

Butelka ze smoczkiem jak pierś mamy
Nie możesz karmić piersią? A może chcesz łączyć karmienie piersią z karmieniem z butelki? W obu przypadkach przyda Ci się porządna butelka z dobrym smoczkiem. Najlepiej, by swoim kształtem jak najbardziej przypominał kształt piersi mamy. Co jeszcze może się przydać? Na pewno szczotka do mycia butelek i smoczków, wygodny pojemnik na mleko w proszku, a także dyski uszczelniające, dzięki którym butelkę łatwo zmienisz w pojemnik do przechowywania pokarmu. Wszystko to znajdziesz wśród bogatej oferty produktów z serii Avent Natural.
Obejrzyj galerię i wybierz najlepsze akcesoria dla siebie i malucha.

Smoczki Natural
Wyjątkowe i wygodne płatki zapewniają nadzwyczajną miękkość i elastyczność smoczka. Do stosowania wyłącznie z butelkami Philips Avent Natural. Dostępne w opakowaniach po 2 sztuki.

Butelka do karmienia Natural 125 ml
Z miękkim smoczkiem Philips Avent Natural dla noworodków. Idealna do podawania małych ilości pokarmu, soku lub wody.

Butelka do karmienia Natural 260 ml
Z miękkim smoczkiem Philips Avent Natural o wolnym przepływie. Idealna jako następny krok po pojemności 125 ml.

Butelka do karmienia Natural 330 ml
Z miękkim smoczkiem Philips Avent Natural o średnim przepływie. Idealna jako następny krok po pojemności 260 ml.

Dyski uszczelniające
Przekształcają wszystkie butelki do karmienia Philips Avent w pojemniki do przechowywania pokarmu, ułatwiające transport butelek pełnych mleka.
Zestaw zawiera: 6 dysków

Pojemnik na mleko w proszku
Ten praktyczny mały pojemnik mieści 3 odmierzone porcje mleka w proszku w oddzielnych przegródkach. Przed karmieniem wystarczy wsypać mleko w proszku do butelki z przegotowaną, wystudzoną wodą. Producenci mieszanek dla niemowląt zalecają przygotowanie za każdym razem świeżej porcji – dozownik ułatwi Ci to w podróży. Można wyjąć wewnętrzną część i zamienić go w miseczkę lub praktyczny pojemnik.

Szczotka do butelek i smoczków
Specjalnie wygięta główka z wyprofilowaną rączką – pozwalają na dokładne czyszczenie wszystkich rodzajów butelek, smoczków i akcesoriów do karmienia.

Każda mama wielokrotnie słyszała o zaletach karmienia piersią . Jednak nie wszystkie kobiety się na to decydują. Jeśli mama rezygnuje z kp i wybiera karmienie mieszanką, jest oceniana i krytykowana. Oto 5 powodów, dla których nie powinniśmy oceniać wyborów młodych mam. Dziecko nie chciało pić mleka z piersi To zdarza się częściej, niż nam się wydaje. Maluszek, który raz został nakarmiony butelką, może nie chcieć pić mleka z piersi. Czasem mama potrzebuje odpoczynku i wytchnienia. Decyduje się na podanie maluszkowi mieszanki, bo jest chora, zmęczona albo chce ułatwić mężowi czy niani (lub sobie!) opiekę nad dzieckiem. Zdarza się jednak, że mimo starań mamy, malec nie ma ochoty wracać do piersi. Mama myślała, że nie ma wystarczająco dużo mleka To sytuacja, która złości i wykańcza młode mamy. Niewielka laktacja wywołuje obawy, że mama nie będzie w stanie wykarmić swojego dziecka. W takiej sytuacji, podanie mieszanki wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Młoda mama zyskuje pewność, że jej maluch jest zdrowy i najedzony. Niestety, często wiąże się to z poczuciem winy, że nie daje dziecku tego, co najlepsze – musimy zmieniać takie myślenie! Stan zdrowia mamy nie pozwala na karmienie Często zapominamy, że młode mamy mogą cierpieć na choroby, które uniemożliwiają im karmienie piersią . Zdrowie jest w takich przypadkach najważniejsze. Zdarza się, że mama nie wie czy może karmić piersią i nie odpowiedniego wsparcia medycznego. Nie wiedząc, czy nie zaszkodzi dziecku lub sobie, postanawia zrezygnować z karmienia piersią. Jeśli nie mamy pewności czy nasze mleko nie zaszkodzi maluchowi, lepiej nie ryzykować. Mimo starań, karmienie piersią okazało się zbyt wyczerpujące Wielokrotnie słyszymy historie kobiet, które karmią piersią mimo krwawiących i obolałych sutków, podczas choroby czy mimo bezsenności i wycieńczenia organizmu. Są jednak...

Córcia ma dwa miesiące. Bardzo często ulewa jej się pokarm, nawet długo po jedzeniu. Boję się, że może się zachłysnąć. Co robić? Justyna Ulewanie pokarmu u niemowląt jest zwykle spowodowane niedojrzałością przewodu pokarmowego. Żeby córeczka nie zachłysnęła się pokarmem, najlepiej po jedzeniu (po każdym posiłku) ponosić ją w pozycji pionowej (podtrzymując dziecku główkę i kręgosłup), czekając, aż odbije jej się połknięte powietrze . Czasem trzeba zaczekać nawet 20–30 minut, ale warto. Dzięki temu dziecko nie będzie tak często ulewać. 5 najlepszych przepisów dla karmiących mam Ważne jest też usypianie dziecka . Do snu proszę układać córeczkę na boczku, a jeśli lubi spać na pleckach, to ułożyć ją tak, by miała główkę nieco wyżej niż tułów. Wystarczy pod przednie nogi łóżeczka podłożyć dwie, trzy grube książki. Co zrobić, gdy dziecku się ulewa?

Plastikowe naczynia mają bezsprzeczną zaletę – są nietłukące. Bywają również bardzo ładne, dzięki bajecznym kolorom i wzorom. A jak wiadomo, z ładnego talerzyka czasem maluchom smakuje o wiele bardziej. Jednak to, że naczynie jest ładne i praktyczne, to jeszcze nie wszystko. Co to jest BPA? O BPA jest głośno od kilku lat. Za tym skrótem kryje się bisfenol A , czyli substancja chemiczna, która sprawia, że wykonane z plastiku przedmioty są twarde. Niestety, BPA nie tylko utwardza, ale może też przenikać do żywności, z którą trafia do naszego organizmu. Z badań prowadzonych w USA wynika, że wykrywa się ją w moczu aż 90 proc. Amerykanów. A to niedobrze, bo BPA nie jest dla nas obojętne. Podejrzewa się je o szkodliwy wpływ na pracę układu nerwowego, co u dzieci może objawiać się problemami z zachowaniem, a nawet depresją. Obwinia się również o zaburzanie pracy hormonów, czego skutkiem jest np. otyłość, a także o zwiększenie ryzyka chorób serca (im wyższy poziom bisfenolu A w moczu, tym większe ryzyko pojawienia się np. arytmii). Jaka butelka do karmienia - sprawdź opinie rodziców Czy jest obecny w butelkach dla dzieci? Ze względu na niekorzystne działanie BPA Unia Europejska wprowadziła w 2011 roku zakaz stosowania tej substancji przy produkcji plastikowych butelek dla niemowląt. Firmy wytwarzające butelki oraz smoczki, kubki-niekapki, puszki, w których jest przechowywane mleko, muszą kontrolować zawartość tego związku podczas produkcji. Mimo to nadal jesteśmy narażeni na kontakt z tą substancją, ponieważ bisfenol A może być obecny w wielu innych wyrobach: w plastikowych butelkach, w których kupujemy wodę i inne napoje, w pudełkach przeznaczonych do przechowywania żywności, np. w tzw. lunch boksach , w które pakujemy dzieciom kanapki, w woreczkach foliowych, których używamy do pakowania różnych produktów w plastikowej...