z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl

Nieoficjalnie: rząd POLUZUJE obostrzenia. Co ze szkołami?

Podczas planowanej na środę konferencji rząd ma ogłosić kolejne decyzje w sprawie obostrzeń. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że możemy spodziewać się zniesienia niektórych restrykcji. Jeżeli rzeczywiście zostaną one złagodzone, już niebawem będziemy mogli odwiedzić między innymi salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Co ze szkołami?
Joanna  Biegaj
z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl
Dzisiaj (21.04.2021 r.) ma odbyć się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To właśnie na nim zapadną decyzje w sprawie obostrzeń na najbliższe dni. Wirtualna Polska podała nieoficjalne informacje, że „obostrzenia mają zostać złagodzone od 26 kwietnia, na dwa tygodnie”.

Łagodzenie obostrzeń

Z nieoficjalnych doniesień Wirtualnej Polski wynika, że rząd ma zdecydować o zniesieniu części obowiązujących restrykcji. Zmiany będą dotyczyć między innymi otwarcia:
  • salonów kosmetycznych,
  • salonów fryzjerskich,
  • sklepów wielkopowierzchniowych.

Co ze szkołami?

Być może także dowiemy się wreszcie, kiedy dzieci wrócą do szkół. Decyzja ma dotyczyć najmłodszych roczników z klas 1-3. Prawdopodobnie dzieci wrócą do nauki stacjonarnej, jednak będzie się to odbywać w trybie hybrydowym

Co po majówce?

Kluczowy wpływ na to, czy kolejne obostrzenia również będą łagodzone, ma mieć liczba zakażeń koronawirusem po weekendzie majowym. Jeżeli po tym czasie sytuacja nie pogorszy się, a program szczepień będzie przebiegał prawidłowo – według doniesień Wirtualnej Polski możemy liczyć na otwarcie:
  • galerii handlowych,
  • hoteli,
  • restauracji,
  • siłowni.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wypowiedział się na ten temat rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz: „Jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, to możemy zapomnieć o powrocie do szkół czy o wakacjach dla nas wszystkich. To jest bardzo prosty, zero-jedynkowy wybór. Niestety w tym życiu epidemicznym jest coś za coś. Jeżeli coś chcemy mieć szybko, to musimy niestety zrezygnować z tego, co przed nami”.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy