Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kosmetyki dla niemowląt, pielęgnacja skóry niemowlęcia
Materiały prasowe
Zakupy

Sudopanten bobas

Dobrze nawilżona skóra chroni organizm dziecka przed bakteriami i grzybami, aby jednak zachowała ochronne właściwości, trzeba ją właściwie pielęgnować.

Noworodek rodzi się z niedojrzałą, delikatną, cienką i skłonną do podrażnień skórą. Potrzeba dużo czasu (przynajmniej rok!) aby zawarte w niej gruczoły łojowe zwiększyły swoją aktywność. Zanim do tego dojdzie, produkowany przez nie ochronny płaszcz lipidowy szybko się niszczy i trudno odbudowuje. W tym okresie wyjątkowo łatwo o podrażnienie. Skóra dziecka do 3 roku życia jest skórą wrażliwą, ze skłonnością do przesuszania. Warto o nią dbać odpowiednim kremem.

Sudopanten® bobas to hipoalergiczny krem do codziennej pielęgnacji całego ciała zarówno niemowląt i dzieci. Pomaga chronić delikatną i wrażliwą skórę przed wysuszeniem, podrażnieniem i otarciami oraz przyspiesza proces regeneracji naskórka. Wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w skórze, która przy regularnym stosowaniu staje się elastyczna, miękka i nawilżona. Może być stosowany również  u dorosłych w przypadkach problemów skórnych, które wymagają łagodzącego, nawilżającego kremu.

Pantenol – prowitamina B5, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia oraz zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry.
Alantoina – działa regenerująco na skórę. Dzięki właściwościom kojącym zmniejsza pieczenie  i zaczerwienienie podrażnionego naskórka, wygładza i zmiękcza skórę.
Olej canola – chroni skórę przed czynnikami środowiskowymi oraz zapobiega transepidermalnej utracie wody z naskórka.
 
Sudopanten® bobas nie podrażnia i nie uczula, można go stosować w przypadku skóry atopowej, ponieważ nie zawiera lanoliny.
 
Sugerowana cena: 21 zl /opakowanie 200 g
Producent: EMO-FARM Sp. z o.o.

5 najlepszych kosmetyków dla niemowlaka - film

emolium, dziecko, sen
materiały prasowe
Pielęgnacja
Mamy polecają Emolium!
W ramach programu Szkoła Młodej Mamy, aż 300 Mam miało okazję przetestować jeden z najpopularniejszych emolientów – emulsję do kąpieli Emolium. Ich oceny mówią same za siebie!

Często mówi się o "skórze gładkiej jak u niemowlaka", ale rodzice małych dzieci wiedzą, że skóra maluchów jest przede wszystkim wrażliwa i jeszcze nie w pełni rozwinięta, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji emoliencyjnej. 
 Emulsja do kąpieli to podstawowy preparat pielęgnacyjny każdego malucha. Skóra noworodków i niemowląt różni się od skóry dorosłego - przede wszystkim jest delikatniejsza i cieńsza, a w konsekwencji łatwiej ulega wysuszeniu. Dlatego Emulsja do kąpieli powinna nie tylko delikatnie oczyszczać, ale także długotrwale nawilżać oraz natłuszczać i chronić skórę dziecka. W ocenie Emulsji do kąpieli Emolium aż 94,7% Mam stwierdziło, że skóra ich malucha jest nawilżona, a 95% że odpowiednio natłuszczona i chroniona w stopniu dobrym lub bardzo dobrym! Dodatkowo prawie 97% zauważyło, że skora dziecka stała się bardziej miękka. Po codziennym zastosowaniu emulsji do kąpieli Emolium mogę stwierdzić, iż spełniła całkowicie wymagania,jak i również pozbyłam się obaw i ciągłego zamartwiania się o zdrowie wrażliwej skóry mojego maluszka. Dziś mogę spać spokojnie, wiedząc że Kuba jest zdrowym dzieckiem, bez jakichkolwiek problemów skórnych. EMOLIUM poradził sobie doskonale, walcząc z suchą i podrażnioną skórą, jak i z krosteczkami w miejscach, gdzie ciągle dochodziło do otarć. Bez wątpliwości ośmielę się stwierdzić że to produkt godny polecenia. Cieszę się z możliwości testowania emulsji, tym samym jestem zdecydowana do kontynuowania tej historii z produktami tej marki. Dziękuje i gorąco polecam Helena W. Skuteczna i wydajna Wybierając najlepszy preparat do kąpieli dziecka, kierujemy się także wygodą użycia, wydajnością i właściwościami myjącymi. W naszym teście Mamy oceniały Emolium również pod tymi względami. Zdecydowana większość oceniających Mam - 93,5% - potwierdziło bardzo wysoką...

panthermedia_01868701.gif
Pielęgnacja
Pielęgnacja skóry maluszka zimą
Na dworze mróz, w domu – ciepłe i suche powietrze. Skóra malucha nie lubi zimy! W tym czasie musisz ją pielęgnować bardzo uważnie.

Dziecko rodzi się z delikatną, cieńszą niż u dorosłego skórą, która łatwo się wysusza i ulega podrażnieniom , zwłaszcza zimą. Sprawdź, jak chronić skórę dziecka zimą. Czy niemowlaka trzeba kąpać codziennie? To, że maluszek teraz nie grzebie w piasku ani nie tapla się w błocie, nie znaczy, że nie potrzebuje codziennej kąpieli. W fałdkach (a przecież kilkumiesięczne dziecko to niemal wyłącznie same fałdki!) zbierają się pot, kurz, ślina i resztki ulanego pokarmu. Pozostawione na skórze, mogą powodować podrażnienia . Uwaga! Paradoksalnie sucha skóra nie lubi... wody, a mówiąc ściślej – długich, gorących kąpieli. Zbyt długie przebywanie w wannie wysusza skórę, dlatego postaraj się uwinąć z  umyciem (w letniej wodzie) maluszka w ciągu 5–10 minut. Jakie kosmetyki dla niemowlaka stosować zimą? Do mycia używaj wyłącznie kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt , najlepiej emolientów, czyli preparatów, które nie tylko myją, ale też głęboko nawilżają naskórek. Emolienty nie pienią się, ale bądź spokojna: skutecznie i łagodnie oczyszczają skórę. Uwaga! Jeżeli skóra jest wyjątkowo sucha możesz zamiast emolientów dodać do kąpieli wywaru z siemienia lnianego – nawilża, oczyszcza skórę, dlatego w trakcie takiej kąpieli nie musisz stosować mydła, tak samo jak wtedy, gdy używasz emolientów. Jak pielęgnować skórę niemowlaka po kąpieli? Po wyjęciu dziecka z wanienki lekko osusz je, jednak zamiast trzeć ciało ręcznikiem, przykładaj go do kolejnych partii skóry. Teraz też pamiętaj o wszystkich fałdkach na ciele malca – wilgotna skóra w zgięciach łokci albo pod kolanami może się odparzyć. Uwaga! Sucha, zaczerwieniona skóra może być oznaką podrażnienia wywołanego np. detergentami z niedokładnie wypłukanych ubranek. Nawilżanie skóry rób przynajmniej dwa, trzy razy dziennie: rano, po...

Sudopanten bobas, krem na odparzenia, krem dla niemowląt
Zakupy
Sudopanten na odparzenia
Gładka, dobrze nawilżona skóra chroni organizm dziecka przed bakteriami i grzybami, aby jednak zachowała swe ochronne właściwości, trzeba ją właściwie pielęgnować.

Noworodek rodzi się z niedojrzałą, delikatną, cienką i skłonną do podrażnień skórą. Potrzeba dużo czasu (przynajmniej rok!), aby zawarte w niej gruczoły łojowe zwiększyły swoją aktywność. Zanim do tego dojdzie, produkowany przez nie ochronny płaszcz lipidowy szybko się niszczy i trudno odbudowuje. W tym okresie wyjątkowo łatwo o podrażnienie. Skóra dziecka do 3 roku życia jest skórą wrażliwą, ze skłonnością do przesuszania. Co skórze maluszka szkodzi najbardziej? Za długie kąpiele Dermatolodzy zalecają, aby kąpać dziecko codziennie, i to już od trzeciego albo czwartego dnia po jego narodzinach (wcześniej czekamy, aż wchłonie się tzw. maź płodowa, naturalna substancja natłuszczająca skórę). Kiedy jednak już włożymy malucha do wanienki, nie czekajmy za długo 
z jego wyjęciem. Kąpiel niemowlęcia nie powinna trwać dłużej niż pięć minut. Zbyt długie mycie sprawi, że zawarte w wodzie minerały zniszczą ochronny płaszcz lipidowy skóry i wywołają jej wysuszenie. Źle dobrane kosmetyki Chociaż sklepowe półki aż uginają się od produktów do pielęgnacji dzieci, lepiej postawić nie na ilość, ale na jakość. Absolutnie nieprzydatna będzie np. popularna oliwka dla dzieci (choć tłusta, to wysusza skórę i może prowadzić np. do łojotokowego zapalenie skóry) oraz wszelkiego rodzaju zasypki. W codziennej pielęgnacji maluszka wystarczą trzy kosmetyki: dobra emulsja do mycia ciała i włosów, krem nawilżający do całego ciała Sudopanten® bobas  i drugi – do codziennej pielęgnacji pupy, również z linii Sudopanten® bobas. Zwróć uwagę na skład preparatów – w pielęgnacji dziecięcej skóry najlepiej sprawdzają się proste, nawilżające i regenerujące substancje, np. pantenol, alantoina, olej macadamia czy canola. Krem Sudopanten® bobas do codziennej pielęgnacji pupy zawiera dodatkowo innowacyjny składnik: prebiotyk Biolin. Prebiotyk...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak