ochraniacz do łóżeczka
Adobe Stock
Zakupy

Ochraniacz do łóżeczka – 6 ładnych i bezpiecznych osłonek na szczebelki

Ochraniacz do łóżeczka może stanowić ozdobę niemowlęcego miejsca do spania, ale i zagrożenie dla dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać nie tylko ładny, ale i bezpieczny produkt. Zobacz, jakie ochraniacze do łóżeczka warto kupić.

Ochraniacz do łóżeczka to kawałek materiału, który umieszcza się w łóżeczku niemowlęcym przy szczebelkach. Jego zadaniem jest zabezpieczenie rączek albo rączek i nóżek dziecka przed utknięciem między szczebelkami. Wbrew pozorom nie jest to niezbędny element wyposażenia dziecięcego pokoju, gdyż szczebelki nie stanowią zagrożenia dla niemowlęcia. Za to źle dobrany i nieprawidłowo umieszczony w łóżeczku ochraniacz do łóżeczka może sam stać się niebezpieczny dla niemowlęcia. Sprawdź, co zrobić, aby tak się nie stało. Następnie, jeśli chcesz, wybierz najładniejszy model osłonki. Nie da się ukryć, że łóżeczko z takim ochraniaczem wygląda ślicznie.

Spis treści:
Ochraniacz do łóżeczka – jak go bezpiecznie używać

  1. Ochraniacz do łóżeczka LiLo – 22 zł
  2. Ochraniacz do łóżeczka Babymam – 37 zł
  3. Duży ochraniacz do łóżeczka – 53 zł
  4. Ochraniacz do łóżeczka Infantilo – 75 zł
  5. Ochraniacz na szczebelki Supelkowelove, 139-229 zł
  6. Ochraniacz do łóżeczka w zestawie – 279 zł

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Ochraniacz do łóżeczka – jak go bezpiecznie używać

Najważniejsza sprawa, która stanowi o bezpieczeństwie ochraniacza do łóżeczka, to jego prawidłowy montaż. Nie może się on zsuwać, spadać, zaginać. Jeśli do tego dojdzie, dziecko może się w niego zaplątać i udusić (zdarzały się takie przypadki). Dlatego ochraniacz do łóżeczka powinien dobrze przylegać do szczebelków i nie dawać się od nich odsuwać. To, jak się trzyma, warto sprawdzać każdego dnia i w razie potrzeby poprawić mocowanie.

Sam ochraniacz nie powinien być zbyt gruby i miękki. Może być gruby, ale wtedy powinien być sztywny. Chodzi o to, aby niemowlę nie udusiło się, jeśli podczas snu wtuli w niego twarz. Ochraniacz do łóżeczka nie może też mieć zbyt długich tasiemek mocujących. Dziecko mogłoby je rozwiązać i samo się w nie zaplątać. Z tego względu lepiej sięgać po ochraniacze do łóżeczka z zatrzaskami (niestety są rzadko spotykane) lub z tasiemkami nie dłuższymi niż 15 centymetrów.

Warto wybierać takie modele, które mają nie mniej niż 6 punktów mocowania do szczebelków – im ich więcej, tym lepiej, bo dziecko nie zdoła wtedy odsunąć fragmentu ochraniacza od szczebelków i utknąć między nim a szczebelkami.

1. Ochraniacz do łóżeczka LiLo – 22 zł

Modułowy ochraniacz uszyty z miękkiego materiału Minky oraz bawełny. Cena za moduł – długość 60 cm i wysokość 35 cm. Wewnątrz puszysta włóknina silikonowa o właściwościach antyalergicznych. Każdy klient sam wybiera zestaw materiałów – do wyboru 200 wzorów bawełny i 20 kolorów Minky, z których można przygotować ochraniacz pasujący do każdego pokoju dziecięcego. Ochraniacz do łóżeczka montowany jest tasiemkami. Najlepszy ochraniacz będzie składał się z trzech części.

ochraniacz do łóżeczka modułowy
allegro

 

2. Ochraniacz do łóżeczka Babymam – 37 zł

Ochraniacz ma długość 180 cm i wysokość 30 cm. Jest dwustronny – po jednej stronie milutki bawełniany materiał Minky, po drugiej wzorzysta bawełna. Wypełnienie stanowi puszysty silikon. Do mocowania służą tasiemki. Produkt od polskiego producenta. Do wyboru 18 wzorów kolorystycznych.

ochraniacz do łóżeczka babymam
allegro

 

3. Duży ochraniacz do łóżeczka – 53 zł

Idealnie dopasowany do łóżeczek o wymiarach 120 x 60 cm. Otula całe wnętrze łóżeczka, więc chroni rączki i nóżki niemowlęcia. Uszyty z atestowanych materiałów, w środku antyalergiczne wypełnienie. Długość ochraniacza do łóżeczka to 360 cm, a jego wysokość – 30 cm. Ma liczne tasiemki, które ułatwiają bezpieczny montaż do łóżeczka. Do wyboru 12 wersji kolorystycznych.

ochraniacz do łóżeczka duży
allegro

4. Ochraniacz do łóżeczka Infantilo – 75 zł

Ochraniacz na szczebelki ma długość 180 cm i wysokość 30 cm. Uszyty przez polskiego producenta z wysokiej jakości miękkiego materiału Velvet (100 proc. poliester), który ma aksamitne wykończenie. W środku znajduje się wypełnienie w postaci usztywnianej silikonowej włókniny wszytej w szwy, dzięki czemu nie przemieszcza się ona nawet podczas prania ochraniacza. Mocowanie na troczki. Do wyboru 8 wersji kolorystycznych.

ochraniacz do łóżeczka infantilo
allegro

5. Ochraniacz na szczebelki Supelkowelove, 139-229 zł

Wyprodukowany w Polsce z najwyższej jakości materiałów. Materiał zewnętrzny to wysokiej jakości dzianina. W środku warkocza znajduje się antyalergiczne wypełnienie – silikonowe kulki. Idealnie nadaje się nie tylko do owalnych wiklinowych łóżeczek i do kosza Mojżesza. W komplecie znajdują się tasiemki, którymi trzeba przywiązać warkocz do szczebelków. Wysokość warkocza: 15 cm, grubość: 6 cm. Można wybrać kolorystykę i długość w zakresie 200-300 cm.

ochraniacz do łóżeczka supelkowelove
allegro

 

6. Ochraniacz do łóżeczka w zestawie – 279 zł

Zestaw składa się z 6 elementów: płaskiej poduszki (30x40 cm), kołderki (100x75 cm), poduszki-motylka, prześcieradła z gumką (120x60 cm lub 140x70 cm), ochraniacza w postaci warkocza (180 cm długości) oraz poduszki-korony, która stanowi ochraniacz dla wezgłowia łóżka ( 60x40 cm). Całość do personalizacji – wybiera się wypełnienie kołderki oraz materiały, z jakich mają być uszyte wszystkie elementy. Producent proponuje olbrzymi wybór materiałów bawełnianych i Minky.

ochraniacz do łóżeczka w zestawie
allegro


Sprawdź też:

jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku
Sen
Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku i oduczyć spania z rodzicami
Nauczenie dziecka spania w łóżeczku rzadko okazuje się prostym zadaniem – wymaga sporo cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Pierwsze podejście do nauki spania w łóżeczku warto zrobić z dzieckiem w wieku około roku np. w weekend, kiedy wszyscy mają więcej czasu.

Dobrym momentem na nauczenie dziecka spania we własnym łóżeczku jest czas między 10. a 16. miesiącem życia dziecka. Właśnie wtedy dzieci stawiają pierwsze kroki i zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że są samodzielnymi ludźmi (a przynajmniej coraz bardziej chcą nimi być). Oczywiście jest to przedział umowny – każde dziecko w innym momencie jest gotowe do tej małej rewolucji w życiu. Pamiętaj tylko, aby nie wprowadzać kilku zmian jednocześnie – jeśli decydujecie się na naukę dziecka spania w łóżeczku, to w tym samym czasie nie rezygnuj z karmienia piersią ani nie ucz maluszka siusiania do nocnika. Spis treści: Jak nauczyć dziecko spania we własnym łóżeczku? Jak przyzwyczaić dziecko do spania w łóżeczku – zasady Jak oduczyć dziecko spania z rodzicami Dziecko nie chce spać w łóżeczku – co robić Jak nauczyć noworodka spać w łóżeczku Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku? Zacznij od sposobu komfortowego dla dziecka . Ułóż malca w łóżeczku (nie zapomnij o buziaku, kołysance , przytuleniu czy bajce), ale nie zostawiaj go samego w pokoju. Niech jedno z was (może tata?) położy się tuż obok smyka (np. na materacu rozłożonym na podłodze). W tym przypadku malec ma tatę (lub ciebie) nie tylko w zasięgu wzroku, ale wręcz ręki. Możesz także wypróbować metodę złotego środka. Bądź z dzieckiem w pokoju, ale nie kładź się w pobliżu, nie mów do niego, nie utrzymuj kontaktu wzrokowego, po prostu siedź spokojnie i czekaj, aż zaśnie. Są dzieci, które nauczyły się usypiać samodzielnie, bo ich rodzice po prostu tak postanowili pewnego wieczoru. Kładli malca do dziecięcego łóżeczka , dawali całusa na dobranoc, przytulali i wychodzili z pokoju (nie zamykając drzwi). Nawet jeśli dziecko płakało, nie wracali. Może się wydawać, że ten sposób jest zbyt drastyczny, ale zdarzają się dzieci, którym wystarczy...

Śmierć łóżeczkowa w foteliku samochodowym
Fotolia
Aktualności
Ten jeden błąd może być przyczyną nagłej śmierci łóżeczkowej dziecka!
Wszyscy wiemy, czym jest zespół nagłej śmierci łóżeczkowej. Często jednak zapominamy, że bezpieczeństwo dziecka jest ważne nie tylko w łóżeczku, ale także... w foteliku samochodowym.

Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej , w skrócie SIDS (od angielskiej nazwy Sudden Infant Death Syndrome) spędza sen z powiek młodym rodzicom. To nagła śmierć zdrowego dziecka, której przyczyny nie są do końca jednoznaczne. Rodzice szukają informacji o przyczynach SIDS i zasadach bezpieczeństwa podczas snu w łóżeczku – spanie na pleckach czy unikanie dymu papierosowego zmniejszają ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. Niestety, niewielu rodziców wie, że przewożąc dziecko w foteliku samochodowym bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, również narażamy je na śmierć. Jakie zachowania rodziców mogą zwiększyć ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej? 1. Usypianie dziecka w foteliku To jedna z najpopularniejszych metod usypiania niemowląt. Gdy malec jest niespokojny i płacze, zabieramy go na krótką przejażdżkę samochodem... Spanie na pleckach jest najbezpieczniejszą pozycją, by uniknąć nagłej śmierci łóżeczkowej, jednak spanie w foteliku nie jest bezpieczne. Według amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, niemowlęta powinny spać wyłącznie w łóżeczkach – spanie w foteliku zwiększa ryzyko uduszenia. 2. Przykrywanie dziecka w foteliku kocykiem Przegrzanie jest jedną z przyczyn nagłej śmierci łóżeczkowej, dlatego tak ważne jest wietrzenie pokoju malca i zakładanie mu do snu lekkiego, przewiewnego ubranka. Podobne zasady obowiązują przy przewożeniu niemowląt w fotelikach samochodowych . Nie przykrywaj dziecka dodatkowym kocykiem, pamiętaj też, żeby zdjąć maluchowi kurtkę (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym). 3. Dawanie dziecku maskotek i dodatkowych poduszek Spanie z pluszakami czy poduszkami zwiększa ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niezależnie od miejsca, w którym śpi malec. Rodzice tak bardzo skupiają się na bezpieczeństwie maluszka w łóżeczku, że zapominają, że podczas jazdy samochodem obowiązują...

Pościel do łóżeczka
AdobeStock
Noworodek
Pościel do łóżeczka dla niemowlaka i starszaka
Szukasz pościeli dla dziecka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas kompletowania zestawu do łóżeczka.

Kompletując wyprawkę dla maluszka, wiele osób na liście ma pościel, w końcu dziecko musi gdzieś spać. Podpowiadamy, czy od razu trzeba kupić kołderkę i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Pościel dla noworodka Niemowlę większą część doby zwyczajnie przesypia, dlatego w pierwszych tygodniach nie potrzebuje piżamki, wystarczą mu zwykłe śpioszki i body. Na początek warto zainwestować w rzeczy naprawdę praktyczne: w mebelek do spania (np. łóżeczko lub kosz Mojżesz) i coś do przykrycia. Tak malutkie dziecko nie potrzebuje ani poduszeczki, ani kołderki. Na pierwsze miesiące wystarczy rożek , kocyk , ewentualnie śpiworek do spania oraz prześcieradło bawełniane lub flanelowe.   Pościel dziecięca do łóżeczka Gdy nadejdzie czas na pościel, oczywiście absolutnie niezbędnymi elementami będą kołderka i poduszka. Rodzice dobierają także w zestawie takie akcesoria jak: przybornik, czy ochraniacz na szczebelki. Najmniejsza kołderka niemowlęca ma wymiary pokrywające się z małym łóżeczkiem, czyli 60x120 cm. Takie kołderki sprzedawane są w zestawach z płaską poduszką w rozmiarze 40x50 lub 40x60 cm. Warto jednak wiedzieć, że dziecko w ciągu kilku miesięcy staje się coraz bardziej ruchliwe, a używanie tak małej kołderki powoduje konieczność częstego przykrywania dziecka w trakcie snu. Prawidłowo dobrana kołdra powinna być odpowiednia w stosunku do wzrostu małego użytkownika, ale także do wielkości materaca. Oznacza to, że nie powinna też być zbyt mała, bo dziecko będzie w nocy się odkrywało albo zbyt duża, będzie mu się ciężko wydostać. Kołderka dziecięca najczęściej występuje w rozmiarach 100x135 oraz 120x90 cm.  Pościel czy poszewka? Robiąc zakupy w internecie, warto zwrócić uwagę na dokładny opis. Często produkt nazwany jest pościelą, a w rzeczywistości chodzi tylko o piękną poszewkę na poduszkę i kołderkę. Warto...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj