Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niania elektroniczna ranking
AdobeStock/Pixel-Shot
new badge ranking medium
Zakupy

Niania elektroniczna: ranking 2022. Najlepsze nianie elektroniczne z dużym zasięgiem, kamerą, WiFi

Dobra niania elektroniczna przyda się w każdym domu, w którym jest małe dziecko. Takie urzędzenie pozwala na kontrolowanie snu dziecka i jego aktywności. Nowoczesne nianie elektroniczne mają wiele przydatnych funkcji i znacząco różnią się między sobą ceną i designem. Wybrałyśmy najlepsze nianie elektroniczne 2022: z dużym zasięgiem, kamerą i monitorem oddechu.

Niania elektroniczna pozwoli ci lepiej łączyć opiekę nad dzieckiem i codzienne zajęcia. Ułatwi też czuwanie nad dzieckiem w nocy, jeśli niemowlę śpi w oddzielnym pokoju. Jeśli nie wiesz, jaką nianię wybrać, sprawdź nasz ranking. Aby wybór był łatwiejszy, pomyśl, co jest dla ciebie najważniejsze: kamera, duży zasięg, monitor oddechu, możliwość nagrywania czy odtwarzania kołysanek? Zobacz nasz przegląd i wybierz model, który najlepiej odpowie na twoje potrzeby.

Najlepsze nianie elektroniczne 2022:

  1. Najprostsza niania elektroniczna
  2. Niania elektroniczna z kamerą, obrazem i wifi
  3. Niania elektroniczna z komunikacją w dwie strony
  4. Niania elektroniczna z dużym zasięgiem
  5. Ładna niania elektroniczna
  6. Niania elektroniczna z noktowizorem
  7. Niania elektroniczna z monitorem oddechu

Wyprawka: sen noworodka – unboxing, recenzja mamy i taty

Co to jest niania elektroniczna?

Najprostsza niania elektroniczna umożliwia nasłuch – przekazuje wszystkie dźwięki (albo ciszę) panujące w dziecięcym pokoju. Taka elektroniczna niania to wersja bardzo podstawowa, ale i tak jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Bardziej skomplikowane (i droższe) urządzenia mają dodatkowe funkcje. Najczęstszą z nich jest przekazywanie obrazu wideo z kamery, co umożliwia nie tylko nasłuch, ale i obserwację dziecka.

Jednak to nie wszystko, co może rodzicom zaoferować niania elektroniczna. Bardziej zaawansowane modele mają różne dodatkowe funkcje, jak np.:

  • termometr (mierzy temperaturę w pomieszczeniu),
  • lampka nocna,
  • możliwość zbliżania obrazu i obrotu kamery,
  • możliwość odtwarzania kołysanek,
    możliwość nagrywania obrazu
  • tryb nocny – widać dziecko także w ciemnym pokoju,
  • duży zasięg między nadajnikiem a odbiornikiem,
  • monitor oddechu,
  • duży wyświetlacz,
  • regulacja natężenia dźwięku.

Najlepsze nianie elektroniczne – ranking

Niania elektroniczna, zwłaszcza w najprostszej wersji, przyda się każdemu rodzicowi noworodka i niemowlęcia. Szczególnie polecamy ją tym, którzy oswajają się dopiero z trudami opieki nad maluszkiem, odczuwają lęk przed zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej albo doświadczają regresu snu niemowlęcia. Każdy rodzic z pewnością znajdzie nianię w pasującej mu cenie. Ceny przyzwoitych niań elektronicznych zaczynają się od ok. 100 zł. Najbardziej zaawansowane urządzenia renomowanych producentów kosztują powyżej 600 zł. Oto nasz ranking najlepszych niań elektronicznych do pilnowania dziecka.

1. Prosta i tania niania elektroniczna

Jeśli uważasz, że zakup niani elektronicznej musi wiązać się z dużym wydatkiem, jesteś w błędzie. Cenę urządzenia podnoszą dodatkowe opcje, jakie oferują producenci. Wielu rodziców szuka jednak sprzętu, który świetnie wywiąże się ze swojej podstawowej roli, czyli przekazywania dźwięku. To właśnie dzięki niej możesz mieć dziecko „na podsłuchu” i reagować, gdy zapłacze. Takim urządzeniem jest np. niania KT Monitor. Sprzedawana w przystępnej cenie (ok. 100 zł). Jest energooszczędna, bo włącza się tylko wtedy, gdy „usłyszy” dźwięki.

2. Niania elektroniczna z kamerą, obrazem i WiFi

Dzięki niani elektronicznej z kamerą możesz nie tylko słyszeć, ale również widzieć, co dzieje się u dziecka. Nic bardziej nie rozczula rodziców, nawet tych zmęczonych po całym dniu opieki nad maluchem, niż widok śpiącego brzdąca. Taką możliwość daje np. urządzenie z kamerą i monitorem WiFi – pozwala oglądać dziecko w kolorze. Co więcej, obraz jest cyfrowy i można go przybliżyć na słodkie rączki czy stópki maleństwa.

3. Niania elektroniczna z komunikacją w dwie strony

Słyszeć i widzieć dziecko to jedno, a móc szybko zareagować na jego płacz – to drugie. Martwisz się, że zanim dobiegniesz do dziecięcej sypialni, maleństwo rozpłacze się na dobre i trudno ci będzie je potem uspokoić? Z pomocą może przyjść niania elektroniczna, np. Truelife NannyCam H32, która umożliwia komunikację w obie strony – czyli ty słyszysz dziecko, ale dziecko może również usłyszeć ciebie.

Maluchy często uspokajają się, gdy słyszą znajomy głos, a z dwulatkiem za pośrednictwem takiej niani można nawet porozmawiać bez konieczności wchodzenia od razu do jego sypialni. Dodatkowe zalety tego typu urządzeń to np. wgrane melodie kołysanek, które pomogą dziecku w zasypianiu, kolorowy wyświetlacz, regulacja głośności oraz czujnik temperatury.

4. Niania elektroniczna z dużym zasięgiem

Duży zasięg to bardzo ważny parametr, jeśli mieszkacie w domu lub dużym mieszkaniu, albo jeśli często wyjeżdżacie z dzieckiem np. na działkę. Większy zasięg pozwoli bez stresu zejść z piętra na parter, by napić się kawy, wyjść na chwilę do ogrodu, garażu czy wynieść śmieci i mieć cały czas pod kontrolą dziecko. Lionelo Babyline 7.1  działa w zasięgu do 260 m – to pozwoli w podbramkowej sytuacji, np. gdy dziecko długo śpi, nawet szybko wyprowadzić psa (gdy w domu są inni domownicy, absolutnie nie polecamy zostawiać dziecka samego!).

Duży zasięg niani elektronicznej pozwala również kontrolować maluszka, którego na południową drzemkę wystawiasz do ogródka. Dodatkowy bonus to np. wbudowany termometr i 40 godzin działania na jednym ładowaniu.

5. Ładna niania elektroniczna

Niania elektroniczna staje się stałym elementem wystroju wnętrza, w którym śpi dziecko. Nic dziwnego, że kryterium wyboru bywają nie tylko jej funkcjonalności, ale również wygląd. Urządzenie wyprodukowane przez firmę V tech niania BM4300 ma kształt sowy. Dodatkowe zalety: dwukierunkowa komunikacja, czujnik temperatury i automatyczny tryb kamery nocnej.

niania elektroniczna sowa
allegro

 

NIANIA ELEKTRONICZNA LCD KAMERA SOWA BM
VTECH

 

6. Niania elektroniczna z noktowizorem

Jeśli chcesz nie tylko słyszeć, ale również bardzo dobrze widzieć śpiące dziecko o każdej porze dnia i nocy, zwróć uwagę, czy niania elektroniczna jest wyposażona w tzw. noktowizor. To funkcja, która pozwala urządzeniu „widzieć” w ciemności. Wyraźny obraz z ciemnego pokoju jest możliwy dzięki opcji nocnego podglądu z podświetleniem w podczerwieni. Ważne: takie urządzenie w żaden sposób nie zakłóca snu dziecka.

7. Niania elektroniczna z monitorem oddechu

Taka niania to przenośny monitor oddechu, który można zabrać ze sobą wszędzie (nie ma kabli ani przewodów). Urządzenie poprzez wibracje pobudza dziecko do oddychania (po 15-sekundowej przerwie w oddychaniu) lub za pomocą alarmu informuje rodziców o bezdechu u dziecka (jeśli ruchy oddechowe nie zostaną wykryte przez 20 sekund). Nianię z monitorem oddechu Snuza Hero MD mocuje się do pieluszki niemowlęcia – to unikalne rozwiązanie w skali światowej!

Niania elektroniczna z monitorem oddechu
mat. prasowe

HERO MD PRZENOŚNY MONITOR ODDECHU
SNUZA

Zobacz też:

kiedy dziecko prześpi noc
Adobe Stock
Rozwój
Kiedy dziecko przesypia całą noc i jak mu w tym pomóc?
Moment, kiedy dziecko przesypia całą noc, to dla wielu rodziców początek nowego rozdziału w życiu. Zazwyczaj dzieje się to między 6. a 9. miesiącem życia. Tyle mówi teoria. Praktyka może być zupełnie inna.

Kiedy dziecko zacznie przesypiać całą noc? Zazwyczaj nie wcześniej niż przed ukończeniem pół roku. To, ile śpi niemowlę , jest nieustannym tematem rozmów młodych mam. Tymczasem na to pytanie nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Dzieci są różne, przebywają w różnych warunkach, mogą być różnie karmione, a to właśnie od tych rzeczy zależy, kiedy dziecko prześpi całą noc. Zresztą pierwsza przespana w całości noc nie znaczy, że tak będzie już zawsze. Spis treści: Kiedy dziecko przesypia całą noc? Kiedy niemowlę przesypia noc? Jak pomóc dziecku przespać noc? Karmienie piersią w nocy Jak długo karmić piersią w nocy? Ile śpi noworodek, a ile niemowlę i starsze dziecko? Najczęstsze problemy ze snem dziecka Kiedy dziecko przesypia całą noc? Jeśli dziecko jest na mleku modyfikowanym , najprawdopodobniej zacznie przesypiać całe noce wcześniej niż niemowlę karmione piersią. Wszystko dlatego, że mleko mamy , choć jest najlepsze, to szybciej jest przez dziecko trawione, więc szybciej po posiłku niemowlę zaczyna ponownie odczuwać głód. I budzi się na nocne karmienie. Starsze dziecko potrafi naraz zjeść więcej, a większa porcja mleka mamy syci na dłużej. To wtedy powstają warunki do tego, aby maluszek mógł zacząć przesypiać całe noce. Większość rocznych dzieci przesypia już całe noce . Ok. 10 proc. dzieci rodzi się z podwyższoną wrażliwością na bodźce . Takie maluchy śpią jak zające, budzi je byle hałas, wolniej się wyciszają i z reguły później niż inne dzieci zaczynają przesypiać całe noce. Kiedy niemowlę przesypia całą noc? Noworodek przesypia prawie całą dobę, ale nie rozróżnia dnia i nocy, i tak samo budzi się na karmienie, zwykle co 2-3, czasem co 4 godziny. Niemowlę zaczyna już nocą mieć dłuższe przerwy między karmieniami, ale jeśli jest karmione piersią,...

śmierć łóżeczkowa
Adobe Stock
Pielęgnacja
Śmierć łóżeczkowa – objawy, przyczyny, ryzyko, statystyki
Śmierć łóżeczkowa to nagła śmierć zdrowego niemowlęcia podczas snu. Najczęściej przydarza się niemowlętom w wieku 2-4 miesięcy. Przyczyny zespołu nagłej śmierci niemowlęcej nie są do końca znane, ale wiadomo, jak można zmniejszyć ryzyko.

Gdy w śnie nocnym umiera zdrowe dziecko w wieku do 12. miesiąca życia, a w wyniku śledztwa i/lub sekcji zwłok nie udaje się ustalić przyczyny zgonu, mówi się o śmierci łóżeczkowej. W USA śmierć łóżeczkowa jest najczęstszą przyczyną zgonu tak małych dzieci. Do dzisiaj nie ustalono, co powoduje śmierć łóżeczkową. Udało się jedynie ustalić czynniki zwiększające ryzyko śmierci niemowlęcia we śnie. Spis treści: Śmierć łóżeczkowa – co to jest? Śmierć łóżeczkowa: do kiedy zagraża dziecku? Ile dzieci umiera na SIDS? Przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej Czynniki ryzyka śmierci łóżeczkowej Jak zapobiegać śmierci łóżeczkowej? Monitor oddechu – czy warto w niego zainwestować? Śmierć łóżeczkowa – co to jest? Śmierć łóżeczkowa to potoczne określenie zespołu nagłej śmierci niemowlęcia, który jest też określany skrótem SIDS   –   od angielskiej nazwy Sudden Infant Death Syndrome. Spa - Akademia Młodych Rodziców SIDS częściej zdarza się u: wcześniaków, dzieci z niską masą urodzeniową, niemowląt płci męskiej, dzieci przechodzących infekcję  w czasie chłodniejszej części roku. Aż w 75 proc. przypadków śmierci łóżeczkowej nie udaje się ustalić jej przyczyny. Za pozostałe zgony odpowiedzialne są infekcje lub wady wrodzone. Szerszym pojęciem niż SIDS jest SUID , czyli nagła niespodziewana śmierć dziecka (Sudden Unexpected Infant Death). SUID obejmuje SIDS i śmierć spowodowaną uduszeniem się dziecka lub asfiksją (niedoborem tlenu w organizmie). Moment, w którym następuje śmierć łóżeczkowa, najczęściej pozostaje niezauważony. Niekiedy udaje się dostrzec pewne objawy, które mogą zapowiadać, że do dojdzie do SIDS, i uchronić przed nim dziecko....

chrapanie u dziecka
Adobe Stock
Zdrowie
Chrapanie u dzieci oznacza zatkany nos. Ale nie tylko! Jak pomóc?
Chrapanie u dziecka może mieć wiele przyczyn – zdarza się, że ustępuje ono wraz z wyeliminowaniem przyczyny (np. infekcji lub alergenów). W niektórych sytuacjach należy jednak niezwłocznie zgłosić się do lekarza – chrapanie podczas snu u dziecka może mieć poważne konsekwencje, takie jak bezdech senny.

Dzieci najczęściej chrapią podczas snu, ale zdarza się, że chrapanie, trudności w oddychaniu i świszczący oddech pojawiają się także w dzień. Zlekceważenie chrapania u dziecka może mieć poważne konsekwencje dla jego zdrowia. Jeżeli chrapanie u dziecka długo się utrzymuje, należy skonsultować się z lekarzem. Spis treści: Przyczyny chrapania u dzieci Skutki chrapania u dziecka Chrapanie u dziecka – jak pomóc? Chrapanie u dziecka a bezdech Chrapanie u dziecka – leczenie Przyczyny chrapania u dzieci Zastanawiasz się, dlaczego twoje dziecko chrapie w nocy? Wśród przyczyn chrapania wymienia się: Przeziębienie . Jeżeli dziecko ma katar, śluzówki nosa są obrzęknięte, a powietrze przeciska się przez nie z trudem. W dzień, gdy dziecko jest w pozycji pionowej lub półpionowej, oddycha mu się łatwiej. W nocy pozycja leżąca sprzyja chrapaniu. Jeżeli przyczyną jest tylko przeziębienie, chrapanie u dziecka ustanie po wyleczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Powiększony migdałek . To najczęstsza przyczyna chrapania u dzieci. Laryngolog dokładnie obejrzy dziecku gardło. Jeśli będzie miał wątpliwości, czy przyczyną problemów jest przerośnięty trzeci migdałek, skieruje dziecko na zdjęcie rentgenowskie lub wykonanie tzw. fiberoskopii. Lekarz ogląda drogi oddechowe dziecka specjalnym światłowodem. Jeżeli rzeczywiście winny będzie przerośnięty migdałek, laryngolog może doradzić jego usunięcie. Wiotkie tkanki krtani. W tej sytuacji dziecko ma też problemy w dzień: ciężko, świszcząco oddycha. Może też częściej chorować, a infekcjom towarzyszy zwykle duszność. Wiotkości się nie leczy. Trzeba poczekać (zwykle do końca 2. roku życia), aż dziecko z tego „wyrośnie”. Skrzywiona przegroda nosa. Może utrudniać oddychanie i powodować chrapanie, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz