z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl

NIEOFICJALNIE: dzieci nadal nie wrócą do szkół!

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy szkoły zostaną ponownie otwarte. Niestety, z nieoficjalnych ustaleń wynika, że nie nastąpi to w ciągu najbliższych dni.
Joanna  Biegaj
z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl
Podczas konferencji, która ma się dziś odbyć, dowiemy się, czy wprowadzone przez rząd obostrzenia będą nieco złagodzone, czy nadal będziemy musieli stosować się do rygorystycznych zasad. Nieoficjalnie wiadomo także, czy dzieci wrócą w najbliższym czasie do szkół. Miłym zaskoczeniem dla rodziców mogą okazać się jednak doniesienia w kwestii żłobków i przedszkoli. 

Dalsze obostrzenia?

Nadal obowiązują obostrzenia wprowadzone jeszcze przed Wielkanocą. Minister Zdrowia poinformował, że dalsze decyzje rządu będą zależeć od liczby zakażeń koronawirusem i obłożenia łóżek szpitalnych.

Według nieoficjalnych doniesień RMF FM wynika, że przez najbliższe dwa tygodnie niewiele zmieni się w kwestii obowiązujących ograniczeń – większość aktualnych obostrzeń nadal będzie funkcjonować. 

Co ze szkołami i przedszkolami?

Z tych informacji wynika, że dzieci w dalszym ciągu będą uczyć się w trybie zdalnym. Zmianie jednak mogą ulec ustalenia w kwestii żłobków i przedszkoli – prawdopodobnie 19 kwietnia zostaną one ponownie otwarte.

„Począwszy od poniedziałku jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli” – powiedział Przemysław Czarnek.

Źródło: rmfm.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy