Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niemowlę, nosek
Panthermedia
Zdrowie

Sprawdzone sposoby na ból małego brzucha

Biegunki, zaparcia, wzdęcia... Po czym poznać, że malucha boli brzuch? Jak złagodzić objawy biegunki? Co pomoże na zaparcia?
Przyczyn zaburzeń jelitowych u dzieci jest mnóstwo. Dziecięcy układ pokarmowy jest dużo bardziej wrażliwy na zmiany klimatu i pokarmu, na infekcje wirusowe, czy wyjałowienie na skutek  przyjmowanych antybiotyków. Wielu mamom sen z powiek spędza pytanie, jak pomóc maluchowi
 

Niebezpieczna biegunka

Jesień i zima sprzyjają  infekcjom wirusowym. Czasami wystarczy jedno chore dziecko w żłobku czy przedszkolu i „epidemia” gotowa. Jesiennym „wirusówkom” często  towarzyszą zaburzenia jelitowe np.  biegunka, a także  osłabienie czy gorączka. U małych dzieci biegunka jest szczególnie niebezpieczna – może prowadzić do groźnego odwodnienia i zaburzenia gospodarki elektrolitowej małego organizmu. 
 

Przyczyny zatruć pokarmowych

Wirusy są zmorą rodziców, ale gdyby tylko one powodowały problemy jelitowe u maluchów, łatwiej byłoby sobie z nimi radzić. Tymczasem często nie wiadomo, co spowodowało problem. Nie trzeba wyjeżdżać do egzotycznych krajów - wystarczy wypad na wieś czy do znajomych, a dziecko zaczyna skarżyć się na bóle brzucha lub  ma trudności z wypróżnianiem. Nie wiadomo wtedy, czy to zmiana wody, stres związany z podróżą, wirusy, lody...

 
 
multilac

 

Lek o kompleksowym działaniu

Wydaje się, że biegunki i zaparcia to przeciwieństwa, więc trudno wymyślić, jaki środek zastosować, gdy maluch naprzemiennie uskarża się na jedno i drugie. Jednak często te objawy spowodowane są tą samą przyczyną, tj. nieprawidłową mikroflorą bakteryjną jelit. Nie wystarczy wtedy lek jednoskładnikowy – najlepiej podać preparat probiotyczny zawierający kilka szczepów dobroczynnych bakterii  i dodatkowo prebiotyk - pożywkę dla ich szybszego namnażania się. Takim produktem jest MULTILAC® Baby,  synbiotyk w saszetkach, który zawiera aż 9 szczepów bakterii probiotycznych i  prebiotyk- FOS.
 

Bezpieczna antybiotykoterapia

O prawidłową florę jelitową i sprawne funkcjonowanie przewodu pokarmowego należy zadbać też wtedy, gdy dziecko przyjmuje antybiotyk. Z względów praktycznych warto wybrać MULTILAC® Baby, bo nie tylko ma wygodną formę saszetek, ale też dzięki innowacyjnej technologii produkcji Micro MURE® pozwala chronić dobroczynne bakterie probiotyczne przed kwasem solnym w żołądku, co  zapewnia ich dotarcie bez strat do faktycznego miejsca działania – jelit.
 
MULTILAC® Baby, w odróżnieniu od większości podobnych preparatów, nie trzeba przechowywać  w lodówce. Z łatwością możesz go więc zabrać na każdy wyjazd. Już czas zadbać o porządki w apteczce  i uzupełnić ją o MULTILAC®  Baby.
 
 

Kupka u noworodka – jak może wyglądać, kiedy powinna niepokoić?

Dieta przy biegunce u dziecka
Adobe Stock
Zdrowie
Dieta przy biegunce u dziecka – co podawać, czego unikać?
Przy biegunce u dziecka najważniejsza jest odpowiednia dieta i zadbanie o to, aby chory maluch dużo pił. Leki podaje się jedynie pomocniczo. Co możesz przygotować dziecku do jedzenia w czasie choroby i po niej?

Biegunka u dziecka jest niebezpieczna, bo wraz z luźnymi kupkami maluch traci dużo płynów, a przy tym cennych składników mineralnych. Z tego względu odpowiednia dieta przy biegunce ma ogromne znaczenie dla procesu szybkiego zdrowienia. To od niej w dużej mierze zależy, czy dziecko się nie odwodni oraz czy jego organizm otrzyma wystarczającą ilość energii do zwalczenia infekcji i towarzyszącej jej biegunki. Biegunka świadczy o tym, że układ pokarmowy nie pracuje prawidłowo, warto więc zastosować żywienie, które dodatkowo go nie obciąży. Z tego względu przy rozwolnieniu stosuje się dietę lekkostrawną i podaje wyłącznie pokarmy, które dostarczają energii, nawadniają i uzupełniają utracone sole mineralne, a przy tym działają zapierająco. Ważnym składnikiem diety przy biegunce powinien być błonnik pokarmowy, który ułatwi zatrzymywanie wody w organizmie. A najważniejsze jest odpowiednie nawadnianie dziecka, czyli częste podawanie niezbyt dużych porcji napojów – najlepiej wody. Wyjaśniamy, jakie produkty, potrawy i napoje spełniają te kryteria i powinny znaleźć się w diecie dziecka z biegunką. Dieta przy biegunce u dziecka – jaka jest najlepsza? Najlepsza dieta przy biegunce u dziecka to tzw. dieta BRAT (skrót od: banana, rice, aple, toasts, czyli banany, ryż, jabłka i suchary): B – banany, jak najmniej dojrzałe, mogą być wręcz jeszcze zielone, R – ryż gotowany, kleik ryżowy – gotowane na wodzie, wafle ryżowe, A – jabłka, ale wyłącznie poddane obróbce termicznej – gotowane lub pieczone, najlepiej w postaci musu, T – sucharki, lekko czerstwe tosty pszenne, białe pieczywo, lekko czerstwe biszkopty, dobrze ugotowany makaron pszenny, gotowana na wodzie kasza manna. Składniki diety BRAT mają działanie zapierające, czyli sprawiają, że stolec jest bardziej odwodniony. To bardzo pożądany...

Duo Lactil, probiotyk dla dzieci
materiały prasowe
Zakupy
Duo-Lactil - probiotyk dla dzieci i dorosłych
Pierwszy w Polsce synbiotyk (probiotyk + prebiotyk) 4. generacji z opatentowaną technologią podwójnej ochrony bakterii Duolac.

Doskonały, by pomóc ochronić przewód pokarmowy przed przykrymi skutkami zmiany diety, flory bakteryjnej lub zatruciami pokarmowymi oraz w okresach antybiotykoterapii.   Duo-Lactil (www.duo-lactil.pl) zawiera 1 mld 5 wyselekcjonowanych szczepów bakterii probiotycznych (Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus rhamnosus) oraz prebiotyk , dzięki którym działa wspomagająco: na usprawnienie funkcjonowania przewodu pokarmowego, w utrzymaniu równowagi flory bakteryjnej jelit, w okresie zwiększonej skłonności do infekcji. W organizmie człowieka znajduje się 10 razy więcej drobnoustrojów niż komórek organizmu. Mikroflora to 100 bilionów i 500 gatunków bakterii probiotycznych. Aż 50% bakterii probiotycznych jest w jelicie grubym. Technologia Duolac to unikalna formuła ochrony bakterii dwiema powłokami (białkową i polisacharydowo-hydrokoloidową), które zabezpieczają je przed niszczącym działaniem kwasów i enzymów trawiennych przewodu pokarmowego. Dzięki temu bakterie Duo-Lactil otoczone osłonką trafiają do jelita grubego bez uszkodzeń i zapewniają efektywniejsze działanie. Duo-Lactil dostępny jest w kapsułkach dla dorosłych oraz w saszetkach dla dzieci i nie wymaga przechowywania w lodówce. Pierwszy w Polsce synbiotyk 4. generacji – co to oznacza? Podwójna otoczka, dzięki której do jelita grubego dociera 1 mld bakterii probiotycznych 5 wyselekcjonowanych szczepów bakterii + prebiotyk (FOS) Brak konieczności przechowywania w lodówce Dwie formy: kapsułki (dla dorosłych) i saszetki (forma przyjazna dzieciom) Podwójna osłona to opatentowana technologia Duolac, która gwarantuje, że do miejsca działania w jelicie grubym dociera miliard dobroczynnych bakterii zawartych w każdej kapsułce lub saszetce Duo-Lactilu. W ten sposób preparat pomaga utrzymać prawidłową florę bakteryjną...

dieta po wymiotach u dziecka
Adobe Stock
Zdrowie
Dieta po wymiotach u dziecka, po biegunce i przy zaparciach
Część dolegliwości ze strony układu pokarmowego dziecka można łagodzić odpowiednim żywieniem. Jednak dieta po wymiotach u dziecka będzie inna niż przy biegunce i inna niż przy zaparciach. Nie zawsze też do zlikwidowania dolegliwości wystarczy reżim dietetyczny, czasami niezbędne są leki.

Wymioty i biegunka u dziecka mogą być objawem np. zatrucia pokarmowego lub infekcji jelitowo-żołądkowej. Jeśli dolegliwości są wyjątkowo silne, towarzyszą im dodatkowe objawy, należy poradzić się lekarza. W innych wypadkach, także przy zaparciach, warto zastosować odpowiednią dietę. Spis treści: Co dać dziecku do jedzenia po wymiotach Dieta dziecka przy biegunce Dieta dziecka na zaparcia Co dać dziecku do jedzenia po wymiotach Podczas wymiotów najważniejszym zadaniem rodzica jest niedopuszczenie do odwodnienia dziecka . Dlatego maluchowi zaproponuj do picia to, na co ma ochotę (chętniej będzie pić). Pamiętaj, by płyny dawać często (najlepiej chłodne), ale w małych ilościach (najpierw po 1–2 łyżeczki!). Zbyt duża ich ilość naraz mogłaby wywołać kolejne torsje. Przez pierwsze 4–6 godzin po ustaniu wymiotów nie należy dziecku podawać jedzenia. Taki post pozwala zazwyczaj zahamować odruch wymiotny i powrócić układowi pokarmowemu do prawidłowej pracy. Zresztą najczęściej dziecko, które odczuwa mdłości, nie ma ochoty na jedzenie – sam organizm wysyła znaki, że potrzebuje chwili odpoczynku. Po przerwie podaj dziecku coś lekkiego – pszenna bułeczka lub kawałek gotowanego mięsa (ale chudego, np. kurczaka). Dieta dziecka po wymiotach powinna być lekkostrawna. Należy więc unikać dań smażonych, bardzo tłustych oraz zawierających surowe warzywa i owoce. Marchwianka najlepsza po wymiotach u dziecka (przepis) Marchewkę trzeba starannie umyć, obrać i pokroić w plasterki. Następnie należy zalać ją wodą w proporcjach 50 g marchwi na 100 g wody i gotować do miękkości, w razie potrzeby uzupełniając wodą. Miękką marchew trzeba wyjąć, zmiksować i ponownie połączyć z wywarem. Dodać szczyptę soli i płaską łyżeczkę glukozy . Marchwiankę można przygotować w większej ilości (np. 2–3 porcje), ale trzeba...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak