Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
katarek, katar u dziecka, aspirator do noska
materiały prasowe
Zdrowie

Najlepszy na katarek jest ... Katarek!

Można go stosować już od pierwszego dnia życia! To aspirator podłączany do domowego odkurzacza.
Ulepszony KATAREK PLUS – pokochany przez Mamy i Dzieci!


    Katar – to najczęstsza dolegliwość występująca u dzieci. Może nawracać nawet kilkanaście razy w roku.  Choć jest zwykłą dolegliwością, może przerodzić się w poważną chorobę. Katar jest szczególnie uciążliwy dla niemowląt, które oddychają  wyłącznie przez nos, a dodatkowo nie posiadają  odruchu siąkania. Nawet niewielka wydzielina w nosku uniemożliwia im swobodne ssanie piersi lub picie z butelki. Zakatarzony malec  jest niespokojny, marudny, nie ma apetytu i źle sypia.  Dlatego tak ważne jest oczyszczanie noska z zalegającej wydzieliny.
    
Na rynku oczywiście dostępne są wszystkim znane gruszki, a także urządzenia, przez które wysysa się katar ustami używając własnych płuc (aspiratory ustne). Jednak gruszki są mało skuteczne, zaś wciąganie powietrza ustami razem z katarem dziecka może spowodować przeniesienie się choroby na nas. Dodatkowo odciąganie kataru przy użyciu aspiratorów ustnych jest niejednostajne, uzależnione od umiejętności i predyspozycji osoby dokonującej czynności odciągania. Im większe dziecko, im cięższa dolegliwość, tym problem staje się poważniejszy. Wszystko to decyduje o nieskuteczności w/w urządzeń.
    
Na szczęście jest Katarek plus. Można go stosować już od pierwszego dnia życia. To aspirator podłączany do domowego odkurzacza. Redukuje siłę ssącą odkurzacza zapewniając  bardzo delikatne, jednostajne i wyjątkowo skuteczne usunięcie zalegającej wydzieliny z noska. Odciąganie trwa zaledwie kilka sekund, jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne.  Przeźroczysta budowa pozwala w łatwy sposób ocenić charakter i ilość wydzieliny.

Sposób użycia:

 

katarek, katar u dziecka, aspirator do noska
materiały prasowe


 

Odciąganie powinno trwać kilka sekund w sposób przerywany, aż do całkowitego usunięcia wydzieliny z obu dziurek nosa. W celu oczyszczenia noska końcówkę odciągacza należy przemieszczać w otworze nosowym w kierunku góra-dół. Skuteczność zabiegu można podnieść poprzez zmianę kąta ułożenia końcówki. Z obserwacji wynika, iż zabieg jest przyjemniejszy, gdy dziecko ma otwartą buzię. Odciąganie można powtarzać kilka razy dziennie, aż do usunięcia wydzieliny. Zaleca się, aby po każdorazowym zabiegu nawilżyć śluzówkę nosa dziecka.

    Odciąganie zalegającego kataru jest uzupełnieniem leczenia medycznego (warunkiem skuteczności leków aplikowanych do nosa jest oczyszczenie go z wydzieliny), poprawia samopoczucie, umożliwiając swobodne oddychanie i zapobiega dalszym powikłaniom związanym z katarem. Należy jednak pamiętać, iż odciąganie kataru może być niewystarczające do likwidacji jego przyczyny, dlatego konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana i nie wolno jej bagatelizować. KATAREK plus skutecznie zastępuje inne, mniej wydajne produkty dostępne na rynku i używane w warunkach domowych (np. popularne gruszki i inne tego typu produkty).

 

 

katarek, katar u dziecka, aspirator do noska
materiały prasowe


KATAREK plus, aspirator kataru firmy Duna Sp. Z o.o.
Cena: ok. 50 zł

 

sapka niemowlęcia
Adobe Stock
Zdrowie
Sapka u niemowląt – co ja powoduje, ile trwa, jak ją leczyć?
Sapka niemowlęca może niepokoić rodziców, ale na ogół nie jest groźna dla dziecka. To częsty objaw w pierwszych tygodniach życia. Objawy sapki u starszego dziecka mogą być także spowodowane przeziębieniem lub alergią. Wyjaśniamy, jak rozpoznać, co dolega niemowlęciu.

Sapka jest spowodowana niedrożnością nosa u noworodków i niemowląt. Termin „sapka” wziął się od charakterystycznego sapania, które towarzyszy maluchom z niedrożnym nosem. Zobacz, co należy wiedzieć o sapce małych dzieci, aby nie pomylić jej z katarem lub alergią. Sprawdź, czy sapka utrudnia karmienie piersią i dowiedz się, jak pomóc dziecku. Spis treści:  Sapka u niemowląt – co to?  Sapka u niemowląt – kiedy mija? Sapka niemowlęca – przyczyny Sapka niemowlęca – jak leczyć? Co na sapkę u niemowlaka? Sapka u niemowląt – co to?  Sapka niemowlęca to trudność w oddychaniu, która może pojawić się u dziecka już w pierwszych dniach po narodzinach. Jeśli noworodek lub niemowlę ma sapkę, rodzice słyszą odgłosy, które opisują jako świstanie, furkotanie, chrumkanie. Typowe objawy sapki u niemowlaka:  wrażenie zatkanego noska, utrudniony przepływ powietrza przez nozdrza, niechęć do jedzenia, brak wycieku z noska. Rodzice zastanawiają się, czy sapka niemowlęca jest niebezpieczna. Najczęściej nie jest to groźna przypadłość. W rzadkich przypadkach objawiają się w ten sposób niektóre wady jamy nosowej, między innymi: atrezja nozdrzy tylnych, przepuklina oponowo-rdzeniowa.  Sapka niemowlęca – przyczyny Sapka u noworodka i niemowlaka może mieć kilka przyczyn:   Zaleganie śluzu w nosie noworodka – po narodzinach przez kilka dni w nozdrzach dziecka mogą utrzymywać się resztki płynu owodniowego. Jeśli to one są przyczyną głośnego oddychania, sapka zwykle ustępuje po około 3-4 dniach. W tym czasie nos powinien się udrożnić.    Ulewanie pokarmu przez niemowlę  – może się zdarzyć, że część mleka, która cofnęła się z żołądka, nie wydostaje się...

leczenie kataru u niemowlaka
Adobe Stock
Zdrowie
Co na katar u niemowlaka: domowe sposoby na katar (skuteczne i bezpieczne)
W leczeniu kataru u niemowlęcia pomogą inhalacje z soli fizjologicznej, układanie dziecka w odpowiedniej pozycji, podawanie większej ilości płynów, a także pilnowanie odpowiedniej temperatury w pokoju. Lekarz podpowiada, jak pomóc niemowlakowi z katarem. Oto domowe, naturalne sposoby.

Katar u niemowlęcia jest dużą uciążliwością. Zapchany nos sprawia, że dziecko nie chce jeść, gdyż podczas ssania piersi lub smoczka nie ma możliwości zaczerpnięcia powietrza. Zakatarzone niemowlę jest marudne, rozdrażnione i ma problemy ze snem, dlatego należy jak najszybciej pomóc mu w udrożnieniu nosa.  Sposoby na katar u niemowlaka Jeżeli zakatarzone niemowlę nie wymaga poważniejszego leczenia (nie ma innych niepokojących objawów, np. gorączki, wyraźnego pogorszenia samopoczucia), można zastosować domowe sposoby łagodzenia kataru. Dr n. med. Ewa Czernicka-Cierpisz  poleca siedem prostych, sprawdzonych i bezpiecznych domowych sposobów walki z dziecięcym katarem. Układanie niemowlaka na brzuszku Jeśli niemowlę, które ma katar, jeszcze nie siedzi, należy jak najczęściej układać je na brzuszku. Taka pozycja ułatwia swobodny wyciek wydzieliny z nosa. Można też dziecko nosić oparte o ramię (w pozycji do odbicia) – to też sprzyja wydostawaniu się wydzieliny na zewnątrz. Prawidłowe ułożenie ciała jest konieczne i przyniesie maluchowi ulgę, jednak nie zlikwiduje nieżytu nosa. Należy także pamiętać o bezpieczeństwie dziecka: zaśnięcie w pozycji na brzuchu może być dla niemowlaka niebezpieczne (zwiększa ryzyko śmierci łóżeczkowej – SIDS ). Dziecko należy układać w ten sposób w ciągu dnia, na kilka minut i tylko wtedy, kiedy czuwa.  Odpowiednia pozycja do snu Odpowiednią pozycją do snu dla niemowlaka będzie ułożenie maluszka tak, by jego główka była kilka centymetrów wyżej od jego ciała. Zapobiegnie to zakrztuszeniu się i zaleganiu wydzieliny w zatokach. Nie powinno się jednak podkładać poduszki pod główkę malucha, ponieważ może to źle wpłynąć na jego delikatny kręgosłup. Lepszym rozwiązaniem będzie podniesienie łóżeczka o kilka centymetrów do góry (np. podkładając książki pod nogi...

aspirator do noska w użyciu - niemowlę się śmieje
AdobeStock
Zakupy
Aspiratory do noska dla dzieci - który najlepszy?
Aspirator to urządzenie do usuwania wydzieliny z nosa. Jaki będzie najlepszy dla twojego dziecka? Frida czy Sopelek? Gruszka czy elektryczny? Z ustnikiem czy podłączany do odkurzacza? Sprawdź koniecznie!

Do czego służy aspirator i dlaczego jest taki przydatny? To urządzenie  odsysa wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i udrażnia nos. Dzięki temu, niemowlę i małe dziecko może swobodniej oddychać i szybciej przejdzie infekcję, bez niepotrzebnych powikłań, np. zapalenia ucha. Niemowlęta oddychają przez nos i nie umieją jeszcze wydmuchać zalegającej wydzieliny, więc każda niedrożność powoduje poważne problemy, zaburza także sen czy przyjmowanie pokarmu. Czyszczenie noska Drogi oddechowe u niemowląt są jeszcze mało rozwinięte i łatwo o rozprzestrzenienie się infekcji. U małych dzieci powyżej 1. roku jest bardzo podobnie. Maluch może już trochę wydmuchiwać nosek, ale nadal nie wszystko może znaleźć się na chusteczce. Czasami dzieci po prostu trudno nakłonić do regularnego oczyszczania nosa. Warto więc je przyzwyczajać już od niemowlęctwa do takiej rutyny! Dłubanie czasami może skończyć się krwotokiem, więc nigdy nie jest zalecanym wyjściem. Poza tym u takich maluchów niewskazane są leki obkurczające śluzówkę i wpływające na jej prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego trzeba naszym dzieciom pomóc i działać zawczasu. To łatwe przy pomocy aspiratora. Prawidłowo używany jest nieinwazyjny i bezpieczny. Typy aspiratorów do nosa Na rynku mamy dostępnych kilka typów urządzeń odsysających wydzielinę z nosa . Możemy je podzielić na: aspiratory z ustnikami - siłą ssącą jest siła płuc (wdechu) rodzica, aspiratory podłączane do odkurzacza - siłą ssącą jest moc odkurzacza, aspiratory elektryczne - siła ssąca jest napędzana prądem, aspiratory tzw. gruszki - siła ssącą ssącą jest napędzana ściśnięciem gumowego pojemniczka. Odsysacze z ustnikami to dość proste urządzenia. Mają zazwyczaj wężyk i dwie końcówki. Jedną przykłada się do noska, drugą do ust i przy pomocy wdechu wyciąga zalegającą wydzielinę w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak