bliźnięta
fot. Adobe Stock

Nieprawdopodobna historia: bliźnięta, które… mają różnych ojców

Rodzice bliźniąt chcieli się dowiedzieć, dlaczego dzieci nie są do siebie podobne. Tego nie przewidzieli…
Beata Turska
bliźnięta
fot. Adobe Stock
2-letnie bliźnięta z wietnamskiej prowincji Hoa Binh nie są do siebie podobne: jedno ma gęste, faliste włosy, a drugie cienkie i proste. Rodzie obawiając się, że jedno z dzieci mogło zostać przypadkowo zamienione w szpitalu, zdecydowali się na badanie DNA. Wynik testów genetycznych był zaskakujący: okazało się, że dzieci mają różnych ojców.

Dwa poczęcia

– Dzieci mogły zostać poczęte podczas 2 aktów seksualnych z 2 różnymi mężczyznami  –  wyjaśniła w CNN dr Keith Edelmann, specjalistka z zakresu położnictwa Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. –  W sprzyjających warunkach plemniki mogą przetrwać aż 10 dni, mogło więc dojść do zapłodnienia dwóch komórek jajowych (jednej uwolnionej już we wczesnym okresie ciąży).
Jak informuje vietnamnews.vm na świecie jest znanych 10 podobnych przypadków, w tym jeden w Polsce. O tym ostatnim było  głośno w 2010 roku – bliźnięta z dwóch różnych ojców urodziły się na północy naszego kraju. Okazało się wówczas, że tatą chłopczyka jest były mąż mamy, a dziewczynki – jej obecny partner.

Źródło: Independent, vietnamnews.vm

Przeczytaj także: Prawdziwe historie - szczęście razy dwa
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy