na basenie, w sklepie czy w środkach transportu. Dzięki regulowanej klamrze Tonga® dostosowuje się do różnych rozmiarów i budowy ciała, jest wygodna dla małej mamy i dużego taty.

Noszenie daje maluszkom poczucie bezpieczeństwa i bliskości opiekuna. Pozycja “na biodrze” ułatwia dziecku poznawanie świata, może ono uczestniczyć w wielu różnych aktywnościach rodzica. Dla dzieci samodzielnie chodzących nosidełko jest ratunkiem, gdy zmęczą im się nóżki. Tonga® sprawdza się szczególnie w tych wielu codziennych sytuacjach, kiedy wielokrotnie bierzemy dziecko „na chwilę” na ręce, a nie mamy czasu na zawijanie chusty.

Tonga® jest opatentowana i produkowana w całości we Francji. Została zaprojektowana przez francuską antropolożkę Arlette Schlegel ­Liebert. Powstaje z najwyższej jakości certyfikowanej bawełny ekologicznej. Barwniki użyte do koloryzacji są atestowane i nie zatrzymują pocenia się. Należy ją prać ręcznie w letniej wodzie.

Dystrybutor w Polsce:
www.sklepwkropki.pl
Cena: 149,00 zł

Filary Rodzicielstwa Bliskości: 4. Noś dziecko przy sobie [WIDEO]

niemowlę, opieka nad niemowlakiem, opieka nad dzieckiem, rozwój dziecka
Panthermedia
Pielęgnacja
Dlaczego niemowlę potrzebuje dotyku? Powodów jest dużo!
Dla rozwoju dziecka fizyczna bliskość mamy albo taty jest konieczna jak jedzenie czy tlen. Dotyk leczy – twierdzą lekarze i w ich słowach nie ma ani krzty przesady!

Dla noworodka, mimo że łącząca go z tobą pępowina została już przecięta, ty i on nadal jesteście jednością. Nowe teorie rozwoju dziecka mówią nawet o tym, że po narodzinach dla zdrowego rozwoju niemowlę potrzebuje jeszcze „czwartego trymestru” – niejako przedłużenia ciąży, podczas którego będzie miało zapewniony częsty kontakt fizyczny z mamą i dużo czułości. Kontakt z mamą skóra do skóry Najważniejszym zmysłem dla noworodka nie jest wzrok, ale dotyk . To właśnie dzięki niemu poznaje mamę – dlatego według zaleceń okołoporodowych, które obowiązują w Polsce od kilku lat, dziecko tuż po narodzinach (jeśli jego stan zdrowia na to pozwala) nie powinno być zabierane na ważenie czy mierzenie, ale położone na brzuchu mamy, tak aby mogło jak największą powierzchnią ciała stykać się z jej skórą. Taki kontakt „skóra do skóry” nie powinien być przerywany przez lekarzy przynajmniej przez 2 godziny. Czułe i spokojne powitanie na świecie jest ważne. Dzięki niemu zmęczony i przestraszony noworodek zapoznaje się z zapachem mamy (to jedno z jego pierwszych doznań zmysłowych), wsłuchuje się w znajomy jeszcze z życia płodowego rytm bicia jej serca i oswaja z nowym otoczeniem. Przytulanie jest ważne dla i dziecka, i rodziców O częstym przytulaniu warto także pamiętać już poza salą porodową, bo jest ono korzystne i dla rodziców, i dla dziecka. W takich spokojnych chwilach bliskości macie szansę poznawać się coraz lepiej i zacieśniać rodzącą się między wami więź . Wielu mamom kontakt „skóra do skóry” pomaga szybciej przyjść do siebie po porodzie i przezwyciężyć baby blues , dla młodych ojców zaś jest okazją, by lepiej poznać się i oswoić z dzieckiem. O tym natomiast, jak bardzo ważna jest bliskość dla zdrowia dziecka, może świadczyć fakt, że lekarze zalecają przytulanie jako...

Mama nosi na rękach niemowlę
Fotolia
Aktualności
"Nie noś, bo się przyzwyczai!" – słyszałaś to? Prawda jest zupełnie inna!
Czy noszenie płaczącego dziecka rzeczywiście może mu zaszkodzić? Te badania potwierdzają to, co my wiemy od dawna!

Czy kiedykolwiek usłyszałaś od sąsiadki lub koleżanki, że nosząc dziecko i przytulając je, kiedy płacze, rozpieszczasz je? Psycholożka Darcia Narvaez z University of Notre Dame udowodniła, że niemowląt nie można rozpieścić. Niemowlęta płaczą z różnych powodów . Reagowanie na płacz niemowlęcia jest zaspokajaniem jego emocjonalnych potrzeb, nie spełnianiem jego zachcianki. Noszenie maluszka, przytulanie i głaskanie jest naturalną reakcją każdej mamy. To instynkt macierzyński, za którym każda mama powinna podążać, bez strachu, że w ten sposób "rozpieści" dziecko. Profesor Narvaez i jej koledzy przeprowadzili badania na grupie 600 dorosłych. Wyniki były jednoznaczne: osoby, które jako dzieci doświadczały bliskiego kontaktu z rodzicem, były bardziej stabilne emocjonalnie, nie miały stanów lękowych czy objawów depresji. "Te czynniki, każdy z osobna, ale również wszystkie razem, miały wpływ na zdrowie psychiczne dorosłych. Nie mieli stanów depresyjnych czy stanów lękowych, lepiej budowali relacje z innymi ludźmi – łatwiej wczuwali się w sytuację kogoś innego. Lepiej dogadywali się z innymi, byli serdeczni" – powiedziała profesor Narvaez. Profesor Narvaez – i my również – zachęca do trzymania, dotykania, przytulania i noszenia dziecka zawsze wtedy, kiedy rodzic czuje, że maluch tego potrzebuje. "W pierwszych miesiącach czy latach życia rodzic ma ogromny wpływ na rozwój mózgu dziecka . W ten sposób dzieci lepiej się rozwijają" – przekonuje. Jeśli kiedyś usłyszysz "nie noś, bo się przyzwyczai", nie zwracaj uwagi na tę "złotą radę". Podążaj za swoimi instynktami i rób to, co czujesz. Dobrze wiesz, co jest najlepsze dla twojego dziecka! Czytaj także:   10 skutecznych sposobów na płacz dziecka według rodziców Źródło: babyology.com.au

Fotolia
Aktualności
Akcja #nicminiewisi świętuje dziś 1. urodziny! Gratulujemy!
Dziś święto chustonoszenia! Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo nosić dziecko w chuście, czy nosidle – dołącz do grupy "chustoświrów" :-)

Noszenie dzieci w chustach, kiedyś wydawało się w Polsce fanaberią. Mamy nosiły swoje pociechy na rękach, podpierając ich pupy swoimi biodrami, a dziś narzekają na skrzywienie kręgosłupa. Chusta zdecydowanie zapobiega takim problemom, pod warunkiem, że będzie prawidłowo zawiązana na naszym ciele. Nic mi nie wisi? Wrocławska blogerka Magda Cichońska dokładnie rok temu rozpoczęła akcję promującą prawidłowe noszenie dzieci. Niemowląt  ̶   w chustach, a starszych dzieci w miękkich nosidłach. Do akcji można dołączyć poprzez przesłanie zdjęcia z chustą i otagowanie hashtagiem #nicminiewisi na portalach społecznościowych. W dniu 1. urodzin akcji, grupa "chustoświrów" (jak mówią ze śmiechem o sobie chustomamy), liczy sobie... 1131 osób! Akcja ma także na celu uświadamianie młodych rodziców, kim jest Doradca Noszenia, osoba bardzo potrzebna na początku świadomej przygody z chustą. Warto skorzystać z takiej pomocy, gdyż nasze zdrowie i kręgosłupy, są tego warte! Kliknij i sprawdź, jak akcja #nicminiewisi będzie świętować swoje urodziny:  Jakie wrażenia po roku? - Spontaniczna akcja poruszyła tłumy – opowiada Babyonline inicjatorka akcji, Magda Cichońska. – Działamy już ponad rok i zataczamy coraz szersze kręgi – uświadamiamy rodziców, na czym polega prawidłowe noszenie w chustach i nosidłach, ukazujemy piękno chustonoszenia, wskazujemy jakie korzyści wynikają z tej szczególnej bliskości rodzica i dziecka – dodaje. Do noszenia dziecka w chuście, dziś już na szczęście nie trzeba przekonywać. Korzyści płynące z chustonoszenia, to przede wszystkim: bezustanne przytulanie naszych ukochanych maleństw, wygoda w wykonywaniu najprostszych czynności domowych (sprzątanie, odkurzanie, prasowanie z maleństwem na plecach, nie jest żadną przeszkodą), mobilność (czy wiecie jak łatwo robi...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak